2019 Kış Göz Makyajı Trendleri

2019 Kış Göz Makyajı Trendleri
Makyöz Safiye Yalnız Kamburoğlu yazdı – safiyeyalnız@gmail.com

Her sezon değişen makyaj trendleri bu sezon yine değişim gösterdi. Sizler için yapmış olduğum araştırmalarda bu yıl iddalı tonlar ve metalik yansımaların ön planda olacağını bildirmek isterim . 

Makyöz Safiye Yalnız Kamburoğlu yazdı – safiyeyalnız@gmail.com

1. Kırmızı Göz Makyajı

Toprak tonları bu sezon yerini kırmızı , bordo ve koyu kahve kombinlerine bırakıyor.  Uygulanışı zor ve ton olarak tehlikeli tonlar olsa da ;doğru amaç ve doğru göz şekli, ten renginde kullanıldığında muhteşem bakışlara sahip olacaksınız.

blank

2. Işıltılı göz makyajı 

Simler ve metalik tonların müthiş uyumu ile gözlerinizi ışıl ışıl gösterebilirsiniz. Özellikle sim veya metalik farları leke olarak bir alanda toplanmaması için elinizde önce seyreldip  sonra yine el ile uygularsanız çok daha başarılı bir sonuç alırsınız. Veya sentetik yapıda yassı far fırçaları ile metalik kremsi yapıdaki farı dokunma – kaydırma yöntemi ile yerleştirebilirsiniz. Tabi bunlara da ilaveten özel göz için olan bazlardan da yararlanabilirsiniz. 

blank

3. Gökkuşağı göz makyajı

Rengarenk tonlar bir arada sıradışı  makyaj sevenler için güzel bir tercih olabilir. Gökkuşağı göz makyajı; daha çok geometrik şekilde düz çizgiler, net ve keskin  eyeliner uygulaması ile kombinlenerek bu kış gündemde yerini aldı. 

blank

4. Bakır Göz Makyajı

Bu yıl özellikle benim de çok severek uyguladığım bakır tonları yine ön planda. Özellikle birçok makyaj markasında da bakır tonlarına ağırlık verilerek hem sıvı , hem krem hem de toz şeklinde bir çok ürün çeşidi üretildi. Özellikle doğal canlılığı sevenler için şeftali tonlarında bir allık ve soft  şeftali hafif ışıltılı bir parlatıcı ile çok hoş bir uyum yakalayabilirsiniz.

blank

5. Büyük Göz Makyajı

Bu yıl çok ilginç bir trend ile gözleri daha büyük gösteriyoruz. Normalde gözü büyük göstermek için genelde göz içine ten veya beyaz renk bir kalem uygular , dış çerçeve ekleriz. Ancak bu kez eyeliner ve göz altı köşesi üçgen şekline boyanıp, orta bölüm beyaz, göz iç köşe ise yine koyu renk olarak gölgeleniyor.

blank


Prev Pınar Alkış: “Unutulmayacak bir düğündü”
Next Dilem Kasapoğluları: “En güzel hikayemiz”

About Author

WhatsApp
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
KKTC evlilik hazırlıkları ve düğün sektörünün tek portalı olan www.aydergelin.com 'a hoşgeldiniz.