Bahar Doratlı: “Hayal ettiğim gibi bir gelinlik diktim”

Bahar Doratlı: “Hayal ettiğim gibi bir gelinlik diktim”

 

Ayder Gelin Sayı 13

Ayder Gelin Sayı 13

Ayder Gelin okurları, bu sayımızda sizleri özel tasarımları ve yaratıcı konseptleriyle düğün ve organizasyon sektörüne imzasını atan Bahar Doratlı ve eşi Akın Kırgın’ın rüya gibi düğünlerine götürüyoruz.

 

Bahar Hanım sizi hep başka çiftlerin en mutlu günlerinin mimarı olarak gördük. Peki kendi düğününüzde nasıl bir hazırlık sürecinden geçtiniz?

Ben kendimde bu işin içerisinde olduğum için son derece rahattım. Düğünümüz Ağustos ayındaydı ki bu ay benim de işlerimin en yoğun olduğu tarih… Bu sebeple düğün hazırlıklarımızla eşim ve ailem ilgilendi. Herkes son derece heyecanlı ve telaşlıydı öyle ki benim kendi gelinliğimi hazırlamaya düğünden bir hafta önce başlamam küçük bir krize bile neden olmuştu. (Gülüyor) Genel olarak benim için sakin ve sükunet içerisinde geçen bir süreçti ve bu süreç her şeyin istediğim gibi olmasıyla son buldu.

bahar_doratlı (8) bahar_doratlı (10)

“Hayal ettiğim gibi bir gelinlik diktim ve tam da hayal ettiğim gibi bir gelin oldum.”

Kendi gelinliğinizi ve hazırlıklarınızı kendiniz mi yapmayı tercih ettiniz?

İşlerim yoğun olduğu için aslında kendi düğünüme pek konsantre olamadığımı söyleyebilirim. Düğün günümüz yaklaştıkça kendi beğenilerim doğrultusunda her şeyi yapıyordum. Kendim için çok özel bir gelinlik yaptım. İnsanın kendi gelinliğini yapması gerçekten ayrı bir keyif… Hayal ettiğim gibi bir gelinlik diktim ve tam da hayal ettiğim gibi bir gelin oldum.

bahar_doratlı (12)  bahar_doratlı (15)

Düğün konseptiniz ve süslemelerinizle ilgili neler söylemek istersiniz? Özel detaylar var mıydı?

Hep yemekli ve deniz kenarında romantik bir düğünün hayalini kurmuştum yani başka hiç bir şeyle ilgilenmeyeceğim bir düğün olmalıydı. Tabii kendime ait bir organizasyon şirketimin olması da neyi, nasıl yapmam gerektiği konusunda bana büyük bir avantaj sağladı. Benim rahat ve ne istediğimi biliyor oluşum ailemi ve eşimi de rahatlatmıştı. Beyaz ve pembe ağırlıklı bir konsept tercih etmiştim. Bu sebeple ortamda pembe çiçekler hakimdi yani genel anlamda tüm beklentilerimi karşılayan bir düğündü.

“Basamakları birer birer inerken heyecanın da giderek arttığını hatırlıyorum.”

Gelelim o büyülü ana… Nikah kıyılırken ve “evet” dediğiniz o anı nasıl tanımlarsınız?

Eşimle uzun yıllardır birlikte olmamıza rağmen evlenme kararı almamız çok ani oldu. Hazırlık sürecimiz çok hızlı gelişti ve kendimizi bir anda nikah masasında bulduk. Basamakları birer birer inerken heyecanın da giderek arttığını hatırlıyorum. Nikah masasına geldiğimiz zaman ise artık heyecanımız doruktaydı. O büyülü an geldiğinde ise ağzımdan dökülen en kolay “evet”i güçlü ve kararlı bir şekilde söylemiştim.

bahar_doratlı (16)

Biraz da fotoğraf çekimlerinizden bahsedelim dilerseniz. Birçok çiftimiz için en eğlenceli anlardan biridir çekimler. Sizin içinde aynı şey söz konusu muydu?

Kesinlikle evet… Düğünden önce eğlencenin başladığı andı çekimlerimiz… Dış mekan çekimlerini düğünden sonraya bırakmıştık, bu nedenle önceden kararlaştırdığımız gibi otelimizde iç mekan çekimlerimizi tamamladık. Sevgili Ahmet Tamel ve eşiyle birlikte çekimler sırasında çok keyifli anlar yaşadık. Heyecanın, aşkın ve yorgunluğun en güzel yansıdığı karelerdi…

bahar_doratlı (20) bahar_doratlı (24)

Genel olarak düğün günü hakkında neler söylersiniz? O güne dair aklınızda kalan ilginç bir anı bizimle paylaşır mısınız?

Düğün günlerinin her insanın yaşamındaki en özel günlerden biri olduğunu düşünüyorum. Her türlü duyguyu tek bir günde yaşayabiliyorsunuz. Stres var, heyecan var, aşk var, yorgunluk var… Unutulmaz bir gece yaşıyorsunuz ve bu gecede tüm sevdiklerinizin yanınızda olduğunu bilmek muhteşem bir duygu… Öte yandan tabii ki unutulmayacak bir olay da yaşadık. Konu balayı odamızla ilgiliydi… Otel müdürüyle çok samimiydik. Düğün günü bana; “Sana özel bir süprizim var balayı odanı asla unutamayacaksın” demişti. Düğün bitince odaya bir çıktık bir de ne görelim hiç bir şey yok (Gülüyor). İlk şokumuzu böyle yaşadık ardından sabahın 7’sinde yan odadan gelen tadilat sesleriyle uyandık. Öğle yemeğinde Türkiye’den gelen misafirlerimizle buluştuğumuzda bize sürekli olarak harika bir yerde kaldıkları için teşekkür ediyorlardı. Bizim adımıza iki oda rezerveliydi ve bir hata sonucu bizim balayı odamızı misafirlerimize vermişlerdi. Sabah odalarına sürpriz kahvaltılar, çiçekler, şampanyalar ve hediyeler gelmiş yani balayı çifti bir anda onlar olmuşlardı. Bu hem bizim hem de misafirlerimiz için unutulmaz bir anı oldu. (Gülüyor)

 

Düğün detayları

4 Ağustos 2013’de Port Cratos’da gerçekleşen 300 kişilik yemekli düğün töreninin organizasyonu Bahar Dortalı Wedding Design tarafından hazırlandı.

Düğün töreni ve düğün sonrasında gerçekleşen deniz kenarındaki dış mekan çekimleri Ahmet Tamel tarafından yapıldı. Video ise Alasya Production tarafından çekildi.

Bahar Doratlı’nın saçı İbrahim Özkul, makyajı ise Safiye Yalnız tarafından yapıldı. Gelinlik ise Bahar Doratlı imzası taşıyor.

bahar doratlı röp

Ayder Gelin Sayı 13 Bahar Doratlı Düğün Röportajı

bahar doratlı röp2

Prev Ayşa Lama: "Renksiz hayatımıza gök kuşağı gibi geldi aşk…"
Next Çiğdem Kemaler: “Hem biz çok eğlendik hem de misafirlerimiz”

About Author

WhatsApp
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
KKTC evlilik hazırlıkları ve düğün sektörünün tek portalı olan www.aydergelin.com 'a hoşgeldiniz.