Bu yazın trendi bronz makyajlar

Bu yazın trendi bronz makyajlar

10685493_472458019563530_7146102283905535280_n

Düğün gününde kusursuz ve mükemmel görünmenin en önemli noktalarından birisi de hem mekan hem de gelinliğinize uygun bir makyaj yaptırmaktır. Yüzünüzün bir renk cümbüşü yaşamaması ve en önemlisi de gece boyunca makyajınızın tazeliğini koruması için profesyonel isimlerle çalışmak son derece önemli… Bu zamana dek birçok gelini bu mutlu güne kusursuz bir şekilde hazırlayan Makyaj Uzmanı Ece Emin’e göre işin en önemli kısmı güzel hatlarınızı ön plana çıkarmaktan geçiyor. Peki bunu nasıl başarabilirsiniz detaylarını röportajımızda bulacaksınız…

Makyaj yaparken size göre en önemli unsur nedir?

Makyajın amacının ne olduğunu hepimiz biliyoruz. Makyaj kusurlu hatlarımızı kapatarak güzel hatlarımızı ortaya koyabilme sanatıdır. Dolayısıyla uygulanan gerek kişisel gerek profesyonel tüm makyaj çalışmalarında buna yönelik uygulama yapmamız son derece önemli… Yine makyajın boyama sanatı olmadığını bilmek ve esas amacının renklendirme olduğunun farkında olmak da en önemli unsurlardandır. Kişiye bakıldığı zaman renklerin ön planda olmasından ziyade bütün olarak bir güzelliğin ve görselliğin sağlanması gerekiyor. Yine makyaj için en önemli konulardan birisi hijyen… Kullandığınız fırça ve süngerlerin temizliği önemli.. Tabii bir de makyajınızın giyeceğiniz kıyafet ve gideceğiniz mekanla da uyumu gerekiyor.

“…makyajın boyama sanatı olmadığını bilmek ve esas amacının renklendirme olduğunun farkında olmak da en önemli unsurlardandır.”

ece emin makyaj (3)

Düğün öncesinde cilt bakımı yaptırmanın önemi nedir? Adaylarımız bu hazırlık sürecine ne kadar zaman önce başlamalılar?

Düğün öncesi gelin adaylarının cilt tiplerine uygun bir bakım önerilmektedir. Eğer problemli bir cilt ile karşı karşıyaysak aylar öncesinden bakımlara başlanılması gerekiyor.  Cilt analizi yaparak, cilt tipine ve ihtiyacına yönelik bakım programları uyguluyoruz. Bu sayede düğün gününe dek gelin adaylarının ciltlerinin yağ ve nem dengesini sağlıyoruz. Hiç bür problemi olmayan ciltlerde ise düğünden 2-3 gün önce bakımı uygulayıp cilt yüzeyinde oluşan ölü hücrelerden arındırıp düğün günü uygulanacak makyajın ciltte rahat duruşunu sağlıyoruz. Profesyonel malzemeler yoğun içerikte ve tutuculuk süresi uzun olduğu için sadece sağlıklı ifrezat yapan ciltlerde makyaj güzel görülebilir. Kalın ve bakımsız bir cilt, makyajı kabul etmeyebilir.

ece emin makyaj (4)

eye-shadow-549411_1280 (Medium)2015 yazının makyaj trendlerinden bahsedebilir misiniz? Özellikle gelinlerde hangi renk tonları ön plana çıkıyor?

2015 yaz makyaj trendi bronz makyajdır. Yüze bakıldığı zaman nerdeyse hiç renk görmeyeceğiniz, bronz fondoten, bronz pudra, bronzla uçuk pembe karışımı allık, bronz far, bol rimel (kirpik takviyesi yapılabilir) ve dudak tonu mat rujlar bu yılın trendi… Siyah, kalın ve kuyruklu eye-linerler de mutlaka gözlerde uygulanabilecek bir trend. Bu yılın gelin makyajlarında trend bu, ancak daha renkli bir gelin makyajı gerekiyorsa, temel uygulamanın üzerine gözlerde kullanılabilecek farklı bir far ve göz kalemi yeterli oluyor.

ece emin makyaj (2)Gelin makyajı yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar neler? Örneğin mevsim, mekan ya da gelinlik tarzı yapılacak makyajı ne kadar etkiler?

Çok etkiler… Düşünün bir kır düğünü konseptinde; swaroski taşlardan oluşmuş bir gelinlik, saçlarda taşlarla bezenmiş bir taç ve kırmızı rujlu siyah smokey bir göz makyajı… Bu durum mekanın bütünselliği ile büyük bir tezat oluşturur. Dolayısıyla öncelikle gelinin karakteristik yapısı ve hayalinde nasıl bir gelin olmak istediği sorusu makyaj tercihinin en önemli unsurlarındandır. Gelinliği, gelinliğine uygun tasarlanacak makyajı, düğün mekanında kullanılacak renkler hatta ve hatta gelin çiçeğinde yer alan renkler de makyaja yön veren önemli detaylardır ve bunların uyumu gerekir.

IMG_6179 (Medium)İyi bir gelin makyajında size göre en önemli noktalar nelerdir?

Öncelikle mutlaka ama mutlaka temiz bir cilde çalışma yapmak gerekir. Cilt tipine, mevsime ve düğünün gerçekleştirileceği mekanın nem oranının değerlendirilmesine uygun, kaliteli içerik taşıyan malzeme uygulaması da önemli bir etkendir. 24 saat kalıcı ve akmayan malzeme kullanılması gecede zor anlar yaşamanızın önüne geçecektir.

“Bana göre işin anahtarı; gelini tanımak, ne istediğini, ne beklediğini net bir şekilde anlamak, gelinin beklentisi ve benim doğrularımın harmanlanması ile ne tarz bir makyaj çalışması yapacağımızı netleştirebilmektir.”

ece emin makyaj röp (1)

Gelinlere önceden makyaj provası yapıyor musunuz? Düğünden ne kadar zaman önce makyaj için sizi aramalılar?

Gelinlere prova yapıyoruz ancak bu prova sadece uygulanacak renkler açısından önemlidir. Açıkçası düğün günü uygulanacak makyajın prova yapılması mümkündür ancak tıpa tıp aynısını 10 gün sonra yapmak mümkün değildir. Düşünün bir tuvali şekillendirirsiniz, renklendirirsiniz. İkinci defa tıpa tıp aynısı olamayabilir. Bana göre işin anahtarı; gelini tanımak, ne istediğini, ne beklediğini net bir şekilde anlamak, gelinin beklentisi ve benim doğrularımın harmanlanması ile ne tarz bir makyaj çalışması yapacağımızı netleştirebilmektir. Provalar benim için sadece ama sadece renk denemeleridir. Alt bazı oluşturmak için cildi kapatıp yüzü şekillendiriyor ve cilt rengini oluşturuyoruz. Ardından da astar renkleri uygulayınca renkler bizi zaten makyajın nasıl şekillendirilmesi gerektiği noktasında yönlendiriyor… Randevu konusuna gelince bu da gelinlerin inisiyatifinde… Bazıları 1 yıl önceden arıyor bazıları ise son haftada… Bana soracak olursanız yaz düğünleri için en ideali Ocak ayında alınan randevulardır.

Son olarak bir uzman gözüyle gelin adaylarımıza ne gibi tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Yapılacak tüm hazırlıkların 1 hafta önceden tamamlanmasını, böylece gelinin son 1 hafta bedensel, ruhsal dinlenimini sağlayarak, cilt ve vücut bakım terapilerini gerçekleştirmesini öneririm. Dolayısıyla gelinimiz düğün günü de mutlu, dingin ve sağlıklı bir cilt ile en güzel görünümüne kavuşacaktır.

ECE EMİN (Medium)

Ece Emin Makyaj Röportajı Ayder Gelin Sayı 20

ECE EMİN2 (Medium)

Prev Şeker Hamurlu Butik Kurabiye
Next MACERA: Noktasal doğal destinasyonlar...

About Author

WhatsApp
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
KKTC evlilik hazırlıkları ve düğün sektörünün tek portalı olan www.aydergelin.com 'a hoşgeldiniz.