Büşra Balcı: “Tarihin ‘büyük aşkları’ masalarımızdaydı”

Büşra Balcı: “Tarihin ‘büyük aşkları’ masalarımızdaydı”

CX3A3557 (Medium)

16 Ağustos’ta Malpas Otel’de dünya evine giren Büşra &  Nazım Balcı çifti, düğüne hazırlık süreçlerini ve bu süreçte yaşadıklarını anlattı. Birçok gelinin aksine düğününde beyaz yerine siyah ve pembeye ağırlık veren çiçeği burnundaki gelinimiz, düğün hazırlık sürecini yorucu ve bir o kadar da eğlenceli olarak tanımlıyor.

Bize biraz kendinizden ve eşinizden bahseder misiniz? Sizin masalınız ne zaman ve nasıl başladı?

Ben Bursa doğumluyum. İngilizce okutmanı olarak çalıştığım Bahçeşehir Üniversitesi’nde aynı görevi yapmakta olan eşimle tanıştım. Eşimin Kıbrıslı olmasının da etkisiyle Kıbrıs’a yerleşmeye karar verdik. Şuan ikimiz de ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusü İngilizce Hazırlık Okulu’nda görevlerimize devam ediyoruz.

Düğün sürecinizi tek kelimeyle tarif etmek isteseniz nasıl tanımlardınız?
Çok çılgın… (Gülüyor)

Bu çılgın süreçte neler yaşadınız?
Hazırlık sürecimiz çok yorucu fakat bir o kadar da eğlenceli geçti benim için… Tabi eşim için öyle olmadığına bahse girebilirim.(Gülüyor)Şaka bir yana o dönem İstanbul’da yaşadığım için bir çok seçenek elimin altındaydı. Ve bu da işimi büyük ölçüde kolaylaştırdı.

CX3A3269 (Medium)

“Neredeyse düğün yapılan tüm mekanları görüp değerlendirdikten sonra bize en uygun mekanın Malpas Otel’in havuz başı olduğuna karar verdik”

L5739 (1307) (Medium)

Düğün mekanına ve konseptine karar vermek de kolay oldu mu?
Düğünümüzün Girne’de olmasını istedik. Neredeyse düğün yapılan tüm mekanları görüp değerlendirdikten sonra bize en uygun mekanın Malpas Otel’in havuz başı olduğuna karar verdik. Havuz başını gerek estetik gerekse fiziki açılardan çok beğendik. Fakat daha da önemlisi otelin ve özellikle Banket Müdürü Fidan Hanım’ın ilgisi ve profesyonelliğiydi. Bu faktörler tercihimizi büyük ölçüde etkiledi. Konsepte değinecek olursak; en sevdiğim renk siyah olduğu için, bunu düğünümde de kullanmak istedim. Siyahı da pembe orkideler ve pembe aksesuarlar kullanarak canlandırdım. Düğünümün organizasyonu için birlikte çalıştığım Baştacı’nın da sağladığı imkanlarla ortaya içimize sinen bir konsept çıktı.

Siyah son derece iddialı bir renk… Konseptinizi farklı ve özel kılmak için ne gibi çalışmalar ve detaylara yer verdiniz biraz bahsedebilir misiniz?
Bu süreçte Pinterest ve Instagram gibi sosyal ağların yanısıra düğün dergileri de beni büyük ölçüde yönlendirdi. Özellikle Amerika’da yapılan düğünlerden ilham aldım. Aklımda hep geleneksel düğünlerden farklı bir düğün vardı. Çoğu düğünden farklı olarak DJ, disko ışıkları ve dans pistinde dağıtılan shot’larla disko atmosferi yarattık. Hatta bir ara pistteki herkes eline sırayla mikrofon alıp tezzahüratlar eşliğinde düğün eğlencesini farklı bir boyuta taşıdı. Buna ek olarak, küçük detaylara da önem verdik. Mesela misafirlerimize nikah şekeri yerine düğünün ertesi sabahı ayılabilmelerine yardımcı olmak için küçük kutularda Türk kahvesi hediye ettik. (Gülüyor) Diğer bir örnek ise, masaları rakamlarla numaralandırmak yerine Romeo-Juliet, Nazım-Piraye, Hürrem-Süleyman gibi tarih, edebiyat ve sanata damgasını vurmuş aşıkların isimlerini seçerek her bir masayı isimlendirdik.

Düğün gününüze dair aklınızda kalan ilginç bir anınız var mı?
Düğün günü hazırlıklarına düğünden yaklaşık 9 ay önce başlamama rağmen, düğün haftası zamanı yönetmede o kadar başarısız oldum ki manikürüm düğün sabahına sarktı ve planladığımdan çok daha geç hazırlanabildim. Hatta gelin hazırlık odasına girdiğimde arkadaşlarımın kuaför hazırlıkları çoktan başlamıştı. Bu benim için hem stresli hem de unutulmayan bir anı oldu… (Gülüyor)

L5739 (526) (Medium) L5739 (814) (Medium)

Peki son olarak gelin adaylarına ne gibi bir öneride bulunmak istersiniz?

Manikürlerini erken yaptırsınlar! (Gülüyor)

16 Ağustos 2014’te Malpas Otel havuzbaşında gerçekleşen ‘siyahın asaleti, pembenin enerjisi’ konseptiyle hazırlanan yemekli düğün organizasyonu Baştacı tarafından hazırlandı. Zarafeti ile dikkat çeken Büşra Balcı’nın saçı ve makyajı ise Arzu Çevre tarafından yapıldı.

büşra balcı ayder gelin 18

Büşra Balcı Röportajı Ayder Gelin Sayı 18

büşra balcı 2ayder gelin 18

Prev Sinem Hasan "Çok heyecanlı ve mutluydum"
Next Cemaliye Akınsal “Gerçekten farklı bir düğündü”

About Author

WhatsApp
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
KKTC evlilik hazırlıkları ve düğün sektörünün tek portalı olan www.aydergelin.com 'a hoşgeldiniz.