Caramel ile o özel gününüzün tadı damaklarda kalsın

Caramel ile o özel gününüzün tadı damaklarda kalsın

Düğün gününüzde sadece akılllarda değil damaklarda da unutulmayacak bir tat bırakmanız mümkün… Bunu yapmak için dikkat etmeniz gereken tek şey pasta, pastiç ya da nikah şekerleriniz için doğru bir firmayla çalışmak… Bizler de bu noktadan hareketle sizler için 30 yıldır çikolata sektörü içerisinde olan ve 2005 yılında CARAMEL adıyla sektöre farklı bir tat getiren Caramel’in direktörü Özden Çıraklı ile konuştuk…

blank

Özden Hanım bize Caramel’i anlatabilir misiniz?

Caramel, 30 yıldır çikolata sektöründe olmanın verdiği bilgi birikimi ve güvenle 2005 yılında kuruldu. Çikolataya hak ettiği sunumu verebilmek ve bir çikolata mağazası açmak hep en büyük hayalim olmuştu. Bu hayalimi babamın desteğini de arkama alarak altı ay içerisinde gerçekleştirebildim. En çok isim bulma konusunda sıkıntı yaşadım. Bu süreçte aile fertlerimiz de benimle birlikte olağanüstü bir çaba harcadılar. Bu sürecin ardından ablamın bulduğu “Caramel” isminde karar kıldık. Bu ismi benimsedim ve hazırlıklarıma başladım. Kıbrıs gibi sıcak bir ülkede yalnızca çikolata satmanın riskli olduğunu düşünüyordum ve bu sebeple pasta üretimine de başladık. Sektörün en iyilerini de yanımıza alarak düğün ikramlarıyla hizmet alanımızı genişlettik. Nikah şekerlerinin, pastiçlerin, kalp kurabiyelerin, cupcakelerin ve düğün pastlarının hemen hemen her çeşidini portföyümüze aldık. Tabii bu çeşitleri en iyi kaliteyle ve ambalajla yeni çiftlerimize sunmayı da kendimize ilke edindik.

blank blank

Siz Caramel ile hayallerinizi gerçekleştirmişsiniz. Evlenmek de pek çok çiftimizin hayali ve bu günde herşeyin kusursuz olmasını istiyorlar. Bu noktada size gelen çiftlerimize nasıl yardımcı oluyorsunuz?
İlk olarak çiftlerimizle sohbet ediyoruz. Bu esnada düğün mekanları ve konseptlerine yönelik düşüncelerini de alıyoruz. Daha sonra bu konseptlere en uygun ikramları çiftlerimize sunuyoruz, fikirlerini alıyoruz. Bu noktada düğünün nasıl olacağı önemli… Eğer bir tebrik düğünü ise genellikle ailelerin de etkisi ile çiftler daha doyurucu olan pastic veya içi dolu ikramları tercih ediyorlar. Bizler de pastiçlerimizi çeşitli kağıtlara, organzalara, tüllere ya da kişiye özel kutulara koyuyoruz. Bu sayede pastiçlerimiz görsel anlamda da doyurucu oluyor. Yine günün modasına gore daha farklı şekiller de ayarlayarak hem trendi yakalıyoruz hem de genç çiftlerimizin mutlu olmalarını sağlıyoruz.

blank“Müşterilerimizin aklında kesinlikle hiç bir soru işareti kalmasını istemeyiz Çünkü kimse düğününde kendisinin beğenmediği bir şeyin ikram edilmesini istemez”

Peki nikah şekerleri ve çikolatalara dönecek olursak. Caramel’de ne gibi seçenekler mevcut?
Nikah şekerlerimizi ise dünyanın önde gelen çikolata firmalarının hammadeleri ile hazırlanmis draje ve çikolatalı badem şekerleri ile yapıyoruz. Her şeyde olduğu gibi Nikah şekerinde de fiyatı etkileyen en önemli şey kullanılan ürünün kalitesidir. Ürünlerimizi müşterilerimize bol bol tattırıyoruz ve çok güzel yorumlar alıyoruz. Şu anda mağazamızda çikolatalı premium badem şekerlerimizin 12 farklı rengini ve 32 farklı içerikli çeşidini bulabilirsiniz. İncirli, portakallı, üzümlü fındıklı, tiramisulu, karamelli, çakıl taşı, midye görünümlü gibi…

Tabii ki çikolatasız klasik badem şekerini de unutmadık. Onun da en iyisini, en ince şekerlisini ithal ediyoruz. Özellikle müşterilerimizi kayısı çekirdeğinden yapılmış şekerlerin de olduğunu ve bu ürünlerin de maalesef badem şekeri diye adlandırıldığı bilgisini vererek tatmalarını istiyoruz. Çünkü kimse düğününde kendisinin beğenmediği bir şeyin ikram edilmesini istemez.

Bu işte sunum da son derece önemli… Merak eden okuyucularımız için nikah şekerlerinin süslemeleri hakkında bilgi verebilir misiniz?
Tabii ki. Eğer düğünümüz yemekli ve klasik çizgiler taşıyan bir düğün ise, çikolatalı badem şekerlerimizi gümüş, altın ve sedef olanlardan kullanarak, gelin ve damattan hatura kalabilecek bakır, kristal gibi objelerle sunuyoruz. Düğünümüz bir kır düğünü ise, renkli şekerlerimizi mekana uygun objeler ve cıvıl cıvıl süslemelerle birleştiriyoruz. Deniz kenarında bir düğün için ise deniz kabukları gibi malzemelerle birlikte çakıl ve midye görünümlü çikolatalarla hazırlanmış ikramları öneriyoruz. Tüm bunları yaparken asla ama asla ürünlerimizin kalitesinden taviz vermiyoruz.

blank
Kıbrıs düğünlerinin vazgeçilmezidir pastiçlerimiz… Eskisi kadar Kıbrıs düğünlerine rağbet var mı sizce?
Çok nadir de olsa tam bir Kıbrıs düğünü yapmak isteyen çiftlerimiz oluyor. Sekiz yıllık süre içerisinde bir çiftimizden bu talep geldi. Çeşitli Kıbrıs yemekleri ikram edilmişti ve bir çiftlikte yapılmıştı. O zaman 35 çeşit lokumumuzun içinden tam Kıbrıslı olanını, Sadrazam Sucuğu’nu ve kağıtl lokumumuzu Kıbrıs motifleri ile sunmuştuk. Bu düğünü ben de ayrı bir heyecanla yapmıştım.

blank“Bir de bizim başlatmış olduğumuz “Şeker Büfeleri” var artık düğünlerimizde… Düğünlere muhteşem bir ihtişam, canlılık ve farklılık katıyor”

Son dönemde düğünler farklı tatların da sergilendiği bir hal aldı… En çok nelere rağbet ediyor çiftlerimiz?
Düğün pastalarımızı her yıl, sezonun modasına uygun renk ve modellerden oluşturuyoruz. Ağırlıklı olarak beyaz modeler tercih edilse de renkli cupcake’ler de son iki yıldır düğünlerdeki yerlerini almış durumda ve oldukça rağbet görüyorlar. Süslemelerinin farklı olabilmesi de bir avantaj… Cupcake’leri düğün pastası olarak kullanırken çok katlı standlara dizip en üste de gelin ve damadın kesebileceği pastasını yapıyoruz. Hoş bir bütünlük sağlıyor bu durum.

Bir de bizim başlatmış olduğumuz “Şeker Büfeleri” var artık düğünlerimizde… Düğünlere muhteşem bir ihtişam, canlılık ve farklılık katıyor. Büfelerimizi 100’e yakın çikolata ve şekerlemelerimizden seçilen çeşitlerden oluşturuyoruz. Ayrıca büfelerimizin her şeyini; stand ve kavanozlarını da biz sağlıyoruz çiftlerimize…

blank  blank

Yeni evlenecek çiftlerimize ne gibi tavsiyeleriniz olabilir?
Çiftlerimiz hayal ettikleri düğünü gerçekleştirebilmek için bu işe biraz zaman ayırsınlar. Gezsinler, araştırsınlar… İlle de yüksek rakamlar harcamalarına gerek yok ekonomik olarak da bu işi halledebilirler ama tabii geç kalmamaları gerekli… Daima CARAMEL’i izlesinler… Ocak ayından bu yana Ortaköy Kermiya’daki yeni mağazamızla halkımıza daha iyi hizmet vermeye başladık. Sakın lüks görünüşümüzden çekinmesinler gelsinler ve kaliteli ve uygun fiyatlı ürünlerimizi görsünler…

Ayder Gelin sayı 12

blank

Caramel Direktörü Özden Çıraklı röportajı Ayder Gelin Sayı 12

blank

Prev Ayder Gelin'in 29. Sayısı Bayilerde
Next Malpas Otel Executive Chef’i Mecit Özkul: "Banket yemeklerinde en iddialı oteliz"

About Author

WhatsApp
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
KKTC evlilik hazırlıkları ve düğün sektörünün tek portalı olan www.aydergelin.com 'a hoşgeldiniz.