Çiğdem Kemaler: “Hem biz çok eğlendik hem de misafirlerimiz”

Çiğdem Kemaler: “Hem biz çok eğlendik hem de misafirlerimiz”

 

Doğum gününde eşinden muhteşem bir evlilik teklifi alan Çiğdem Kemaler, 25 Ekim 2015’te Malpas Hotel’de dünya evine girdi. Romantik bir düğün töreniyle evlenen Çiğdem Kemaler ile düğüne dair hazırlık sürecini konuştuk.

Çiğdem_Kemaler (1)  Çiğdem_Kemaler (4)

Bize kendinizden ve eşinizden kısaca bahseder misiniz?

18 Ağustos 1982 yılında Lefkoşa’da doğdum. Eşim ise 25 Ekim 1980 doğumlu… Ben aile şirketimizde Mango markasını yönetiyorum. Eşim ise kendi şirketi olan H&B’de emlak ve inşaat işi ile uğraşıyor. Evliliğe giden masalsı yolculuğumuz geçtiğimiz yıl doğum günümde aldığım evlenme teklifi ile başladı.

Evliliğe giden süreci nasıl tanımlarsınız?

Doğum günümde eşimden muhteşem bir evlenme teklifi almıştım ve bunun akabinde de hemen hazırlıklarımıza başladık. Keyifli ve heyecan dolu bu süreci biz de son derece yoğun geçirdik… Gelinlik provaları, düğün ihtiyaçları ve ev eşyaları derken kendimizi sürekli olarak yurt dışında bulduk. Ancak o kadar keyifli bir süreçti ki zamanın nasıl geçtiğini anlamadık bile… Bu süreçte en büyük yardımcılarım; annem, babam ve kız kardeşim oldu. Sürekli yanımızdaydılar ve bize çok destek verdiler. Onların desteklerinin yanı sıra bu süreçte; yani düğünümüzü planladığımız her aşamada tanıyıp sevdiğim insanlarla birlikte olmaya özen gösterdim. Düğün yerimi seçerken, organizasyonu belirlerken, saç ve makyajımı kararlaştırırken bildiğim ve sevdiğim insanlarla bir aradaydım.

Çiğdem_Kemaler (2) Çiğdem_Kemaler (3)

Düğün mekanı olarak nereyi tercih ettiniz?

Çiğdem_Kemaler (10)Düğün mekanı olarak Malpas Otel’de karar kıldık… 25 Ekim tarihi için 500 kişilik yemekli bir düğün tercih ettik. Organizasyon konusunda başarılı işler çıkaran Baştacı ile anlaştık. Saçım ve makyajım için kendimi yine çok güvendiğim bir ele; Pınar Hacımehmet ve ekibine teslim ettim.

Düğün konseptimizi belirlerken romantik detaylar olmasına büyük önem verdik.

Düğün konseptinizden bahsedelim dilersiniz. Nasıl bir konsept tercih ettiniz?

Düğün konseptimizi belirlerken romantik detaylar olmasına büyük önem verdik. Bunun için pembe, somon ve beyaz tonlarını tercih ettik. Bu renkleri gelin çiçeğim de dahil olmak üzere tüm süslemelerimizde kullandık. Düğümüzün hayal ettiğimiz gibi olması için herkesin elinden gelenin en iyisini yaptığını söylemem de fayda var.. Mükemmel bir düğün organizasyonuyla muhteşem bir gece geçirdik. O gün hem biz çok eğlendik hem de misafirlerimiz…

Çiğdem_Kemaler (4) Çiğdem_Kemaler (8)

Beni ilk gördüğü andaki bakışları benim için çok özel ve unutulmaz bir anı olarak kaldı…

Düğününüze dair yıllar sonra dahi hatırlayacağınız ilginç bir olay yaşadınız mı?

Düğün günümüzde ilginç olaylar da yaşadık tabii ki… Her dakikası benim için çok özel, anlamlı ve duygu doluydu… Ancak yaşadığım ve aklımda kalan bir olayı sizlerle de paylaşmak istiyorum. Sabah evden hep birlikte çıktık ve hazırlıklar için otele gittik. Saç ve makyajım odada yapıldı Bu esnada çok eğlendiğimizi ve keyifli dakikalar geçirdiğimizi belirtmek istiyorum. Saç ve makyajım bittiğinde sıra gelinliğimi giymeye gelmişti… Provalarda bile hissetmediğim duyguları yaşıyordum. Heyecanım tavan yapmıştı. Odada benimle beraber olan herkes hem heyecanlı hem de son derece duygusaldı… Daha sonra odaya beni almak için eşim geldi. Beni ilk gördüğü andaki bakışları benim için çok özel ve unutulmaz bir anı olarak kaldı… Yine o gün aklımda kalan en özel anlardan birisi de babamın beni odadan alıp salona getirdiği andı… İkimizde son derece heyecanlı ve duygu yüklüydük… Bu mutlu günde böylesi yoğun duygular yaşamak gerçekten muhteşemdi…

Son olarak gelin adaylarına neler önerirsiniz?

Son olarak yorucu ve keyifli bir düğün hazırlık sürecini geride bırakan kıdemli bir gelin olarak evlenme arifesindeki diğer gelin adaylarına bazı önerilerde bulunmak istiyorum. Ne olursa olsun bu sürecin tadını çıkarın… Hazırlık sürecinde doğabilecek küçük aksilikler olsa da hayatı kendinize zehir etmeyin. Yaşadığınız her anın keyfini ve tadını çıkarın… Herkese mutluluklar diliyorum

25 Ekim 2014’te Malpas Hotel’de, romantik bir konsepte gerçekleşen 500 kişilik yemekli düğün töreninin organizasyonu Baştacı Organizasyon tarafından yapıldı.

Güzel gelin Çiğdem Kemaler’in saçı ve makyajı Magic Style Beauty Saloon (Pınar Hacımehmet) tarafından hazırlandı, fotoğrafları ise Yücel Fotoğrafçılık tarafından çekildi.

çiğdem kemaler sayfalar

Ayder Gelin Sayı 16 Çiğdem Kemaler Röportajı

çiğdem kemaler sayfalar2çiğdem kemaler sayfalar3

Prev Bahar Doratlı: “Hayal ettiğim gibi bir gelinlik diktim”
Next Çiğdem Taşkıran Akansoy: “Kendimi uzaktan izliyormuş gibiydim”

About Author

WhatsApp
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
KKTC evlilik hazırlıkları ve düğün sektörünün tek portalı olan www.aydergelin.com 'a hoşgeldiniz.