Çiğdem Taşkıran Akansoy: “Kendimi uzaktan izliyormuş gibiydim”

Çiğdem Taşkıran Akansoy: “Kendimi uzaktan izliyormuş gibiydim”

 

çiğdem_taşkıran_akansoy (12)Spor eğitmenliği yapan Çiğdem Taşkıran ve eşi Ahmet Aksoy da 2014 yılında dünya evine giren çiftlerimizden… Herşeyin kusursuz gitmesi için 9 aylık bir hazırlık sürecini geride bırakan Taşkıran, oluşturduğu muhteşem konseptle rüyalarının düğününü gerçekleştirdi. Babasının kendisine yaptığı sürprizi hiçbir zaman unutmayacağını belirten çiçeği burnundaki gelinimiz, düğününde yaşadığı küçük kazanın dahi keyfini bozmasına izin vermemiş… İşte Çiğdem Taşkıran ve Ahmet Aksoy’un o en özel günlerinden detaylar…

 

Sizi ve eşinizi tanıyabilir miyiz?

22 Şubat 1990 yılında Londra’da doğdum. Beden Eğitimi ve Spor Bölümü mezunuyum. Şu anda kişiye özel spor eğitmenliği yapıyorum. Eşim Ahmet Aksoy ise 18 Ekim 1985 yılında Lefkoşa’da doğdu. İç mimarlık bölümünü bitirip  kendi aile şirketleri olan Aksoy Ltd.’de çalışmaya başladı. Ayrıca Bigos Grill Reastaurant’ın da işletmecisidir.

çiğdem_taşkıran_akansoy (11)

Düğüne hazırlık süreciniz nasıl gelişti? Sancılı bir karar verme süreci mi geçirdiniz yoksa işler planladığınız gibi mi gitti?

Düğün hazırlıklarımıza yaklaşık 9 ay öncesinden başladım. İlk olarak gelinliğimi seçmek istemiştim çünkü nasıl bir model istediğimi biliyordum. Kafamda hep sade ve balık modelinde bir gelinlik vardı. Bu yüzden bu tercihi yapmam kolay oldu. Her şeyin planlı ilerlemesi benim için çok önemliydi. Bu yüzden kendime bir düğün ajandası ayırdım. Yaptığımız tüm görüşmeleri, notlarım ve tarihleriyle birlikte o ajanda da sakladım. Düğün mekanı için Colony Hotel bünyesindeki “The House”la görüşmeye başladık. Bu mekan hem benim hem de eşimin ortak kararı oldu. Hem konum olarak merkeziydi hem de son derece şık bir mekandı… Gelinlik ve düğün mekanımızı belirledikten sonrada vaktimin tümünü düğün organizasyonumuzu hazırlamaya harcadım. (Gülüyor)

çiğdem_taşkıran_akansoy (5)  çiğdem_taşkıran_akansoy (7)çiğdem_taşkıran_akansoy (6)

Nasıl bir konsept tercih çiğdem_taşkıran_akansoy (17)ettiniz?

Eşim bu konudaki tüm detayları bana bırakmıştı. Yani konsept tamamen bana aitti. Çeşitli araştırmalar yaparak bir sonuca vardım. Kuş tüyü, beyaz dallar ve canlı çiçeklerden oluşan bir konsept yaratmaya karar verdim. Bu kararda gelinliğimde de kuş tüylerinin bulunması etkili oldu tabii ki. Renk olarak somon renkleri ve beyaz ağırlıktaydı. Yürüyüş yolumuza ve nikahımızın kıyılacağı yerin süslenmesine ayrı bir önem verdiğimi de belirtmeliyim. Yürüyüş yolunda bembeyaz bir halı kullandık. Kenarında ise büyüklü küçüklü mumlar, ayna kutular ve beyaz dallarla süslemeler kattık. Yine nikahımızın kıyıldığı yerde ise tamamen canlı çiçeklerin kapladığı bir kürsü, beyaz tül ve yine canlı çiçek detayları yer aldı. Bistro masaların üzerinde ise silindir şeklinde vazolar yerleştirmiştik. Onların da içerisinde canlı orkide, mum ve aynalar vardı.

çiğdem_taşkıran_akansoy (16)

çiğdem_taşkıran_akansoy (15)

 

çiğdem_taşkıran_akansoy (19)Nikahın kıyıldığı ve ilk “evet”leri söylediğiniz o ana ilişkin neler hissettiğinizi hatırlıyor musunuz?

Nikah anında hiç beklemediğim kadar soğukkanlıydım. Bunun nedenini hala bilmiyorum ama içimde garip bir mutluluk vardı. Sanki kendimi uzaktan izliyormuş gibiydim…

Düğün gününde “hiç unutmayacağım” dediğiniz bir anınız oldu mu?

Düğün gününe dair birçok anım var aslında. Tebrikler bittikten ve sahneye geçtikten sonra çok samimi bir ortam oluştu. Tüm sevdiklerimiz sahnedeydi. Babam bana sürpriz olarak bir davulcu ve zurnacı getirmiş. Onların gelmeleriyle beraber coşku daha da arttı. Ben her zaman düğünümde davul ve zurna olmasını istiyordum. Bu sürpriz gerçekten çok hoşuma gitmişti. Bunu asla unutamam. Tabii bir de sahnede eşimle dans ederken eşimin beni öpmeye çalışması sonucu dengemi kaybetmem ve gelinlikle yere düşmemdi. Gelinlik hareketlerimi kısıtladığı için çok küçük bir hareket bile denge kaybına neden olmuştu ve ben de yere yığılmıştım. ( Gülüyor)

çiğdem_taşkıran_akansoy (20) çiğdem_taşkıran_akansoy (21)

Son olarak evlilik arifesindeki çiftlerimize ne gibi tavsiyelerde bulunmak istersiniz?

Önünüzde kolay bir süreç yok, fakat sonunu düşünerek her zaman sabırlı ve eşinize karşı anlayışlı olun. Çünkü hazırlık sürecindeki detaylar daha çok biz gelinleri ilgilendirir bunu unutmayın.

6 Eylül 2014’te Colony Hotel “The House”da; kuş tüyleri, beyaz dallar, somon rengi canlı orkideler, mum ve aynaların yer aldığı romantik romantik düğün töreninin organizasyonu Baştacı Organizasyon tarafından yapıldı.

Gelinlikte Pronovias’ın Ladurnee modeli tercih edildi. Düğün töreninin nikah şekerleri Barok Bonbon (İstanbul), pastası ise Cake n Cake’den… Güzelliğiyle dikkat çeken Çiğdem Taşkıran Akansoy’un saçı She Kuaför, makyajı ise Ece Emin tarafından yapıldı.

Peri masalı misali gerçekleşen düğün töreninin fotoğrafları Olkan Ergüler, videosu ise Mehmet Alasya tarafından çekildi.

çiğdem taşkıran akansoy röp sayı 17

Ayder Gelin Sayı 17 Çiğdem Taşkıran Akansoy Röportajı

çiğdem taşkıran akansoy3 röp sayı 17 çiğdem taşkıran akansoy2 röp sayı 17 çiğdem taşkıran akansoy4 röp sayı 17

Prev Çiğdem Kemaler: “Hem biz çok eğlendik hem de misafirlerimiz”
Next Ferdiye Gence Yatmaz: "Hayatımın en güzel anlarından biriydi"

About Author

WhatsApp
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
KKTC evlilik hazırlıkları ve düğün sektörünün tek portalı olan www.aydergelin.com 'a hoşgeldiniz.