Dilem Kasapoğluları: “En güzel hikayemiz”

Dilem Kasapoğluları: “En güzel hikayemiz”

Yürekleri sevgi dolu, yardımseverlikleriyle tanınan iki genç, Dilem Kasapoğluları ve Nazif Burak Sezgin; Merit Park Hotel’de unutulmaz bir hikaye yazdı… The Beauty Side ekibinin profesyonel dokunuşları; doğal makyajı, dalga dalga saçlarıyla düğün gecesi adeta prensesleri andıran güzel gelin Dilem bu heyecanlı süreci Ayder Gelin okuyucularıyla paylaştı.

Merhaba, sizi ve eşinizi kısaca tanıyabilir miyiz?

Merhaba, ismim Dilem Kasapoğluları, 27 yaşındayım. Creditwest Bank’ta Ticari Krediler biriminde çalışıyorum. Eşim Nazif Burak Sezgin ise, 32 yaşında ve Kuzey Kıbrıs Turkcell’ de yeni  işe başladı.  İkimiz de sosyal sorumluluk projeleri ile uğraşmayı çok seviyoruz ve zaten aşkımız da yağmurlu bir havada Vadili Köpek Barınağını inşa ederken başladı (gülümsüyor).

“Bellapais’in otoparkında yürürken daha fazla dayanamayacağım deyip dizlerinin üzerine çöktü. O sırada ‘Sonsuza dek sevgilim olur musun?’ deyip cebindeki yüzüğü çıkardı. Ve ben tabi ki ağlamaya başladım (gülümsüyor)”

blank

Evlilik teklifini nasıl aldınız? Siz de unutulmaz bir sürpriz yaşadınız mı?

Evlilik teklifini aslında hiç beklemediğim bir anda aldım.  Altıncı ayımızı kutlamak için eşim beni Saint-Tropez Restoran’a yemeğe götürdü. Her  zaman sohbet eden eşim, o gece  benimle hiç sohbet etmedi ve sürekli olarak terliyordu (gülümsüyor). Tüm gece boyunca ‘Neyin var?’ diye sorularla onu deli ettim. Yemeği yedikten sonra ‘Bellapais’e gidelim mi?’ diye sordu. Ben de ‘Neden olmasın?’ dedim. Oraya gittik. Hala çok garip davranıyordu ve rahat durmuyordu. Bellapais’in otoparkında yürürken daha fazla dayanamayacağım deyip dizlerinin üzerine çöktü. O sırada ‘Sonsuza dek sevgilim olur musun?’ deyip cebindeki yüzüğü çıkardı. Ve ben tabi ki ağlamaya başladım (gülümsüyor).  

blank

Düğüne hazırlık sürecine düğünden ne kadar zaman önce başladınız? Bu süreç nasıl geçti?

Neredeyse düğünden 1.5 yıl öncesinden düğün mekanını ve makyözümü ayarladık. Düğüne bir yıl kala ise müzisyeni ve fotoğrafçımızı  ayarladık. Düğüne bir yıl kaldığı zaman evimizi bitirmiş ve içinde yaşamaya başlamıştık. O nedenle, düğün sürecimizde sadece düğünümüze odaklandık, iyi ki de öyle yapmışız (gülümsüyor).
Düğünden 6 ay öncesinde de gelinliğim için provalara başlamıştım. Davetiyeleri, şeker kutularını ve düğün hediyelerimizi hep kendi ellerimizle yaptığımız için düğüne son 3 ay kala tempo hızlandı.  Son 3 ay sanki de su gibi akıp gitti…. Zaman yaklaştıkça heyecanım da bir o kadar artıyordu (gülümsüyor).

blank

“Babamı öptükten sonra eşime baktığımda kalbim duruyordu. Elimi sımsıkı tutuşu, bana bakıp gülümsemesi, beni öpüşü ve nikah yerine yürüdüğümüz o an, çok duygusal ama bir o kadar da mutlu bir nikah anı yaşadık.”

Gelinlerimiz nikah anının düğünlerin en heyecanlı anlarından bir tanesi olduğunu söylüyor. Bu anınızı bizlerle paylaşır mısınız? Ne hissettiniz? Neler yaşadınız?

Hayatım boyunca hiçbir zaman unutmayacağım anlardan biriydi. Ben çok duygusal bir insanım ve babam ile eşime doğru yürümeye başladığım dakikadan itibaren kalbimin boğazımda attığını hissettim. Kendimi ağlamamak için çok zor tuttum. Ortam ve  müziğin de etkisiyle babama dönüp baktığımda onun ağladığını gördüm. Eh artık o vakitten sonra kim beni tutabilirdi ki (gülümsüyor)? Babamı öptükten sonra eşime baktığımda kalbim duruyordu. Elimi sımsıkı tutuşu, bana bakıp gülümsemesi, beni öpüşü ve nikah yerine yürüdüğümüz o an, çok duygusal ama bir o kadar da mutlu bir nikah anı yaşadık.

blank

“Nikah yerini harika bir gün batımı ve deniz manzarası olan bir yer hayal ediyorduk ki Merit Park Hotel’in  hayal edebileceğimizin ötesinde bir manzarası vardı.”

Mekan seçimini yaparken nelere dikkat ettiniz? Ve nasıl bir konsept tercih ettiniz?

Nikah yerini harika bir gün batımı ve deniz manzarası olan bir yer hayal ediyorduk ki Merit Park Hotel’in  hayal edebileceğimizin ötesinde bir manzarası vardı. Onun dışında  eşim ve benim için en önemli şey düğünün eğlenceli geçmesiydi. Süslemelerden çok ailemiz ve sevdiklerimizle beraber eğlenceli bir gece geçirmeyi hedefledik. Buna ek olarak yemek ve servisin de çok iyi olduğu bir yer istemiştik. Bu sebeple Merit Park Hotel bize göre Kıbrıs’ın en güzel mekanlarından biriydi.

Bunun dışında, düğünde ‘vintage’ bir tarz kullandık.  Sadeliği ve zarifliği bir araya getirmeye çalıştık.  Pastel tonlarda gülleri tercih ettik ve ahşaptan çiçek altlığı, kavanozları da mumluk olarak kullandık. Uzun masalarımıza küçük fener ışıklar yerleştirdik. Masalarımıza tefler, hediye olarak da feslikan tohumları ve çikolatalı badem şekeri koyduk.

“Saç ve makyajım için  The Beauty Side ekibini tercih ettim. İyi ki de etmişim, çünkü tamamen hayal ettiğim gibi bir gelin olmuştum.   The Beauty Side ekibini kaçırmamak için düğünden nerdeyse 1.5 yıl öncesinden rezervasyonumu yapmıştım (gülümsüyor)”

Saç ve makyajınız hakkında neler söylersiniz?

Saç ve makyajım için  The Beauty Side ekibini tercih ettim. İyi ki de etmişim, çünkü tamamen hayal ettiğim gibi bir gelin olmuştum.   The Beauty Side ekibini kaçırmamak için düğünden nerdeyse 1.5 yıl öncesinden rezervasyonumu yapmıştım (gülümsüyor).

blank

Hayalinizdeki organizasyonu gerçekleştirebildiniz mi? Ne gibi detaylar vardı?

Düğün bittikten sonra eşimle konuşurken dedik ki, ne güzel bir düğün olmuş. Tam hayalimizdeki düğünü yaşadık. Müzisyenlerimiz sayesinde saat 21:00’dan gece 00:00’ye kadar hiç durmadık. Ellerimizde teflerle çılgınlar gibi dans ettik (gülümsüyor). Diğer taraftan otel dans pistine shot içecekler yolluyordu. Yani eğlence tüm gece hiç durmadı.

Düğününüzü tek kelimeyle tarif edin dersek, bu ne olurdu?

Tek kelime ile anlatamadım ama eşimle birlikte bugüne kadar yaşadığımız “En güzel hikayemiz” diyebiliriz.

blank

blank

DÜĞÜN DETAY:

Dilem Kasapoğluları ve Nazif Burak Sezgin çifti, hayatlarının en güzel hikayesini 15 Eylül 2018 tarihinde Merit Park Hotel’de yazdılar. Genç çift, Merit Park Hotel- Lemon Park’ın sıcak ve samimi ortamında 200 kişilik yemekli  bir düğünle hayatlarını birleştirdi. Alisse NuerA gelinliği, Bayramoğlu imzası taşıyan ayakkabıları ile sade ve bir o kadar da şık görünen güzel gelin Dilem’in saçı ve makyajı The Beauty Side’ın sihirli ellerinden çıktı. Decoclass by Selen Poyrazlı’nın organizasyonunu yaptığı düğün mekanında son dönemin popüler tarzlarından ‘vintage’ tarzıyla nostaljik bir ortam yaratılırken, pastel tonlar düğün mekanına çok yakıştı.Müzikte Niyal Öztürk Band’ı tercih eden genç çift, gecenin geç saatlerine kadar sevdikleriyle birlikte doyasıya eğlendi.Düğünde misafirlere çikolatalı badem şekeri ve çikolatalı pasta ikram edildi. Dilem ve Nazif’in bu en özel anları, Hasan Vardar tarafından ölümsüzleştirildi.

Prev 2019 Kış Göz Makyajı Trendleri
Next Tasarım gelinliklerin ustası: Mustafa Aslantürk

About Author

WhatsApp
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
KKTC evlilik hazırlıkları ve düğün sektörünün tek portalı olan www.aydergelin.com 'a hoşgeldiniz.