Düğüne Hazırlık Sürecinde Cilt Bakımı

Düğüne Hazırlık Sürecinde Cilt Bakımı

Güzellik Uzmanı Hürü Erdem’den güzel bir cildin sırrı

Hizmetleri ve kalitesiyle adından söz ettiren The Beauty Side’ın başarılı direktörlerinden Güzellik Uzmanı Hürü Erdem ile cilt bakımı ve kaş tasarımına dair merak edilenleri konuştuk. Düğün hazırlık sürecinde cilt bakımı nasıl olmalı? Kaş tasarımı ne zaman yapılmalı?

Bize kısaca kendinizden bahseder misiniz? Mesleğinize nasıl adım attınız?

Bundan 14 Sene önce bu mesleğe (Güzellik Uzmanlığı Eğitimine) başladım.

2005 yılında Girne’de bulunan Bio – Mest Kozmetik ve Estetisyenlik kursunu bitirdim. Ustalık sınavlarıyla da usta öğreticilik eğitimimi de tamamladım.

Yurtdışında ve yurtiçinde düzenlenen meslek içi eğitici ve geliştirici birçok eğitimlere katıldım ve katılmayada devam ediyorum. Eğitim Şart.

blank

Cilt bakımlarından bahseder misiniz?

Her cilt tipine göre yaptığımız ayrı ayrı bakımlarımız vardır. Cilt bakımı cildin ihtiyacına göre yapılan bakımlardır. (Nem, vitamin, enerji, lifting, collagen )

Cilt tipleri: Yağlı cilt, akneli cilt, kuru cilt, karma cilt ( yağlıya dönük karma, kuruya dönük karma) kuperozlu cilt, hassas cilt. Tüm cilt tiplerine göre kullanılan ürünler (Temizleme, tonik, ferum, maske, nemlendirici ve güneş koruyucular) farklılık gösterir.

blank

Cilt bakımlarının ne sıklıkla yapılması gerekiyor?

Bakımlarımızı rutin yapılması gereken bakımları 21. günden sonra ya da ayda bir defa yapılması gerekir. Daha sağlıklı bir cilt için biz uzmanların tavsiyesidir.

  • Haftalık kür olarak yaptığımız bakımlarımız
  • Akneli cilt bakımı
  • Lekeli cilt bakımı
  • İğnesiz mezoterapy bakımımız
  • Dermagen bakımlarımız

Bunlar belirli aralıklarla 6-8-10 seans olarak yaptığımız bakımlarımızdır.

blank

Cildimizi yaza hazırlarken nelere dikkat etmeliyiz?

Cildimizi yaza hazırlarken cildin bağışıklık sistemini güçlendirmek için nemini, vitamin ve mineral dengesini sağlamamız gerekir. Bunun içinde ayrı özel serumlar ( vitamin ve hyaloranik acid) kullanarak 4 haftalık bir kür uyguluyoruz.

Dikkat etmemiz gereken en önemli husus düzenli bakım yaptırmak ve cilt tipine göre düzenli nemlendirici kullanmak ve en önemlisi yaz – kış güneş koyucumuzu ihmal etmemek.

Gelin adaylarına düğün öncesi nasıl bir bakım öneriyorsunuz?

Gelin adayları öncelikle derinlemesine bir temizlik bakımı yaptırması gerekiyor temel bakım dediğimiz. Daha sonrasında çok iyi bir nem bakımı cildin nemini artırmak için ve devamında enerji bakımıyla devam edilebilir. Düzenli olarak düğün öncesi bu gibi bakımlar yapıldığında düğün günü cilt daha sağlıklı ve daha enerjik olarak kendini gösterir.

Kaş tasarımından bahsedelim dilerseniz. Yüzün en önemli unsuru hiç şüphesi kaşlarıdır. Gelin adaylarına düğün öncesi kaş tasarımı için neler önerirsiniz?

Kaş Tasarımı: Bakışımıza yüzümüze anlam katan kaşlarımızdır. Kaşlarımız yüzümüzün yapısına göre tasarlanmalı. İnce kavisli ve aşağı doğru uzayan kaşlar daima daha olgun ve sert bakışlı gösterir. Bunun için işin uzmanlarından yardım almak daha sağlıklı olacaktır.

Gelin adaylarının kaş tasarımlarını aylar öncesinden yaptırmaları gerekir ki düğün gününe kadar kaşlar istenilen şekilde olsun.

Prev Mikro Düğünler

About Author

WhatsApp
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
KKTC evlilik hazırlıkları ve düğün sektörünün tek portalı olan www.aydergelin.com 'a hoşgeldiniz.