Düğünlerin lezzet köşesi: Şeker Masaları

Düğünlerin lezzet köşesi: Şeker Masaları
cemaliye emir

Yazı: Cemaliye Emir (Pasta Ustası)

 

Alışılagelmiş düğün konseptlerinden uzaklaşmaya başlandığından beri, düğünlere yakışacak birbirinden farklı ve yaratıcı fikirler karşımıza çıkmaya başladı. Bunlardan  biri de yurt dışında düğünlerin vazgeçilmezi “şeker masaları”, ülkemizde de birçok düğünde yeni trend haline geldi.

Baby shower ve doğum günü partilerinde de sıkça gördüğümüz şeker masaları artık düğünlerdeki yerini de almaya başladı.

 

Peki şeker masalarında neler olmalı?

Şeker masalarının olmazsa olmazları cupcake, popcake ve bunların yanı sıra badem şekerleri ve ‘cookie’ lerdir… Tabi ki tüm bu ürünlerin daha önceki yazılarımda dile getirdiğim gibi dekor ve düğün konsepti ile birebir uyumlu olması gerekiyor. Örneğin beyaz ve pembe ağırlıklı bir dekor için yine beyaz ağırlıklı tüller, mumlarla birlikte süslenmiş yiyecekler kullanılabileceği gibi tezat renkler de seçebilir ve konseptinize renk ve hareket katabilir, böylece konuklarınızın büyük ilgi ve beğenisini kazanabilirsiniz.

dsc_0459-medium dsc_0464-medium seker-masasiii

 

Şeker masanız için size bir diğer tavsiye edeceğimiz ürün ise düğünlerimizin vazgeçilmezi basdişler… Düğün basdişlerinizden bir miktarını, özel ambalajlarla organizasyon konseptine uygun süsleyip, günün anlamına uygun isimlikler ekleyebilir ve geleneksel lezzetle fark yaratabilirsiniz.

dergi6 644459_10151614581261995_2139665496_n

renkli-tatlar-medium

Yazı: Cemaliye Emir (Renkli Tatlar Pastanesi), Ayder Gelin Sayı 19

Prev Ayder Gelin’in 28. Sayısı Bayilerde
Next MACERA: Balayı destinasyonu Miami

About Author

WhatsApp
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
KKTC evlilik hazırlıkları ve düğün sektörünün tek portalı olan www.aydergelin.com 'a hoşgeldiniz.