Emine Cin: “Sanki bir film izliyor gibiydim…”

Emine Cin: “Sanki bir film izliyor gibiydim…”

Emine Cin (16)

 

2014 yılında bir ömür boyu mutluluğa ‘evet’ diyen Emine Cin ve Hüseyin Mirillo’nun düğünlerini taşıyoruz sayfalarımıza.  21 Haziran 2014’te Malpas Otel’de düzenlenen törenle dünya evine giren çiftin, tanıştıkları ilk günden nikah masasına uzanan o heyecanlı sürecini çiçeği burnunda gelin Emine Cin anlattı…

Kendinizden ve eşinizden kısaca bahseder misiniz?

Adım Emine Cin. 3 Aralık 1990 doğumluyum.  The University of Reading’de Yönetim ve İşletme lisansımı tamamladıktan sonra Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde Turizm Fakültesi ‘Tourism Management’  Yüksek Lisansımı tamamladım. 3 yıldır aile şirketi olan Lanor Ltd.de marka yöneticisi olarak çalışmaktayım. Eşim Hüseyin Mirillo ise 18 Ocak,1984 doğumlu.  DAÜ Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünden mezun olduktan sonra aile işletmesi olan Exotic Otel ve Kıyı Restaurant’ta 2004 yılından itibaren aktif olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda LAÜ ve DAÜ Gastronomi Fakültesi’nde part-time öğretim görevlisidir. Eşimle 2011 yılında DAÜ’de yüksek lisans yaparken tanıştık ve 3 ay sonra sözlenmiş olduk. (Gülüyor)

Emine Cin (1) Emine Cin (3) Emine Cin (5) Emine Cin (7)

Düğüne hazırlık sürecini nasıl tanımlarsınız?

Nişan töreninin ardından, düğünün 2 yıl sonra gerçekleşmesinin daha uygun olacağına karar verdik. Ancak 2 yıl ne uzun bir zaman gibi görünüyor olsa da işin içine girdiğinizde öyle olmadığını anlıyorsunuz.   Son hazırlıklarımızın, son aylara hatta günlere kaldı diyebilirim. Ancak bizim için zorlu ve heyecanlı bir süreç oldu. Sanırım iki ayağımız bir pabuca girmezse bu dönemde bir şeyler eksik kalır gibi… (Gülüyor)Bu duruma son günlerin telaşı ve yaz sıcağı da eklenince ciddi anlamda yorulduğumuzu söyleyebilirim ama her türlü yorgunluğa rağmen tatlı streslerin yaşandığı heyecanlı bir süreçti.

Emine Cin (8) Emine Cin (9)

Bu heyecanlı süreçte çiftler zaman zaman kararsızlığa düşebiliyorlar. Özellikle mekan belirleme konusu ayrı bir çıkmaz. Siz bu süreci nasıl geride bıraktınız?

Düğün mekanını seçerken deniz kenarında olması fikri bize çok cazip gelmişti. Bu yüzden Cornaro Beach Club’ta olması fikrine sıcak baktık. Ancak hava koşulları nedeniyle risk almamak adına düğünümüz son anda Malpas Otel’de yapıldı.

Emine Cin (12)Düğünde nasıl bir konsept vardı?

Yaz Düğünü olduğu için renk olarak enerjisine inandığım mor rengini seçmiştim. ‘Gelin’ ve ‘düğün’ denildiğinde beyaz renginin hakim olduğu ortamda mor kombinler çok sıcak ve hoş olmuştu. Beyazın ağırlıklı olduğu ortamda mor lavanta keseleri kullanıldı. Yine düğünün menü detaylarında da mor tonlara yer verildi. Masalarımızdaki canlı çiçeklerde de tercihimiz mor, beyaz ve pembeydi. Bahçede nikahımızı kıydıktan sonra balo salonunda tebrikli ve yemekli bir düğün gerçekleştirdik. Nikah masasının etrafı canlı çiçeklerle süslendi. Masalarda şamdanlar, mumlar ve canlı çiçekler kullanıldı. Beyaz tiffany sandalyeler tercih etmiştik ve yine gelin buketim de beyaz renkteydi.

Emine Cin (10)

“Törenin ilk dakikalarında son derece heyecanlı olduğumu hatırlıyorum. Ailemi ve yakın arkadaşlarımı gördükten sonra ise büyük bir mutluluk hissettim.”

Ve gelelim o büyülü ana… Nikah kıyılırken neler hissettiniz? Net olarak hatırlayabiliyor musunuz?

Çok heyecanlıydım… Sanki başka birinin nikahını ya da bir filmi izliyor gibiydim. Törenin ilk dakikalarında son derece heyecanlı olduğumu hatırlıyorum. Ailemi ve yakın arkadaşlarımı gördükten sonra ise büyük bir mutluluk hissettim. Gecenin ilerleyen saatlerinde sakinleşerek ikimiz de gecenin tadını çıkardık ve hiç durmadan dans ettik.

Emine Cin (18)

Çiftlerimiz düğün günlerinde bazı ilginç anlar yaşıyorlar. Sizin başınızdan da böyle bir olay geçti mi?

Düğünümüz Malpas Otel’e bağlı Cornaro Beach Club’ta olacaktı. Ancak düğün sabahı havanın aşırı rüzgarlı olacağını ve deniz kenarında düğün yapmanın riskli olacağı bilgisini aldık. Tahmin edersiniz ki, elimiz ayağımıza dolandı ve o ana kadar heyecansız olan ben, ne yapacağım diye heyecanlanmaya başladım. Neyse ki otelin balo salonu müsaitti ve düğünü riske atmamak adına orada yapmaya karar verdik. Süsleme ve masa yerleştirme olması gerekenden daha geç bir vakte kadar uzadı. Masa düzeni hazır olduğunda saat 18.00’di. Ben o sırada saç ve makyaj hazırlığında olduğum için son ana kadar bu işlerle eşim ilgilenmek zorunda kalmıştı. Tabii işin en trajikomik kısmı ise bizim hava kötü olacak diye tüm hazırları içeri taşımamıza rağmen havanın dört dörtlük olmasıydı. (Gülüyor)

Gelin adaylarına neler önerirsiniz?

Gelin adaylarına önerim, gelinlik ve ayakkabı tercihlerinde sadece görselliğe değil, rahatlığa da önem vermeleridir. Aksi takdirde hep bir endişe ve rahatsızlık ifadesi yüzünüze yerleşir. Ben her ikisinde de cok rahat ettiğim tercihler yaptım, sonucunda da endişesiz ve mutsuz ifadeden uzak, rahatlığın verdiği güveni vücut dilime ve yüzüme gülümseme olarak yansıttığıma inanıyorum. Kısacası hem gelinlik hem de ayakkabılarım ile o kadar rahattım ki; dans pistinden hiç inme şansım olmadı.

Emine Cin (21)

21 Haziran 2014’te Malpas Hotel’in Balo Salonunda gerçekleşen yemekli düğün töreninin organizasyonu Baştacı tarafından gerçekleştirildi.

Nikah şekeri olarak Mamülcüoğlu Pastanesinden badem ezmeli pastiş ve şeker köşesi için Elit çikolata kaplı badem şekerleri tercih eden Emine Cin’in saçı Cey Cey Life’tan Ceyhun Çomunoğlu, makyaj ise yine Cey Cey Life’tan Asiye Cingöz tarafından yapıldı. Gelinlik ise Pronovias’tan…

Düğün töreninin ve Bellapais, Korineum Golf&Beach Resort ve St Hillarion’da gerçekleşen dış çekimlerin fotoğrafları Olkan Ergüler imzası taşıyor. Düğünün videosu ise Gelengül Production tarafından çekildi.

Düğün töreninde Pelin Aydın ve Öldüren Şampanya Grubu sahne alarak bu özel gecenin müziklerini yaptı.

Emine Cin sayı 16

Emine Cin Röportajı Ayder Gelin Sayı 16

Emine Cin 2 sayı 16 Emine Cin 3 sayı 16

Prev 25. Sayımız Web'te...
Next Açelya Arhun Güneralp "Masallarda gibi hissetmiştim"

About Author

WhatsApp
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
KKTC evlilik hazırlıkları ve düğün sektörünün tek portalı olan www.aydergelin.com 'a hoşgeldiniz.