En Lezzetli Anlar, Renkli Tatlar

En Lezzetli Anlar, Renkli Tatlar

540100_159814477552476_118054745_n

1990 yılında Yiğitler köyünde hizmet vermeye başlayan aile şirketinin sektör değiştirmesiyle bir süre faaliyetlerine ara veren ve 2012 yılında yeniden faaliyete geçen Renkli Tatlar Pastanesi’nden Cemaliye Emir’ cupcakelere dair bilmediklerimizi sorduk…

Cemaliye  hanım Renkli Tatlar’ın doğuşunu bize anlatabilir misiniz?

Renkli tatlar aslında yıllar öncesinden kurulan bir aile şirketidir. Geniş kapsamlı üretim yapan bir aile firması olarak 1990 yılında Yiğitler köyünde hizmet vermeye başlamıştır. Sektör değişikliği nedeni ile bir süre faaliyetlerine ara vermiş ancak 2012 yılında yeniden faaliyete geçmiştir.

“Cupcakelerimiz öncelikle lezzet olarak çok farklı ve tamamen Kıbrıs damak tadına göre yapılmaktadır.”

dergi6

Özellikle cupcake üretiyorsunuz. Renkli şeker hamurları, kremalar ve keklerle harikalar yaratıyorsunuz. Bu işin sırrı ne?

Aslında sadece Cupcake üzerine çalışmıyoruz bunun yanı sıra basdiş, kayık pasta, içi dolu, şamali, dekoratif kurabiyeler ve cupcakeler ürünlerimiz arasında en çok tercih edilenler. Düğünler için müşterilerimize geniş kapsamlı seçenekler sunuyoruz ancak tabiki de düğün pastası herkesin en çok üzerinde durduğu ve gelin, damat, dekor ve mekan ile tamamlayıcı olan üründür. Cupcakelerimiz öncelikle lezzet olarak çok farklı ve tamamen Kıbrıs damak tadına göre yapılmaktadır. Özellikle Kıbrıs’ta düğünlerin yaz aylarında yapıldığını düşünürsek cupcakeler ağır olmamalı ve yiyen kişilerin tadını damağında bırakacak bir lezzette olmalıdır. Müşterilerimize herzaman taze ve lezzetli ürünler sunmak birinci hedefimizdir.

dergi8Düğün pastası seçerken nelere dikkat edilmeli?

Düğün pastası düğünün tüm konsepti ile bir bütün olmalıdır. Müşterilerimiz ile model belirlerken müşterilerimizin gelinliğinden tutun da dekoruna kadar seçtiği model ve renklere göre birlikte karar verip onları doğru şekilde yönlendirmeye özen göstermekteyiz. Özellikle cupcake son 1  yıldır çok tercih edilen pastaların başında geliyor. Bunu ilk yapanlardan birisi olmak bize guru vermektedir. Kıbrıs’ta alışılmışın dışına çıkmak ve değişim yapmak pek kolay değildir ancak işin içine lezzet girdiği zaman müşterilerimiz kesinlikle bu seçeneğe sıcak bakıyorlar.

Hangi alanlara hizmet veriyorsunuz?

Düğün, doğum günü, baby shower, bekarlığa veda ve özel konsept  partilerde hizmet vermekteyiz. Bunun yanı sıra marketlerdeki reyonlardada Renkli Tatlar markası ile  ürünlerimiz bulunmaktadır.

Pasta seçme sürecini bize anlatır mısınız? Örnekler mi hazırlıyorsunuz?

Pasta seçimi kesinlikle özel numuneler  hazırlanarak yapılmaktadır. Daha sonra müşterilerimize yapmış olduğumuz ürünlerin resimlerini gösteriyoruz. Ayrıca internet üzerinden bulup beğendikleri modelleri de özel istekleri doğrultusunda hazırlayabiliyoruz. Pasta seçimini en az 1 ay öncesinden belirlememiz hazırlık açısından çok önemlidir.

dergi4

Cupcakein normal pastalardan farkını nasıl tanımlarsınız?

Cupcake normal pastalardan lezzet olarak çok farklıdır. Gerek kullanılan malzemeler gerekse görsellik açısından konukları şaşırtan bir tat olduğunu söyleyebiliriz. Her bir konuk için özel tasarlanıp el değmeden servis edilmesi de bence ayrı bir avantaj.

renkli tatlar röportaj sayı 17

Renkli Tatlar Pastanesi Cemaliye Emir Röportajı, Ayder Gelin Sayı 17

Renkli Tatlar Pastanesi / 0542 888 8818

Prev Mücevherlerde nefes kesen tasarımlar
Next Sugar Almond by Lanor

About Author

WhatsApp
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
KKTC evlilik hazırlıkları ve düğün sektörünün tek portalı olan www.aydergelin.com 'a hoşgeldiniz.