Ferdiye Gence Yatmaz: “Hayatımın en güzel anlarından biriydi”

Ferdiye Gence Yatmaz: “Hayatımın en güzel anlarından biriydi”
Ayder Gelin Sayı 17

Ayder Gelin Sayı 17

 

Gazetecilik bölümünden mezun olduktan sonra, diksiyon, spikerlik ve sunuculuk eğitimi alan Ferdiye Gence Yatmaz, hep hayali olan moda ve stilistlik eğitimine ise 2 yıl önce başlamış. Şu an KKTC’de direktörü olduğu Alisse nuerA mağazasında eğitimine devam eden Yatmaz, 14 Haziran 2014’de Koop Süt ve Reha Süt’ün Lefke bölge bayiliği yapan eşi İsmail Yatmaz ile romantik bir düğünle dünya evine girdi. Ferdiye Gence Yatmaz ile hem bir modacı hem de düğün sürecini yeni yaşamış bir gelin olarak bu heyecanlı süreci konuştuk.

Düğüne hazırlık sürecinden bahsedelim. Bu süreci nasıl tanımlarsınız?

Düğüne hazırlıkta listenin en başında gelinlik seçimi olmalıdır. Gelinlik benim için ilk sırada gelir. Hayalim olan gelinliği, şuanda KKTC direktörü olduğum Alisse nuerA mağazasında eğitim aldığım sırada özel tasarım  olarak diktirdim. Daha sonra düğünün yapılacağı yer ve o yere göre düğünün süslemeleri organize edilmelidir. Düğüne 5-6 ay kala kuaför ve makyöz ayarlanmalıdır. Düğüne 2 ay kala ise davetiye seçimi yapılmalıdır.

004 (Small)

Gelinlik seçerken nelere dikkat ettiniz?

Gelinliğimi seçerken, mevsim şartlarına ve düğünü yapmak istediğim yere uygun olmasına özen gösterdim. En önemlisi de gelinliğimin modelinin boy ve vücut yapıma uygun olmasına dikkat ettim.

Alisse Nuera’yı ülkemize getirme fikri nasıl ortaya çıktı? Bu süreç düğününüzden sonra mı gelişti?

Alisse nuerA , kişiye özel tasarım ürünleri ile sektöründe lider markalar arasında olma vizyonunu benimseyen bir markadır. Lider marka olmanın  ise haklı gururunu şuanda Türkiye’deki ünlülerin bu markayı tercih etmesi ve günden güne dizilerde artan sponsorluklarımızla yaşamaktayız. Bu markayı ben yıllardır takip ediyordum. Düğünümden yaklaşık 2 yıl önce Alisse nuerA İstanbul’da modacılıkla ilgili eğitim almaya başladım. Kendimi daha da geliştirmek için hala hafta sonları bu eğitime devam ediyorum. Eğitim aldığım süreçte  firma sahibi Ali Aslanoğlu, benim kendimi yeterince geliştirdiğimi ve istediğim zaman mağaza açabileceğimi söyledi. Bunun üzerine tüm hazırlıklar yapıldı ve 27 Ekim tarihinde görkemi bir organizasyon ile KKTC Alisse nuerA mağazasını açtık.

007 (Small)

Alisse nuerA dünya modasının ruhunu yansıtan bir markadır. Gelin adayları kişiye özel tasarımlar ile kişinin ruhunu yansıtmasından dolayı Alisse nuerA ‘yı tercih etmelidirler.

Alisse Nuera hakkında neler söylemek istersiniz? Gelin adayları sizce Alisse Nuera’yı neden tercih etmeli?

Alisse nuerA , müşterilerine daha kaliteli bir hizmet verebilmek için kendini gelişen teknolojiyle donatarak, yarattığı stil ve yaşam tarzı ile farklılaşarak dünyanın ve Türkiye’nin en çok tercih edilen moda markası olma yolunda yaptığı çalışmalara 38. yılında gelinlik sektörünün önde gelen markalarından biri konumundadır. Kendine özgü tasarımcı kadrosunun hazırladığı güncel koleksiyonlarını her yıl müşterilerimizin hizmetine sunmaktayız. Alisse nuerA dünya modasının ruhunu yansıtan bir markadır. Gelin adayları kişiye özel tasarımlar ile kişinin ruhunu yansıtmasından dolayı Alisse nuerA ‘yı tercih etmelidirler. Ayrıca mağazamızda gelinlik, ayakkabı ve abiyelerimiz Türkiye etiket fiyatları ile satışa sunulmaktadır. Biz Türkiye’yi Kıbrıs halkının ayağına getirdik. Alisse nuerA tüm ekibi ile halkımıza hizmet etmek için, evlenecek olan bayanlarımızın hayalini gerçeğe dönüştürmek için burada.

001 (Small) 005 (Small)

Düğününüze dönecek olursak, konsept detayları hakkında neler söylemek istersiniz? Ne tarz süslemeler tercih ettiniz?

Düğün konseptimizde sadeliği tercih ettik. Kullanılan beyaz renk ise saflığı simgeliyordu. Dekorasyonda ise şamdanlar, beyaz çiçekler ve mumlar vardı. Romantik bir ortam yarattık diyebilirm.

Nikah kıyılırken neler hissettiniz?

Nikah kıyılırken çok fazla duygulandım ve tabi ki çok da heyecanlandım. Hayatımın en güzel anlarından biriydi. Çünkü beni her zaman mutlu eden eşim ile ortak bir hayata atacağımız ilk adımdı.

Düğün gününe dair aklınızda kalan ilginç bir anı bizimle paylaşır mısınız?

Düğün günü eşimle yaşadığımız ilginç bir olay; her zaman gelin ve damat adayları nikaha geç kalır ve az da olsa memuru ve konukları bekletebilir. Biz nikah saatinden 45 dakika önce hazırdık, tabi nikah memuru daha gelmemişti. Nikah memuru gelene kadar düğün salonuna tam 3 kez gidip döndük, zaman geçmiyordu. (Gülüyor)

Hem bu süreci yaşamış biri hem de gelinlik mağazası sahibi olarak gelin adaylarına neler tavsiye edersiniz?

Gelin adaylarına, öncelikle hazırlıklar için geç kalmamalarını öneririm. Düğün hazırlıklarına en geç 6-7 ay öncesinden başlanmalıdır ki her şey arzu edildiği gibi olsun. Düğün, hayatımızda bir kez yaşayacağımız bir andır. Bu yüzden en iyi ve en güzel şekilde o an değerlendirilmelidir. Gelinlik konusunda ise geç kalınmamasını öneririm. Düğünün en az 6 ay öncesinden gelinlik bakmaya başlanmalıdır.

IMG_0312 (Small)

14 Haziran 2014’te Güzelyurt Belediye Düğün Parkı’nda gerçekleşen düğün töreninin organizasyonu İpek Düğün Organizasyon tarafından yapıldı.  Gelinlik Alisse nuerA imzası taşırken güzel gelinin saçı Mustafa İmam, makyajı ise Mac’dı. Nikah şekerleri ve düğün pastası ise Petek Pastanesi tarafından hazırlandı. Gecenin fotoğrafları ve videosu ise Foto Göksel tarafından çekilerek ölümsüzleştirildi.

ferdiye gence yatmaz röp sayı 17

Ayder Gelin Sayı 17 Ferdiye Gence Yatmaz Röportajı

ferdiye gence yatmaz2 röp sayı 17 ferdiye gence yatmaz3 röp sayı 17

Prev Çiğdem Taşkıran Akansoy: “Kendimi uzaktan izliyormuş gibiydim”
Next Güçle Berksel: "Heyecandan soruyu duymadım bile"

About Author

WhatsApp
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
KKTC evlilik hazırlıkları ve düğün sektörünün tek portalı olan www.aydergelin.com 'a hoşgeldiniz.