Gayem Büyükhüseyin: “Sonsuza kadar evet”

Gayem Büyükhüseyin: “Sonsuza kadar evet”

Bir Ağustos akşamı ay ışığı denize vururken, sonsuza kadar sürecek bir başlangıca şahitlik etti… Gayem Büyükhüseyin ve Ahmet Yalçın, mavinin en güzel göründüğü, keyifli bir sahil düğününde dünya evine girdi. Güzel gelin Gayem, o heyecanlı geceye hazırlık sürecini ve unutulmaz anlarını Ayder Gelin’e anlattı.

Merhaba, sizi ve eşinizi tanıyabilir miyiz?

Merhaba ben Gayem Büyükhüseyin.  Eşim de Ahmet Yalçın. Ben özel sektörde çalışıyorum. Eşim ise polis memuru. İkimiz de Ağustos ayında doğduk. Hemen hemen aynı şeylerden hoşlanıp macerayı ve  keşfetmeyi çok seviyoruz.  Bir buçuk yıl arkadaş kaldıktan sonra, 19  Ağustos 2017’de  nişanlanıp, bir yıl sonra, 19 Ağustos 2018’de sahil düğünü yapıp evlendik.

“Kapıyı açmamla birlikte çok romantik ve duygusal bir müzik duymaya başladım. Her yerde kırımızı balonlar, seni seviyorum yazan yazılar, yerde mumların atasında kocaman ‘Benimle evlenir misin?’ yazısı…”

Eşinizin size evlilik teklifi nasıl oldu? O unutulmaz anı bizlerle paylaşır mısınız?

Eşimin evlilik teklifi çok romantikti. Dışarı çıkacaktık. Sonra Girne’de işinin uzadığını, Girne’deki evimizden geçip bir şey alıp yanına gitmemi istedi.  Kapıyı açmamla birlikte çok romantik ve duygusal bir müzik duymaya başladım. Her yerde kırımızı balonlar, seni seviyorum yazan yazılar, yerde mumların atasında kocaman ‘Benimle evlenir misin?’ yazısı ve ucunda yüzükle beni karşılamıştı…Çok güzel bir andı.

Düğün hazırlık süreciniz nasıl geçti?

Hayalim olan sahil düğünü için bir sene önceden hazırlığa başlamıştık. Çok heyecanlı olacak mı olmayacak mı? Hep böyle bir telaş içindeydik ikimiz de. Ama çok da güzeldi. Düğünümüz, Zambak Tatil Köyü’nde sahil kısmında gerçekleşti. Sahilde olduğu için her şeyi biz ayarladık.
İşe, gelinliğimle başladım. Gelinliğimi, Yârim Gelinlik’te diktirdim. Ellerine sağlık. Mekan, video çekimi, fotografçı ve dekorasyoncu hepsiyle teker teker düğünümüzü organize ettik. Çok yorulduk ama sonunda çok güzel içimize sinen bir düğün oldu.
Düğün törenimiz kumda olduğu için mekandaki ses sisteminden dekorasyoncusuna ve oturma düzeninden dans edilecek yere ayrı ayrı detaylı seçimler yaptık. Daha çok herkesin rahatça eğlenmesini istedik. Hayal ettiğimiz şekilde oldu.

“Nikah başladığında ise  eşimle birlikte birbirimize  söylemek için hazırladığımız kısa notu bile zor okumuştum. Eşimin o anki heyecanlı hali güzeldi. Ve ‘evet’ derken eşimin üç defa ‘evet’ demesi benim de ‘sonsuza kadar evet’ demem de güzel anlardan biriydi”

blank

Nikah anı genellikle unutulmaz. Sizin o özel anınız nasıldı? Neler hissettiniz?

Nikah yerine minik yeğenlerimin eşliğinde ve babamla birlikte geldik. O anda her şey kapandı. Sadece eşimi gördüm.  Çok heyecanlanmıştım… Eşimin yanına geldiğimizde babam bize güzel dileklerini söylerken duygusallaştı. Bu da beni çok etkiledi ve  ağlamama sebep oldu.  O anı unutamam. Nikah başladığında ise  eşimle birlikte birbirimize  söylemek için hazırladığımız kısa notu bile zor okumuştum. Eşimin o anki heyecanı hali güzeldi. Ve ‘evet’ derken eşimin üç defa ‘evet’ demesi benim de ‘sonsuza kadar evet’ demem de güzel anlardan biriydi.

“Sahilde, nikah dekoru vardı. Üstü beyaz orkide mavi çiçeklerle kaplanmıştı. Muhteşemdi. Seçtiğim  nikah masası, fıçıydı. Her yer  fener ve mumla detaylandı…”

Biraz düğününüzün detaylarından söz edelim. 

Benim hayalim hep sahil düğünüydü. O nedenle  Zambak Tatil Köyü’nü seçtik. Dekorasyona önem verdik.  Seçimimiz Love Story Decoration oldu. İyi ki bu seçimi yaptık . Ekibin ellerine sağlık. Ne istedikse oldu. Her şey tamamen hayalimizdeki gibiydi. Konsepte deniz kabuğu, deniz yıldızı ağırlıklı olarak kullanıldı. Renk olarak mavi ve beyazı seçtik. Müzik bizim için önemliydi ve DJ Boysan Kuru bize eşlik etti.  O da bize harika bir gece yaşattı, teşekkür ederiz. Video için  İrfan Gelengül ise bize bütün gece dronla eşlik etti. Muhteşemdi. Foto olarak stüdyo Alemi seçtik.  İyi ki seçtik. Ellerine sağlık. Bütün gece bizleri yalnız bırakmadı.

Sahilde, nikah dekoru vardı. Üstü beyaz orkide mavi çiçeklerle kaplanmıştı. Muhteşemdi. Seçtiğim  nikah masası, fıçıydı.

Her yer  fener ve mumla detaylandı. Anı köşesinde ise aydınlanmış direkler üstüne fotoğraflar, küçük yazı tahtaları koyduk.  Orada kendi ellerimle yaptığım kum üstüne deniz kabuklu  teşekkür şişelerimle birlikte,  anı şişesiyle detaylanmış mumlarla kaplı masa da vardı.

“Saç ve makyajda The Beauty Side’ı tercih ettim. Makyajım şeftali tonlarındaydı.  Çok beğendim ve çok da beğenildi.  Safiye Yalnız Kanburoğlu’nun eline sağlık. Öncesi yüz bakımı da yaptık. Çok memnunum”

blank

Fotoğraflarda saç ve makyajın da oldukça güzel görünüyor. Kimlerle çalıştın?

Saç ve makyajda The Beauty Side’ı tercih ettim. Makyajım şeftali tonlarındaydı.  Çok beğendim ve çok da beğenildi.  Safiye Yalnız Kanburoğlu’nun eline sağlık. Öncesi yüz bakımı da yaptık. Çok memnunum. Saçıma gelince, saçım el emeği olan deniz kabuklu çiçek ağırlıklı tacıma uygun yapıldı. Saçlarım yandan topuzla birleşti. Saçım için  Hasret Özbek’e teşekkürler. Ekipte bir harikaydı.

Düğününüzü tek kelimeyle anlatmanızı istesek. Ne dersiniz?

Rüya gibiydi.

blank

DÜĞÜN DETAY:  Gayem Büyükhüseyin ve Ahmet Yalçın, 19 Ağustos 2018 tarihinde, Zambak Tatil Köyü’nün yakamoz manzaralı kumsalında, rüya gibi bir sahil düğünüyle hayatlarını birleştirdi. Güzel gelin Gayem’in gelinliği Yarim Gelinlik, ayakkabıları Bayramoğlu imzası taşıdı. The Beauty Side, Safiye Yalnız Kamburoğlu’nun sihirli dokunuşlarıyla oldukça doğal, şeftali tonlarındaki makyajı, Hasret Özbek’in ellerinden çıkan yine doğal görünümlü yandan toplanmış saçlarıyla prensesleri andıran Gayem gecede yıldız gibi parladı. Love Story Decoration’ın katkılarıyla, fener ve mumlarla aydınlatılan mekan, mavi ve beyaz renklerin kombinasyonuyla sıcak bir ortama çevrildi. Genç çiftin düğün pastası Arkadaş Pastanesinden yaptırıldı. Bu özel anlar, Studyo Alem’in çektiği fotoğraflar, videoda İrfan Gelengül tarafından ölümsüzleştirildi. Genç çift ve konuklar, DJ Boysan Kuru’nun eğlenceli müzikleriyle keyifli saatler geçirdi.

Prev Yüksel Yılmazoğulları: “Güzel ve hızlı geçen bir rüya”
Next Tarih ve doğa, sevgi ve aşk bir arada...

About Author

WhatsApp
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
KKTC evlilik hazırlıkları ve düğün sektörünün tek portalı olan www.aydergelin.com 'a hoşgeldiniz.