Güçle Berksel: “Heyecandan soruyu duymadım bile”

Güçle Berksel: “Heyecandan soruyu duymadım bile”

Gülçe_Berksel (14)

Gülçe Berksel ve Ürün Solyalı çifti, 15 Haziran 2013’de Di Figaro’da, 150 davetlinin katıldığı masal gibi bir düğünle evlendi. Gülçe Berksel ile düğünde yaşadığı heyecanı konuştuk.

Sizi ve eşinizi tanıyabilir miyiz biraz…

Ben Gülçe Berksel. Eşim de Ürün Solyalı… İkimizde avukatız ve Lefkoşa’da bir ofisimiz var. Orada birlikte çalışıyoruz.

Düğüne hazırlık süreciniz oldukça heyecanlı olmalı. Bu heyecanlı süreci bizimle paylaşır mısınız? 

Öncelikle şunu söyleyeyim ben çifte heyecan yaşadım. Nikah ve düğünümüzü ayrı ayrı yaptık bu nedenle iki ayrı hazırlığımız ve telaşımız oldu. Gerçi çevrem bu süreçte son derece rahat olmamdan şikayetçiydi ama her şey istediğimiz gibi oldu. Tüm hazırlıklarımız zamanında sona erdi. Bu süreç içerisinde iki kez İstanbul’a gitmem gerekti. İlk yolculuğumda gelinliğimi seçtim, nikah şekerlerimin kutularını ve davetiyelerimi seçtim. İkinci ziyaretimde ise bunların teslim alınması vardı.

Gülçe_Berksel (2) Gülçe_Berksel (10)

Nikahımızı Di Figaro’da kıydık. Gerçekten tam da hayal ettiğim gibi bir mekandı”

Biraz da düğün mekanınızdan ve süslemelerinizden bahsedelim dilerseniz…
Nikahımızı Di Figaro’da kıydık. Gerçekten tam da hayal ettiğim gibi bir mekandı. Süsleme konusunda ise çok şanslıydım çünkü Di Figaro’nun sahipleri Özlem Hanım ve Salih Bey bu konudaki en ince detayları dahi düşünmüşlerdi. Bana endişelenecek ya da heyecan yapacak bir durum kalmadı açıkçası… Seçenekler arasında karar vermekte zorlanınca bu işi Özlem Hanım’a bırakmıştım. Kendisi zaten bu konuda çok yaratıcı… Ortaya harika kombinler çıkarıyor. Nitekim bizim düğünümüzde de harika bir konsept yaratmıştı sanki kendi düğününe hazırlanıyor gibi… Tabii biz de mekanın ilk düğünü olmasının avantajlarını sonuna kadar kullandık ve yaşadık… ( Gülüyor)

Gülçe_Berksel (5)

Anlaşılan hazırlık aşamasında pek zorlanmamışsınız. O zaman sizi düğünün en heyecanlı anına, nikahın kıyılması aşamasına döndürelim… “Evet”leri söylerken neler hissettiniz?

Eveeet işte can alıcı soru (gülüyor). Nikahımızın en akılda kalan anı bu çünkü ben soru bana sorulduğu zaman cevap vermekte biraz geciktim. Tabii herkes de bu gecikmeyi “gelinin kendisini naza çekmesi” olarak yorumladı. Hatta bunu eşim bile “düşünüyor” olarak algıladı, sıra kendisine gelince de muzip bir şekilde bana da taş atarak “hiç düşünmeden evet” cevabını verdi ve o anda büyük bir alkış koptu. Aslında itiraf etmeliyim o an kendimi naza çekmek için değil, nikah memurunun bana ne sorduğunu duyamayacak kadar heyecanlı olduğum için mikrofonu elime alarak durmuştum. Zaten durumu fark eden nikah memurumuz da “şimdiye dek hiç hayır diyeni görmedim” deyince ben de o an cevap vermem gerektiğini anlamıştım.

Gülçe_Berksel (4) Gülçe_Berksel (9)

Gerçekten ilginç bir anı olmuş… Peki o güne dair aklınızda kalan başka anlar da oldu mu?

Evet nikahımızda çok eğlendik. Hatta misafirlerimiz o kadar çok eğlenmişler ki benim eşimin ne kadar ciddi bir insan olduğunu unutan sağdıçları onu aniden kollarından kapıp havaya fırlatmışlar ve tutamamışlar! Zavallı kocacığım kendini bir anda yerde kayın anneciğim ise kendisini bir anda oğlunun başında bulmuş. Bense o esnada daha rahat dans etmek için gelinliğimi çıkararak kıyafet değiştirmekle meşguldüm. Annemin o anki telaşı ve kızgınlığı halen düğüne katılan herkesin dilinde… Neyse ki o unutulmaz an nikah videolarına da yansımış ben de açığı oradan kapattım. Bir de unutamayacağım an benim oturma planını evde unutmamdı… Tabii bu durum mükemmeliyetçi babacığımı hayli kızdırmış ve misafirlerimiz de buldukları yere oturmak zorunda kalmışlardı. (Gülüyor) Neyse ki bu zorlu anda da yanımızda Özlem Hanım ve Salih Bey vardı… Hem imdadımıza yetişmiş hem de beni büyük bir faciadan kurtarmışlardı (Gülüyor)

Gülçe_Berksel (1)

Di Figaro’da gerçekleşen 150 kişilik yemekli düğün töreninin beyaz ağırlıklı sade ve şık konsepti Di Figaro’nun sahipleri Özlem ve Salih Harmandağlı tarafından hazırlandı. Nikah şekeri yerine seçilen çikolatalar da Caramel’den tercih edildi.

Düğün Fotoğrafları ve videosu Özatay Fotoğraf.ılık tarafından çekildi. Gülçe Berksel’in saçı ve makyajı Magic Style Beauty Saloon’un sahibi Pınar Hacımehmet tarafından yapıldı, gelinlik ise Raşit Bağzıbağlı imzası taşıyor.

gülçe berksel 1 sayfalar

Ayder Gelin Sayı 12 Gülçe Berksel Röportajı

gülçe berksel sayfalar

 

Prev Ferdiye Gence Yatmaz: "Hayatımın en güzel anlarından biriydi"
Next Özde Azizoğlu: “Nikah şahitlerimiz ikiz kardeşlerimiz oldu”

About Author

WhatsApp
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
KKTC evlilik hazırlıkları ve düğün sektörünün tek portalı olan www.aydergelin.com 'a hoşgeldiniz.