Gülçin Teksamancı: “İnsanın kendi düğününü hazırlaması çok farklı bir duyguymuş”

Gülçin Teksamancı: “İnsanın kendi düğününü hazırlaması çok farklı bir duyguymuş”

Gülçin Teksamancı & Fikri Dimililer

Cratos Premium Hotel’in büyüleyici atmosferinde, romantik bir salon düğünüyle 29 Kasım 2019’da evlenen Gülçin Teksamancı ve Fikri Dimililer’in düğün törenlerine konuk oluyoruz. Cran67 Events & Organisation’un sahibi Gülçin Teksamancı, kendi düğününü hazırlarken yaşadıklarını ve organizasyon detaylarını Ayder Gelin için anlattı.

Fotoğraflar: Seda Ahiskal ve Gökhan Onurlu (Foto Yücel)

Gülçin hanım bize kısaca kendinizden ve eşinizden  bahseder misiniz?

Merhaba. Ben 1 Eylül 1979’da Lefkoşa’da doğdum.  Uzun yıllar hizmet sektöründe çalıştıktan sonra son 2,5 yıldır, şu anki mesleğim olan organizatörlük yapmaktayım. CRAN67 Events & Organisation’un sahibiyim ve işimi keyifle yapıyorum.  20 Eylül 1981 doğumlu olan eşim Fikri Dimililer, uzun yıllardır turizm sektöründe hizmet vermektedir.

blank

Nasıl tanıştınız ve evlenmeye karar verdiniz?

Eşim ile birbirimizi biliyorduk fakat tanışmıyorduk (gülüyor). 2 yıl önce bir sosyal medya paylaşımımdan sonra, mesajlaşmaya başladık. Bu mesajlaşmalar birlikteliğe dönüştü ve 2 yıl süren birlikteliğimizin sonunda evlenme kararı aldık (gülüyor).

blank

blank

CRAN67 Events & Organisation markasıyla birçok başarılı organizasyona imza attınız ve atmaya devam ediyorsunuz. Kendi düğünüze nasıl hazırlandınız?

Bu süreçte tabi ki ne istediğini bilmek oldukça önem taşıyor. Kendi düğünümde tarih değişikliği yaptığımız için çok kısa süre içerisinde hazırlandım. Dekor da dahil olmak üzere, tam 3 haftada tüm detaylarla kendim ilgilenip, hazırlığımı tamamladım… Yorucu ama bir o kadar da keyifli bir süreçti. İnsanın kendi düğününü hazırlaması çok farklı bir duyguymuş.  Dekoru yaparken sanki kendi düğünüm değil de bir müşterimin düğünü gibi iş odaklı çalıştım son ana kadar. O kadar ki zamanın nasıl geçtiğini anlamadım. Saç ve makyaj hazırlığıma başladığımızda hava artık kararmıştı (gülüyor)…

Düğnünüzde konsept olarak tercihiniz ne oldu ve ne tarz süslemeler kullandınız?

Düğünümde romantik, sade ve vazgeçilmezim olan bol bol mum ve ışık detaylarını kullandım. Çiçek olarak ise cipsofilyalar her yerdeydi. Düğün tagı da ışık ve cipsofilyalardan hazırlanmıştı. Yine kendi el çiçeğim ve nedimelerin el çiçekleri de cipsofilyadandı. Onun narin görüntüsü romantik bir konseptin tamamlayıcısı bence. Somon rengi detaylarla da dekora biraz hareket kattım diyebilirim.

blank

Nikah anında neler hissetiniz?

İnanılmaz heyecanlıydım. (gülüyor)

blank

Hem bir profesyonel hem de yeni gelin olarak gelin adaylarına tavsiyeleriniz nelerdir?

Mutlaka kendi hayallerindeki dekor, gelinlik ve tüm detayları ile ilgili her şeyi CRAN67 Events & Organisation ile paylaşıp, hayallerinin daha da genişleyebileceği ortak fikirlerle hareket etmeleri ve en mutlu, en özel günlerini hayallerinin çok üstünde yaşamalarını tavsiye ederim (gülüyor).

Son olarak ne söylemek istersiniz?

CRAN67 Events & Organisation ile düğün, dekorasyon ve özel organizasyonlarda herkes keyfini çıkarırken biz de hayallerinin üzerinde bir organizasyon yaratalım.

Prev Büyülü gelinlikler
Next Gelinliklerde öne çıkan trendler

About Author

WhatsApp
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
KKTC evlilik hazırlıkları ve düğün sektörünün tek portalı olan www.aydergelin.com 'a hoşgeldiniz.