Hacer Başarır: “Hayallerinizi gerçekleştirin”

Hacer Başarır: “Hayallerinizi gerçekleştirin”

11hacer basarir (28)

Mimar Hacer Başarır, 2015 yılında mutluluğa yelken açan çiçeği burnundaki bir diğer gelinimiz…. Eşi İzzet Dinç ile evlilik yolundaki adımları kararlı ve hızlı bir şekilde atan Hacer Hanım, hazırlık sürecinde yaşadıklarını anlattı. Farklı yerlerden gelecek çok sayıdaki davetliyi de göz önünde bulundurarak hem Mağusa’da hem Girne’de iki farklı kutlama yapan çiftin, en özel anlarından detayları röportajımızda bulabileceksiniz…

Hacer Hanım sizi ve eşinizi tanıyabilir miyiz biraz?

Ben Hacer Başarır. Mimarım. Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü öğretim üyesiyim. Eşim İzzet Dinç ise avukat ve yıllardır kendi ofisinde çalışıyor. Eşimle beraber  2013 yılının sonunda tanıştık, Mayıs 2014’te nişanlandık ve yaklaşık bir yıl sonra Haziran 2015’te de evlendik.  Benim için çok hızlı gelişen bir süreç oldu, belki inanmayacaksınız ama daha tanıştığımız ilk gün eşim evlilik planlarını yapmaya başlamıştı bile…(Gülüyor) Kendisi çok kararlı ve kafasına koyduğunu mutlaka yapan bir kişiliğe sahiptir…

“Hazırlıklar çerçevesinde Ayder dergilerini karıştırırken okuduğum bir röportajdan ilham alarak düğünümüzü iki davet şeklinde organize etme fikri kafamızda oluştu.”

hacer basarir (30)

8hacer basarir (25)Bu sürecin hızlı olduğunu söylüyorsunuz. Peki ya düğüne hazırlık süreci? Onu da kolay atlatabildiniz mi?

Düğün hazırlıklarına düğünden yaklaşık 6 ay önce, tarih ve mekan düşünerek başladık. Ben her zaman için yaz düğünü ve açık havada deniz kenarında yapılan bir organizasyon düşlemiştim, bu nedenle tarihi Haziran olarak belirledik. Bu süreçte ilk başta yemekli bir düğün düşünüyorduk ve tüm ayarlamaları da buna göre yapmaya başlamıştık. Fakat geniş çevremiz ve yemekli düğünün kişi sayısındaki kısıtlamaları bizi düşündürüyordu. Hazırlıklar çerçevesinde Ayder dergilerini karıştırırken okuduğum bir röportajdan ilham alarak düğünümüzü iki davet şeklinde organize etme fikri kafamızda oluştu. Eşim de bu fikre sıcak bakınca organizasyonu bu şekilde değiştirdik. Ben Mağusalı eşim ise Girneli olduğundan, iki şehirde de en sevdiğimiz ve sık sık gittiğimiz iki mekanı düğünümüz için ayarladık; Mağusa’da Palm Beach Hotel ve Girne’de ise Ambiance Restaurant… Mekanlar kararlaştırılıp tarihler ayarlandıktan sonra gerisi geliyor zaten…

6hacer basarir (23)Bu süreçten keyif alabildiniz mi?

Kesinlikle… Özellikle düğün günü yapılan hazırlıklar  benim için düğünün en güzel ve eğlenceli kısmıydı. Otel odasında hazırlandım, ve hazırlık sürecinde her şey adım adım fotoğraflandı. Bu süreçte sanırım benim en büyük şanslarımdan biri de fotoğraf çekimini aynı zamanda kuzenim olan Raşit Özay’ın gerçekleştirmesi oldu…. Çocukluktan beri arkadaş gibi olduğumuzdan çekimler benim için çok eğlenceli oldu. Düğün öncesi bende çok stres yaratan bir diğer konu da özellikle makyajımın nasıl olacağıydı. Bu konuda da Arzu Çevre ile çalıştık ve çıkan sonuçtan gerçekten muhteşemdi ve bende çok memnun kaldım. Gün boyunca herkes bana kendimi çok güzel hissettirdi…

İkinci bir davet hazırlığı zor olmadı mı? Bize bu davetten de bahseder misiniz?

İkinci bir davetin çok yorucu olacağı konusunda önceden birçok kişiden uyarı aldık. Nitekim yorucu da oldu ama şunu söyleyebilirim kesinlikle değerdi… İlk gün nikah gerginliği ve düğün konsepti nedeniyle yapamadığımız her şeyi ikinci gün yaptık. Bu ikinci davette gelinlik yerine daha sade bir elbise giymeyi tercih ettim ve gece boyunca pistten inmedim diyebilirim… Baştan sona çok eğlenceli geçti. Zaten öncesinde de bize her türlü sorunumuzda yardımcı olan Ambiance Restaurant personeline ve Metin Bey’e buradan bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Her şey istediğimiz gibi olmuştu. Ayrıca bu davette de Foto Özay yanımızdaydı. Bunlara ek olarak, ikinci davetimizde çalıştığımız DJ Boysan, seçtiğimiz müziklere göre güzel bir şarkı listesi hazırlayarak herkesin eğlenmesine ciddi bir katkı koydu diye düşünüyorum…

hacer basarir (2)Özel bir konsept ya da süsleme tercihiniz oldu mu?

Eşim ve benim için en önemli olan şey düğünün eğlenceli geçmesiydi. Süslemelerden çok ailemiz ve sevdiklerimizle beraber eğlenceli bir gece geçirmeyi hedefledik… Zaten seçtiğimiz iki mekan da bana göre Kıbrıs’ın en güzel mekanlarından… Buna ek olarak bence eğlence için müzik çok önemli… Bunun dışında ben çiçeklerde ‘baby pink’ denilen toz pembe gülleri çok sevdiğimden bunları tercih ettim.  İkram olarak ise Kıbrıs’a özgü bademli pastiş seçimini yaptık… Düğün yemeğinde ise Ambiance Restaurant’tan klasik full meze ve kebap seçimine yer verdik ve tatlı olarak da revani servis edildi.

Düğününüz için konsept, gelinlik ve pasta seçimlerini yaparken nelere önem verdiniz?

Gelinlik seçerken baş yardımcım annem olmuştur. Onun zevkine ve yorumlarına çok güvenirim… Birçok yer gezdik ama sonuçta Pronovias’ta karar kıldık… Çok fazla seçenek vardı ama ‘gelinliğim’ olarak seçtiğim modeli giydiğim an o olduğunu anladım… Bu önceden düşlediğim modelden çok farklıydı; ben her zaman ‘balık model’ de denilen ve vücuda oturan bir model gelinlik hayal ediyordum ama denedikten sonra bunu düğün yemeğine saklamaya ve gelinliği daha ‘masum’ bir modelden yana seçmeye karar verdim. Gerçekten gelinlik seçmek bambaşka bir olay. Bu konuda gelin adaylarına alışverişe çok güvendikleri bir kişiyle çıkmalarını tavsiye ederim… Gelinliği İstanbul’dan almayı da düşündük ama Pronovias’ı seçmemizin bir diğer nedeni de provaların Kıbrıs’ta oluşunun verdiği kolaylıktı. Düğüne hazırlanırken bir yandan da okuldaki çalışmalarım yoğun bir şekilde devam etmekteydi. . Eşim ise damatlık seçimini Organza’dan  Damat Tween markasından yana kullandı… Pasta denemeleri de yaptım ama seçimim hemen hemen her zaman olduğu gibi yine çikolatalıdan yana oldu… (Gülüyor)

“Sakin kişiliğimle bilinirim ve çok fazla heyecanlanmam ama babamla eşime doğru yürüdüğüm anlar gerçekten çok heyecanlı ve duygu yüklüydü…”

hacer basarir (4)Anlaşılan o ki bu sürecin tadını doya doya çıkarmışsınız. Peki ya nikah kıyıldığı anda neler hissettiniz?

Nikaha babamın kollarında gittim… Genellikle sakin kişiliğimle bilinirim ve çok fazla heyecanlanmam ama babamla eşime doğru yürüdüğüm anlar gerçekten çok heyecanlı ve duygu yüklüydü… Burada güzel olan bir başka anı ise nikah şahitlerimizdir. Eşimin nikah şahidinin benim de çok eskiden beri yakın arkadaşım ve meslektaşım oluşu ve benim nikah şahidimin de benim için Adana’dan gelen canım arkadaşım oluşu mutluluğumuza mutluluk kattı….

Düğün günlerinde zaman zaman heyecanın da verdiği duygularla ilginç olaylar yaşanır. Sizde de böyle bir anı var mı?

Düğünden sonra eşimle Palm Beach Hotel Balayı odasında kaldık… Sabah Girne’ye gitmek üzere odayı boşaltırken arabamızın anahtarlarını bir türlü bulamadık ve nerdeyse tüm sabahı anahtar arayarak geçirdik… Daha önce de kaldığımız birçok otelden hep bir şeyler unutarak ayrıldığımız için başka birilerinden şüphelenmek pek aklımıza gelmemişti ama sonuçta anahtar Lefkoşa’ya giden kuzenimin çantasından çıktı!!!  Zor da olsa Girne’ye gidebildik (Gülüyor). Yine yemek  davetimizin ardından tüm aile Girne’de hep beraber Deniz Kızı Otel’de kaldık… Böylece balayına çıkmadan önce yurt dışından gelen kardeşim, dayımlar ve yakın akrabalarımızla zaman geçirebilmek için fırsatımız oldu….

Yaşadığınız tecrübeler doğrultusunda gelin adaylarına tavsiyeleriniz neler?

Gelin adaylarına tavsiyem, düğün hazırlık ve organizasyon süreçlerinde kimseyi dinlememeleri ve kendi hayallerinde olan organizasyonu gerçekleştirmeleridir… Sonuçta bu sizin en özel gününüz ve sizin için unutulmaz olmalı… Bunu yaparken de ben içlerinden gelen sesi dinlemelerini öneririm, eğer organizasyondan birisi ile yıldızınız barışmıyorsa oradan uzaklaşın çünkü mutlaka bir sorun çıkar!

12 Haziran 2015’te Palm Beach Hotel’de gerçekleşen düğünün ardından 13 Haziran’da ise Ambiance’da 150 kişilik yemekli bir davet verildi. Fotoğraflarını Foto Özay’ın çektiği düğün organizasyonunun video çekimlerini Palm Beach Hotel üstlendi. Güzel gelinin saçı ve makyajı Arzu Çevre tarafından hazırlanırken, gelinlik Pronovias Barceolona’dan… Düğün davetindeki müzikte Palm Beach Hotel müzik grubu Kerem ve orkestrası yer alırken, Ambiance’da gerçekleşen yemek davetinde DJ Boysan vardı.

hacer başarır

Hacer Başarır Röportajı Ayder Gelin Sayı 20

hacer başarır2 hacer başarır3

Prev MACERA: Kültür, Eğlence, Mimari Destinasyonu: Berlin
Next Hazal Eziç: “Heyecandan hiçbir şey hissedemiyorduk”

About Author

WhatsApp
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
KKTC evlilik hazırlıkları ve düğün sektörünün tek portalı olan www.aydergelin.com 'a hoşgeldiniz.