Hazal Eziç: “Heyecandan hiçbir şey hissedemiyorduk”

Hazal Eziç: “Heyecandan hiçbir şey hissedemiyorduk”
Ayder Gelin Sayı 20

Ayder Gelin Sayı 20

 

Yedi yıllık beraberliklerini Haziran ayında mutlu sona ulaştıran Hazal Eziç ve Salih Demirege, 2015’in en iddialı düğünlerinden birine imza attı. Korineum’un muhteşem atmosferinde gerçekleşenn düğünde her şey en ince detayına kadar planlamıştı… Bizler de bu kusursuz organizasyonu ve genç çiftimizin hazırlık sürecini sizler için mercek altına aldık… İşte çiçeği burnundaki gelinimiz Hazal Eziç’in yorumlarıyla Hazal ve Salih’in peri masalı…

Hazal Hanım bize biraz kendinizden ve eşinizden bahseder misiniz? Siz de uzun bir birlikteliğin ardından nikah masasına oturan çiftlerimizden misiniz?

Ben 11 Kasım 1989 yılında doğdum. Eğitimimi İngiltere’de Hospitality and Food Management üzerine tamamladım. Eşim Salih Demirege de 20 Mart 1989 doğumlu… Benim gibi o da eğitimini İngilterede tamamladı ve İşletme üzerine eğitim aldı. Zaten bizim hikayemiz de üniversiteye gittiğimiz o dönemlerde başladı. 7 yıllık bir birlikteliğin ardından 6 Haziran 2015’te evlendik.

Evlilik kararı aldıktan soraki süreç son derece hızlı ilerliyor. Siz nasıl bir planlama yaptınız?

Aslında son derece planlı ve düzenli ilerlediğimizi söyleyebilirim. Düğün mekanımız olarak Korineum’u kararlaştırmıştık. Meryem Hanım ile görüşmelere başladıktan sonra kendi  planımızı kendimiz çıkarttık ve her şey o plan doğrultusunda ilerledi. Aslında bu süreçte gerek Korineum’dan Meryem Hanım gerekse Baştacı Organizasyon bana çok yardımcı oldu ve karar verme aşamalarını rahatlıkla geçmemi sağladılar. Buradan bu vesileyle onlara da bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Doğru insanlar ve doğru tercihlerle neşeli ve eğlenceli bir süreç geçirdik. Bu sayede stresim de hafifledi ve her şey bizim için çok daha kolay bir hale geldi. (Gülüyor)

Evlilikle ilgili en heyecan verici etkinliklerden birisi de bekarlığa veda partileri ya da kına geceleri oluyor. Siz de böyle bir organizasyonu tercih ettiniz mi?

Evet biz de kültürümüzün bir parçası olduğu için yapmayı tercih ettik. Aslında kına gecesinin ne zaman başlayıp ne zaman bittiğini pek anlayamadım. Sanki her şey bir anda olmuş bitmiş gibiydi. (Gülüyor)Tabi bu gecede duygusal anlar da yaşıyorsunuz. Benim de en duygulandığım an, babamın bana doğru gelip biraz uzak mesafeden beni seyretmesi oldu. Kına yakılırken de arkadaşlarımın ‘ağla artık’ dediklerini hatırlıyorum fakat aksine ben gülmekten kendimi alamamıştım… (Gülüyor)

 “Düğünde şüphesiz en ilginç anımız nikah kıyılacağı an oldu. Mikrofon çalışmadığı ve tutukluk yaptığı için bir türlü nikaha başlayamadık”

Düğün hazırlıkları sürecinize ne zaman başladınız? Bu süreçte neler yaşadınız? Mekan,  gelinlik, müzik ve konsept seçimi yaparken nelere dikkat ettiniz? Bu tercihler ya da karar verme aşaması zaman zaman çiftlerimizi zorluyor. Sizin için de süreç böyle miydi?

Aslında biz nişan olduktan kısa bir süre sonra düğün tarihimiz almıştık. Nişanla birlikte hazırlıklar da başlamış oldu. Ben pek son dakikacı değilimdir. Her şeyin önceden ayarlanması ve son ana bırakılmaması taraftarıyım. Bu huyumun bu süreçte bana çok yardımcı olduğunu söyleyebilirim.

Mekan seçimi yaparken hiç zorlanmamamız da önemli bir etken oldu. Aklımızda hep Korineum vardı. Gerek doğal güzelliği gerekse organizasyonlardaki başarılarıyla tam da bizim hayalini kurduğumuz bir yerdi. Sonrasında müzik seçimini ayarladık. Nasıl bir düzen ve saat aralıklarıyla olacağına karar verdik. Düğünümüzün tam anlamıyla “eğlenceli” olmasını istiyorduk ve bu nedenle de bu tercihlerimizi yaparken bunu göz önünde bulundurduk. Müzik grubu tercihimizi yaparken grupların videolarını izledik ve sonuç olarak İstanbul’dan “Direnen Mızıkacılar”da karar kıldık. Aşkın ve romantizmin enstrümanı olduğuna inandığımız için de nikah öncesinde davetlilerimize hoş bir ambiyans yaratması için Arpist Deniz Aker’den muhteşem bir müzik dinletisi organize etmiştik. Gecede yine misafirlerimize sürpriz bir eplence yapmak ve geceyi daha da hareketlendirmek için bir keman şovu ayarladık ve Canan Anderson bu gecede bizlere eşlik etti. Geceye son noktayı ise DJ Serdar Eren’in after partysi ile koyduk.

 Gerçekten çok ince detaylara yer verilmiş bir organizasyon olmuş… Gelinlik konusunda da aynı şekilde detaylı planlamalara yer verdiniz mi?

Gelinlik seçimim aslında çok da zor olmadı aklımda var olan herhangi birşey yoktu kendimi “şöyle istiyorum böyle istiyorum” diye kısıtlamak istemedim. Vakko Wedding House’dan randevumu alıp gittim ve çeşitli tasarımcıların gelinliklerini denemeye başladım ve hep beğendiğim bir tasarımcı olan Elie Saab gelinliğinde karar kılmakta hiç zorlanmadım (Bu giydiğim 2. gelinlikti).  Özellikle dikkat ettiğim ise tüm gece rahat olabileceğim ve rahat yüryebileceğim bir gelinlik olmasıydı.

Eşiniz bu süreçte zorluk yaşadı mı? Erkekler genelde bu süreçte biraz daha fazla stresli oluyorlar…

Ben ve Salih için süreç pek de zorlu olmadı aslında. 600 kişilik yemekli bir düğün yapmayı tercih ettik. Eşim bana ve zevkime güvendiğini söyleyerek dekor konusunu bana bıraktığını söyleyerek tamamen hayalimdeki şeyleri gerçekleştirme fırsatı buldum. Dediğiniz gibi genelde damatlar hiçbir şeye karışmak istemiyorlar ancak eşim bana bu süreçte yardımcı olup organizasyonda birlikte karar almamızı sağladı. Zaten zevklerimiz ve düşüncelerimiz hemen hemen ayni olduğu için herhangi bir zorluk yaşamadık.

hazal&salih-902 (Medium) hazal&salih-905 (Medium)

Özel bir konsept ve süsleme tercihiniz oldu mu?

Her zaman sevdiğim ve beğendiğim fotoğrafları ve tarzları biriktirmeye özen gösteriyordum.  Şık, doğal, süslü, sade ve pırıltı… Hepsini dengeli şekilde kullanmaya çalıştık ve renk konsepri olarak da mürdüm rengi ve pastel tonları seçtik. Korineum’un doğal ortamından da faydalanmaktan da geri kalmadık. Her zaman klasik olan şeylerin dışına çıkmayı tercih ettiğimden dolayı bazı yerlerde ve dekorlarda alışılmışın dışında olmaya çalıştık. Örneğin: Pırıltılı runner, şekilli mum desenleri, ağaçtan dökülen canlı çiçekler, ve uzun masaların üzerinden geçen canlı çiçekli kemerler yarattık. Herşeyin bir masal hikayesinde olduğu gibi olup unutulmaz bir gece yaratmaya çalıştık. Nikahın kıyılacağı alan içinse ağaçtan sarkan çiçekler ve sade hafif çiçeklerle süslenmiş bir şeffaf kürsü tercih ettik. Nikah alanına girişte ise logomuz dediğimiz baş harflerimizin de basılı olduğu bir platform oluşturduk ve girişimizi oradan yaptık.

hazal&salih-849 (Medium)Gelelim o büyülü ana… “Evet” dediğinizde neler hissediyordunuz?

Evet dediğimiz an aslında heyecandan hiçbirşey hissetmiyor gibiydik. Ne olup bittiğini anlamamış gibi sadece sıkı sıkı ellerimizi tutuyorduk. Sonrasında ise şaşkınlık içinde “bu kadar mı yani biz evlendik mi” sorusunu sormaktan kendimizi alamadık. (Gülüyor)

Düğün gününe dair aklınızda kalan ilginç bir anı bizimle paylaşır mısınız?

Düğünde şüphesiz en ilginç anımız nikah kıyılacağı an oldu. Mikrofon çalışmadığı ve tutukluk yaptığı için bir türlü nikaha başlayamadık. O an eşim de ben de hem etrafa gülücükler dağıtıyor hem de heyecandan yaprak gibi titriyorduk. Sağ olsun arkadaşlarımız sürekli alkışlar ve tezahüratlar yaparak bizimle selfie çekmeye çalıştırlar. Bu durum hem bizi hem de nikahımızda olanları neşelendirdi. Tabii nikah memurunun bunun bir şaka olduğunu söylemesiyle beraber biz de rahat bir nefes aldık ve nikaha geçebildik. Ama o an hissettiklerimi asla unutmayacağım. (Gülüyor)

hazal&salih-1732 (Medium)Gelin adaylarına önerileriniz var mı?

Gelin adaylarına önerim her şeyin zevkine vararak hazırlanmaları… Panik ve strese gerçekten gerek yok zaten panikledikçe her şey ters gitmeye başlıyor. Bir de ayakkabılarına çok önem versinler. Geceyi rahat geçirmeniz tamamen ayakkabılarınıza bağlı sakın unutmayın. (Gülüyor)

 

6 Haziran 2015’te Korineum Golf & Beach Resort’te gerçekleşen ve 600 davetlinin katıldığı masal gibi düğünün organizasyonu Korineum ve Baştacı Organizasyon tarafından hazırlandı. Fotoğraflarını Kerim Belet’in çektiği düğün organizasyonun video çekimlerini ise Mehmet Alasya üstlendi. Güzel gelin Hazal Eziç’in saçı Mahmut Kanber (Gold Mine), makyajı ise Nerime Kanber (Gold Mine) tarafından yapıldı. Gelinlik ise Vakko Wedding House’tan Elie Saab imzasyı taşıyor.

hazal ezic (Medium) hazal ezic2 (Medium) hazal ezic3 (Medium)

Prev Hacer Başarır: “Hayallerinizi gerçekleştirin”
Next Dönüşü muhteşem oldu!

About Author

WhatsApp
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
KKTC evlilik hazırlıkları ve düğün sektörünün tek portalı olan www.aydergelin.com 'a hoşgeldiniz.