MACERA: Balayı destinasyonu

MACERA: Balayı destinasyonu
MACERA MIAMI (3)

Yazı: Afet Çeliker afetceliker@gmail.com

 

Balayı denince genelde aklımıza deniz, ve doğa gelir.  Tarihi geziler, kültürel duraklar sanki balayının ruhuna pek gitmez. Düğün organizasyonuna kadar yapılan bütün hazırlıkların sonrasında baş başa kalmanın, dinginliğin ve durmanın kutlaması gibi olur balayı…  Bu nedenle, bu yazımda tek bir destinasyonla sınırladım bu macerayı.  Amerika’da ama Küba havasında,  İngilizce’den fazla İspanyolca… Miami!

İlk duyulduğunda, okyanus, palmiye ağaçları ve eğlence çağrıştırıyor.  İzlediğimiz filmler ve diziler bu çağrışıma neden oluyor.  Doğrudur..  Upuzun sahilleri, ve sahil boyunca uzanan otelleri, okyanusun uçsuz bucaksız hissi dolduruyor içinizi.  Neredeyse yılın her ayında yaz havası gibi bir sıcaklıkla karşılaşabilirsiniz.  Yağmur sezonlarına dikkat etmek gerekiyor yine de.  Yemyeşil doğasıyla kalbinizi kazanacak bir şehir.

MACERA MIAMI (11)Küba purolarını bulabileceğiniz Little Havana, Art Deco dönemine ait otellerini görebileceğiniz oteller bölgesiyle, düzenli ve bakımlı bahçeleriyle gözlerinizi kamaştıracak Coral Gables evleriyle gezilmeye değer bir şehir.

Limandan alacağınız bir turla, okyanusda küçük bir gezi yapabilir ve neredeyse birçok ünlünün villalarının bulunduğu adaları uzaktan da olsa görebilirsiniz.  Ünlüler adasına ulaşım sadece deniz yolu veya havayoluyla mümkün..  Bu nedenle göreceğiniz birçok villanın önünde yat görmeniz olası.  Hatta, çekimlere de rastlayabilirsiniz.. Bu turlarda, villaların hangi ünlülere ait olduklarını da söylüyorlar, dolayısıyla Hollywood’da gibi hissedebilirsiniz kendinizi..

Çok güzel restaurantlar, barlar ve cafeler de karşınıza çıkacak.  Yiyin, için, eğlenin..  Otellerin de eğlencelerine katılabilirsiniz.  Mayıs ayından sonra daha kalabalık ve eğlenceli oluyor.  Okyanusun önünde uzanan ve Boardwalk adı verilen tahta kaldırımda uzun yürüyüşler yapabilirsiniz.  Yine otellerin sağladığı turlardan faydalanıp, şehri keşfe çıkabilirsiniz.

Başbaşa geçirilecek en güzel en bal tatili Miami’de geçirebilirsiniz…

Untitled-1

Afet Çeliker Macera Ayder Gelin Sayı 19

Hayat gezince ve görünce güzel…  Aşk dolu tatilleriniz olsun Untitled-2

Prev MACERA: Biraz romantizm, biraz aşk...
Next MACERA: Kültür, Eğlence, Mimari Destinasyonu: Berlin

About Author

WhatsApp
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
KKTC evlilik hazırlıkları ve düğün sektörünün tek portalı olan www.aydergelin.com 'a hoşgeldiniz.