Özde Azizoğlu: “Nikah şahitlerimiz ikiz kardeşlerimiz oldu”

Özde Azizoğlu: “Nikah şahitlerimiz ikiz kardeşlerimiz oldu”
Ayder Gelin Sayı 16

Ayder Gelin Sayı 16

 

Adamızda yayınlanan iki büyük şehrin kent gazetesinin editörlüğünü yapan Özde Azizoğlu, yedi yıllık ilişkisini 6 Eylül’de gerçekleşen düğünüyle süsledi. Çiçeği burnundaki gelin hazırlık sürecini ve yaşadığı heyecanı Ayder Gelin dergisine anlattı…

Bize biraz kendinizden ve eşinizden bahseder misiniz?

6 Nisan 1989’de Girne’de doğdum.  Girne Amerikan Üniversitesi, Basın ve Yayın bölümü mezunuyum. Yaklaşık iki yıldır Girne ve Lefkoşa’da yayınlanan iki kent gazetesinin editörlüğünü yapmaktayım. Eşim ise 23 Aralık 1985 yılında Köşklüçiftlik’te doğdu. Girne Amerikan Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Askerlik görevini tamamladıktan sonra, Türkiye’deki büyük bir firmanın Kuzey Kıbrıs ayağında müşteri temsilcisi olarak görev yapmaya başladı. 2007 yılında başlayan ilişkimizi, bu yıl evlilikle süsledik.

Özde_Azizoğlu (10)

Siz de uzun süreli beraberlik yaşayan istikrarlı çiftlerimizdensiniz… Düğüne hazırlık sürecinizi ve o süreçte yaşadıklarınızı nasıl tanımlıyorsunuz?

Düğüne hazırlık sürecini gayet sakin geçirdik diyebilirim. 6 yıllık nişanlılık sürecimiz boyunca sürekli o büyük günün hayalini kurmam düğünümüzü planlamamda işimi kolaylaştırdı. Ne isteyip ne istemediğimi bildiğim için çok fazla telaşa kapılmadım da diyebilirim. Fakat çevremden de sürekli duyduğum bir söz vardı. “Düğün gününüz yaklaştıkça stres yüzünden çok sık kavga edersiniz” sözünün ne kadar doğru olduğunu ben de yaşayarak doğrulamış oldum. (Gülüyor)

Düğün mekanına ve düğün konseptine nasıl karar verdiniz?

Düğün mekanını seçmemde ikiz kız kardeşimin çok büyük rolünün olduğunu belirtmem gerekiyor. Kendisi Di Figaro’da bir düğüne katılmış ve ortamın büyüsüne kapılarak beni mekanı görmem için ikna etmişti. Hiç aklımızda yokken, geçerken durup bir bakalım dediğimiz Di Figaro’dan içeriye girer girmez etkilenmiştim. Mekanın sahipleri Özlem ve Salih Harmandağlı çifti, hemen benimle ilgilenerek, mekan hakkında bir kez daha ikna olmamı sağlamıştı. Di Figaro’ya yaptığım ikinci ziyaretimde eşim de yanımdaydı. O da mekanı çok beğenmişti. Başka hiçbir yeri araştırmadan “işte istediğimiz bu” dedik ve hemen konsept için karar vermeye koyulduk. Ben her zaman çok kalabalık olmayan kokteylli bir düğün istiyordum. Fakat ailelerimizin büyük olması ve çevremiz dolayısıyla, kimseyi kırmak istemediğimizden tebrikli bir düğün ve ilerleyen saatlerde başlayacak olan 400 kişilik bir kokteylde karar kıldık.

Özde_Azizoğlu (15) Özde_Azizoğlu (19) Özde_Azizoğlu (30)

Düğün için özel bir konsept tercih ettiniz mi?

Düğün mekanımıza karar verdikten sonra, Di Figaro’nun sahibi Özlem Harmandağlı beni süslemelerin yer aldığı bir odaya götürdü. Süsleri gördükten sonra bir kez daha doğru seçim yaptığımı anlamıştım. Çünkü süsleme çok önemliydi ve ayrı bir efor harcayarak, organizasyon şirketi tutmam gerekmeyecekti. Özlem Hanım ile sürekli irtibat halinde olarak, menü içeriğine ve süslemede yer alacak objelere karar verdik. Daha sonra fotoğraf, video, saç ve makyaj için arayışlarıma devam ettim. Geçtiğimiz yıl Cratos Otel’de düzenlenen Evlilik Fuarı’nı ziyaret ederek, bir çatı altında tüm ihtiyaçlarıma ulaşma fırsatı buldum. Saç ve makyajda sürekli ve severek takip ettiğim Pınar Hacımehmet’in sahibi olduğu Magic Style’ı tercih ettim. Düğün fuarında tanıştığım ve işlerini gerçekten çok beğendiğim Ahmet Tamel ile düğün fotoğraflarımızı çekmesi için anlaşırken, yine fuarda tanıştığım İrfan Gelengül ile de video çekimleri için anlaştık. Bu işleri de hallettikten sonra, düğünün bana göre en eğlenceli kısmı olan “dans” eylemi için müzik seçimine karar vermemiz gerekiyordu. Düğünümüzde canlı müziği Niyal Öztürk ve Orkestrası yaparken, gecenin ilerleyen saatlerinde konuklarımızı coşturması için Dj Uğur Atay ile görüşerek anlaşmıştık. Tüm bunların yanında, davetiye dağıtımı, kurabiye seçimi, gelinlik provaları ve aklıma gelmeyen daha birçok detayda, haklarını asla ödeyemeyeceğimiz ailemiz her zaman bize destek oldu.  Sizlerin aracılığıyla buradan düğünümüzde emeği geçen herkese tekrar teşekkür etmek istiyorum. Geriye dönüp baktığımda ne kadar doğru seçimler yaptığımızı anlıyorum.

Özde_Azizoğlu (7) Özde_Azizoğlu (8)

Süsleme konusundaki tercihiniz nasıldı? Göz alıcı süslemeleri mi yoksa sade ve şık süslemeleri mi tercih ettiniz?

Ben tarzım dolayısıyla, genellikle sade seçimler yapan bir insanım. Fakat konu düğünümüz olunca biraz da şık olunması gerektiğini düşündüğümden, tüm süslemeleri Özlem Hanım ile birlikte kararlaştırdık. Süsleme odasında bana gösterdiği fenerler ilk günden beri aklımda kalmıştı. Kendisi de fenerleri orkidelerle destekleyince ortaya çok güzel bir dekor çıktı. Süslemenin sadelik tarafını ben, şıklık tarafını Özlem Hanım tamamladı diyebilirim.

Özde_Azizoğlu (30) Özde_Azizoğlu (5)

Ve gelelim düğünün o en unutulmaz anına… Nikah kıyılırken neler hissettiniz, net olarak hatırlayabiliyor musunuz?

Nikah anı bana göre en özel andı. Di Figaro’nun çimlik alanında ayakta gerçekleşen nikahımızda, sayıları yaklaşık 20 olan nedimelerim benden önce yürüyerek nikahın kıyılacağı yere ulaştı. Ben de benim için yeri bambaşka olan abimin kolunda hazırlık odasından çıktım ve bakışlarından beni gelinlikle görmeyi beklediklerini anladığım tüm sevdiklerimin arasından yürüyerek, nikahın kıyılacağı alana ulaştım. Eşimin yanına gittiğimde tüm gözlerin üzerimizde olduğunu bir kez daha anlayarak daha da heyecanlanmıştım. Nikahımızın en özel anı ise eşimin ikizinin ve benim ikizimin nikah şahitlerimiz olmasıydı. Bizler için ikiz kardeşlerimizi en önemli anımıza ortak etmek çok anlamlıydı. Ne de olsa annemizin karnında olduğumuz zamandan beri hep birlikteydik ve o en önemli anda da yanımızda onların olmasını istedik.

Özde_Azizoğlu (28) Özde_Azizoğlu (29)

“Ben onu damatlık o da beni gelinlik içinde görünce tüm stresimiz bir anda uçup gitmişti.”

Eşinizin ve sizin de ikizinin olması gerçekten büyük bir tesadüf olmuş. Düğün gününde yaşadığınız ve “hiç unutmam” diyeceğiniz başka bir anınız var mı?

Düğün günümüze dair her şey aklımda olsa da hiç unutmayacağım iki anı var. İlki; düğün günümüzün sabahında eşimi evde kolunda serumla yatarken görmekti… O an şok olmuştum ve ağlamaya başladım.  Düğün saati yaklaşmıştı ve duvağım takılırken bile eşim ortada yoktu. Stresin de artmasıyla beraber ağlamaya başladığımı hatırlıyorum. Ancak tamamen hazır olduğumda eşimin de hazır olarak yanıma geldiğini görünce mutluluktan havalara uçtum. Ben onu damatlık o da beni gelinlik içinde görünce tüm stresimiz bir anda uçup gitmişti. Tüm aksiliklere rağmen mükemmel bir düğün yaşamıştık. Unutamayacağım diğer an ise düğün gecemizin sonunda DJ eşliğinde eğlenen misafirlerimizi bırakıp, mini gelinliğim ile koşarak tekrar piste ayak basmamdı. Beni o kıyafetle gören herkesin yüzündeki şaşkınlık ve eğlence görülmeye değerdi.

Özde_Azizoğlu (22)

Son olarak artık tecrübeli bir gelin olarak diğer gelin adaylarına ne gibi önerilerde bulunmak istersiniz?
Evlenecek olan tüm gelin adayları hazırlık sürecinin ve düğün günlerinin tadını doyasıya yaşamalı. Her şey bitince, yapılan stres ve uykusuz kalınan gecelere değer bir gün yaşadıklarını anlayacaklar.

6 Eylül 2014’te Di Figaro’da tebrik ile başlayan 400 kişilik kokteylle devam eden düğünün organizasyonu Di Figaro’nun sahibi Özlem Harmandağlı tarafından gerçekleştirildi. Düğün nikah şekerleri Narin Kurabiyeleri tarafından hazırlandı.

Eğlenceli gecenin fotoğraflarını Ahmet Tamel, videosunu ise Gelengül Production çekerek ölümsüzleştirdi. Güzel gelinin saçı ve makyajı Magic Style Beauty Saloon tarafından yapılırken, gelinlik ise Pronovias, Barcelona’dan…

özde azizoğlu röp

Ayder Gelin Sayı 16 Özde Azizoğlu Röportajı

özde azizoğlu röp2 özde azizoğlu röp3

Prev Güçle Berksel: "Heyecandan soruyu duymadım bile"
Next Süheyla Timuçin: “Güzel ve sade bir düğünle evlendik”

About Author

WhatsApp
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
KKTC evlilik hazırlıkları ve düğün sektörünün tek portalı olan www.aydergelin.com 'a hoşgeldiniz.