Pınar Alkış: “Unutulmayacak bir düğündü”

Pınar Alkış: “Unutulmayacak bir düğündü”
Merit Royal & Premium Hotel’in iskelesi, görkemli ve hayallerin ötesinde bir düğüne ev sahipliği yaptı. Ülkemizin genç ve başarılı iş adamlarından My Group Şirketi’nin direktörü Emre Zeren Safa, güzeller güzeli eşi Pınar Alkış ile muhteşem, orjinal fikirlerle dolu bir düğün töreniyle dünya evine girdi. Çiçeği burnunda çiftimiz Pınar ve Emre,  Ayder Gelin’e konuk oldu.

Sizi ve eşinizi kısaca tanıyabilir miyiz?

Merhaba, ismim Pınar. Aslen Kahramanmaraşlıyım. 25 yaşındayım. Radyo ve Televizyon mezunuyum. Yaklaşık dört yıldır Kıbrıs’ta yaşıyorum. Eşim Emre Zeren Safa ise aslen Londra doğumlu ve yaklaşık on yıldır Kıbrıs’ta yaşıyor. My Group’ta şirket direktörü.

“Öncesinde alelade bir şekilde, ‘Akşam bana gel yemek yiyelim’ dedi. Ancak eve gittiğimde güller ve mumlardan oluşan romantik süslemeler eşliğinde harika bir yemekle karşılaştım ve bu ortamda evlilik teklifi aldım”

Evlilik teklifini nasıl aldınız?

Evlilik teklifini, çok romantik bir yemek eşliğinde aldım. Aslında Emre’yi tanıdığım kadarıyla farklı bir evlilik teklifi bekliyordum. Ama her seferinde olduğu gibi beni şaşırtmayı başardı.
Öncesinde alelade bir şekilde, ‘Akşam bana gel yemek yiyelim’ dedi. Ancak eve gittiğimde güller ve mumlardan oluşan romantik süslemeler eşliğinde harika bir yemekle karşılaştım ve bu ortamda evlilik teklifi aldım.

Gelinlik seçiminiz nasıl oldu?

Gelinlik seçerken aklımda bir şey vardı. Ben normal bir gelinlik istemiyordum. Çok şık bir elbise istiyordum. Gelinliğimi kullanabildiğim kadar kullanabilmeliydim.
Bu şık kıyafeti de eklemelerle bir gelinlik haline getirmek istedim. Bu doğrultuda Bahar Doratlı’ya tekrar teşekkür etmek istiyorum.
Hayalimdeki gelinliği bana hazırladı ve düğünümden birkaç hafta sonra arkadaşımızın düğününde de gelinliğimi çok şık bir abiye şeklinde kullanabildim.
O yüzden gelinlik konusunda çok memnunum.

“Aslında altın varaklı, şamdanlı ağır duran şeyler istemedim. Başlangıç olarak ‘vintage’ bir tarzda başladık (gülüyor). Bu konuda Selen Hanım (Decoclass) bizlere çok yardımcı oldu. Sonuç olarak ‘vintage’ ve ‘avangart’ karışımı bir tarz ortaya çıktı”

blank

Düğün mekanına nasıl karar verdiniz? Ne tarz bir düğün oldu? Merit Royal & Premium’un hizmetlerinden memnun kaldınız mı?

Ben tamamen ‘vintage’ bir düğün istiyordum. Bu fikir ise mekandan başladı. O da Merit Royal’di. Mekana ilk gittiğimizde Merit Royal’in gazebo alanından çok etkilendik. Ki, ilk gördüğümüz eski haliydi, yenilenmiş hali çok daha muhteşem.

Daha sonra, otelde düğün mekanlarını gezdik. Üç seçeneğimiz vardı. İskeleyi gördüğümde oraya bayıldım ve tam istediğimiz gibi düz ayak, dikdörtgen ve güzel genişlikte ve bizim misafir kapasitemizi kaldırabilecek büyüklükte olduğu için o alan doğrultusunda plan yapmaya başladık.
Aslında altın varaklı, şamdanlı ağır duran şeyler istemedim. Başlangıç olarak ‘vintage’ bir tarzda başladık (gülüyor). Bu konuda Selen Hanım (Decoclass Organizasyon) bizlere çok yardımcı oldu. Sonuç olarak ‘vintage’ ve ‘avangart’ karışımı bir tarz ortaya çıktı.
Düğünümüzden önce gittiğim birkaç düğünde gördüm ki, o aslında benim başta beğenmediğim altın varaklı şamdanlar, esas geceye renk katan unsurların başında geliyormuş. Nerde olursa olsun, ister iskelede, ister kapalı salonda gerçekten o enerjiyi, o ısıyı veren şamdanlar, avizeler ve mumlarmış… Aslında ‘vintage’ten çok ‘avangart’ bir seçim yaptık ve seçimlerimizden de çok çok memnunuz.

blank blank

Düğün mekanınız oldukça güzel görünüyordu. Süslemeler ve detaylar konusunda  bizlere biraz daha bilgi verebilir misiniz?

Ağırlıklı ışık yani mum detayı istedik. Onun dışında, aile için fotoğraf köşesi olmasını istedik. Bunun için, Emre ve benim çocukluktan şimdiki hallerimizin ve ailelerimizin yer aldığı bir fotoğraf köşesi oluşturduk. Merit Royal’in bize sunduğu bir çikolata, şeker köşesi vardı ve gerçekten muhteşemdi. Işıklarla oluşturulmuş büyülü bir köşe olmuştu. İsimlerimizin baş harflerini logo olarak birçok yerde kullandık. İskelenin iki köşesinde logomuzun olduğu bayraklar vardı, yine karşı kayalıklarda lazer ışıkla logomuz yansıtılmıştı. Ayrıca nikah şekerimizden pastaya, davetiyelerimizden bayraklara kadar bu tamamen kendimizin yarattığı, bize özel logoyu kullandık. Bu arada, Ali Fakıoğlu ile birlikte düğün öncesi süreçte hazırladığımız, eğlenceli ve sıcaktan bunaldığımız bir video çekimi oldu. Ama sonuçta bizi ve aşkımızı anlatan çok güzel kısa bir film oldu diyebiliriz (gülüyor). Sonu aslında bana sürprizdi. Düğün yemeğimiz başlamadan birkaç saat önce bizim ilk dansımızın çekimini yapmıştık ve sonrasında gerçekten ilk dansımızı yaparken o da dev ekranlardan yayınlandı. Ayrıca düğünün ortasında Emre’nin yapmış olduğu konuşmada gerçekten çok duygu dolu anlar yaşandı. Ayrıca çok dans edileceğini tahmin ettiğimiz için, şeker masasının yanına misafirlerimize özel beyaz dans terlikleri koymuştuk. 

blank blank

Emre Safa: Merit Royal & Premium’u seçmemizin sebeplerinden biri, ilk tanıştığımızda, ilk görüşmeye gittiğimizde gerçekten çok iyi bir hizmet alabileceğimizi, misafirlerimize hiçbir anlamda mahcup kalmayacağımızı ve dört dörtlük unutulmayacak ve hafızalarda kalacak bir düğüne imza atabileceğimize inanmamızdı. Ve bu sebepten dolayı onlarla yola çıktık.
İkincisi de Kıbrıs şartlarında standart olarak yapılan düğünlerden çok daha farklı seçimler yaptığımızı düşünüyorum. Örneğin gelinlik…
Çok daha Avrupa vari, daha Batı dünyasına yakın, içerikli ve nitelikli bir düğün yapmak istedik. Bunu da yapabilmemiz için de seçeceğimiz mekan daha önce çok fazla kullanılmayan ve kendi dokularımızla oluşturduğumuz kendi konseptimizi yaratarak gerçekten daha önce yapılmamış, taklit edilmemiş, görülmemiş bir düğün yapmak istedik. Bunu da başardığımıza inanıyoruz.

Düğününüzü tek kelimeyle anlatacak olsanız bu ne olurdu?

Muhteşem, eğlenceli ve unutulmayacak bir düğündü.

“Önemli olan doğru parçaları birleştirmek, doğru mekan, doğru organizasyon, doğru gelinlik, doğru bir saç, makyaj ve fotoğrafçıyı birleştiğinde hem o geceniz çok muhteşem geçiyor, hem de sonrasında da elinizde tek kalan fotoğraflar o günün ne kadar güzel olduğunu  yansıtıyor”

Son olarak gelin adaylarına neler söylemek istersiniz? Tavsiyeleriniz var mı?

Gelinlere tavsiyem hiçbir şekilde stres yapmasınlar. Hatta düğün istemesinler (gülüyor). Gerçekten stres yapılacak veya gerilecek bir durum yok aslında. Ancak bu sürece girmeden önce en azından gelinlik konusunda, nerde yapılacağı konusunda bir fikir sahibi olsunlar.
Fikirlerinde net olsunlar. İç mekan mı, dış mekanda mı, çim alan mı olduğu konusunda fikir sahibi olsunlar. En azından ne istediklerini kaba taslak belirlerlerse, o doğrultuda ilerlerlerse doğru yolu bulacaklarına inanıyorum. Önemli olan doğru parçaları birleştirmek, doğru mekan, doğru organizasyon, doğru gelinlik, doğru bir saç, makyaj ve fotoğrafçıyı birleştiğinde hem o geceniz çok muhteşem geçiyor, hem de sonrasında da elinizde tek kalan fotoğraflar o günün ne kadar güzel olduğunu  yansıtıyor.

Ben başta evlilik işine girdiğimizde çok fazla düğün taraftarı değildim. Ama sonrasında artık girdik bir yola yapalım o zaman oldu. Düğün istemeyen biri olarak, öncelikle Antalya’da baba evinde küçük bir nişan töreni yapıldı. Sonra tekrar Kıbrıs’a geldik. Ardından nikah başvurumuzu İngiltere’de yaptık ve İngiltere’de nikah yapmak istedik. Sonra birkaç ayın ardından İngiltere’ye gittik ve çok güzel bir nikah töreni yaptık. Çekirdek ailemiz ve Kıbrıs’taki düğüne katılamayacak olan akrabalarımızla birlikte çok güzel eğlenceli ikramlı çok güzel bir nikah törenimiz oldu. Ardından Kıbrıs’a geri döndük. Birkaç ay sonrasında ise Kahramanmaraş, Göksun’a memleketime giderek baya davullu zurnalı düğün tadında kına gecesi yaptık. Sonunda da Kıbrıs’ta Merit Royal & Premium’da düğünümüz gerçekleşti. Kısaca düğün istemeyen biri olarak dört farklı düğün tadında, eğlenceli akrabalarımızla birlikte kutlama yapmış olduk (gülüyor).

blank blank

DÜĞÜN DETAY:

Pınar ve Emre, 3 Ağustos 2018’de Londra’da gerçekleştirdikleri nikah törenlerinin ardından, 5  Eylül 2018’de Merit Royal & Premium Hotel’un iskelesinde, denize nazır bir ortamda oldukça ihtişamlı, seçkin davetlilerin katıldığı yemekli bir düğünle dünya evine girdi. Decoclass Organizasyon Şirketi ile çalışan genç çiftin düğün mekanında, ‘vintage’ ve ‘avangart’ konseptlerin muhteşem kombinasyonu kullanıldı. Şamdanlar, mumlar, altın rengi süslemeler ve ince detaylar; ortama şahane bir ambiyans kattı. Sadeliğin şıklığını yansıtan gelinliğini Bahar Doratlı’da yaptıran güzel gelin Pınar’ın, saç ve makyajı, No: 8, Seda Korkmaz imzası taşıdı. Genç çiftin ömür boyu parmağında taşıyacağı alyanslar Senak Diamond’tan alındı.  Serhan Candaş & Yağmur Özerem’in romantik şarkılarıyla eşlik ettiği gece, Güven Yüreyi ve Orkestrası ile hareketlendi. Gecenin sonunda DJ Barriso’nun müzikleriyle genç çift ve davetliler doyasıya eğlendi. Gecenin prodüksiyonluğunu  My Media, sahne ve ışık düzenini Cyproduction yaptı. Genç çiftin fotoğraflarını ise ülkenin başarılı fotoğrafçılarından Kerim Belet çekti.

Prev Unutulmaz Düğünlerin Mekanı Merit Park
Next 2019 Kış Göz Makyajı Trendleri

About Author

WhatsApp
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
KKTC evlilik hazırlıkları ve düğün sektörünün tek portalı olan www.aydergelin.com 'a hoşgeldiniz.