Rüya gibi bir düğün…

Rüya gibi bir düğün…

İstanbul’un en muhteşem tarihi mekanlarından; aşkın, sevdanın simgesi Kız Kulesi’nde romantik bir evlilik teklifinin ardından birbirlerine söz verenBurçin Acar ve Metropol Süpermarket’in genç direktörü Can Ersoy, peri masallarını andıran bir düğünle Merit Park Hotel Lemon Park’ta dünya evine girdi.  Çiçeği burnunda gelin Burçin,  o özel anları Ayder Gelin’e anlattı.

Merhaba, sizi ve eşinizi kısaca tanıyabilir miyiz?

Merhaba, ismim Burçin Acar. Yakın Doğu Üniversitesi’nde Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü son sınıf öğrencisiyim. Eşim Can Ersoy, Halkla İlişkiler Uzmanı ve ayrıca Metropol Süpermarket’in Direktör/CEO görevini yürütmektedir.

Kız Kulesi’ne gidince etraftaki kameramanların bizi çekmeye başlamasına anlam veremedim, ta ki diğer misafirlerden ayrılıp bizi Kız Kulesi’nin en üst katına çıkarana, son merdivenlere geldiğim anda yerdeki çiçekleri ve bizim şarkımızın çaldığını duyana kadar…”

Evlilik teklifini nasıl aldınız?

Evlilik teklifimi hiç beklemediğim bir anda ve beklemediğim bir yerde aldım. İki günlük hafta sonu tatili için eşim beni İstanbul’a götürdü ve Kız Kulesi’nde romantik bir akşam yemeği için rezervasyon yaptırdığını söyledi. Başta hiçbir şeyden şüphelenmemiştim. Kız Kulesi’ne gidince etraftaki kameramanların bizi çekmeye başlamasına anlam veremedim, ta ki diğer misafirlerden ayrılıp bizi Kız Kulesi’nin en üst katına çıkarana, son merdivenlere geldiğim anda yerdeki çiçekleri ve bizim şarkımızın (Evanescence-Lithium) çaldığını duyana kadar…
O ana kadar sadece dışarda bir romantik yemek yiyeceğimizi zannederken, herkesin rüyalarını süsleyen bir yerde evlenme teklifi alabileceğimi kim hayal edebilirdi ki?
Bir anda eşim dizlerinin üzerinde, elinde tek taş ile bana “Benimle evlenir misin?” diye sordu ve bana asla unutulmayacak rüya gibi bir evlenme teklifi yaşattı.

blank

Düğüne hazırlık sürecine düğünden ne kadar zaman önce başladınız? Bu süreç nasıl geçti?

Düğün hazırlıklarına yaklaşık bir yıl kadar önce başladık. İlk başlarda sadece heyecan varken, vakit yaklaştıkça heyecan, stres, mutluluk gibi tüm duyguları bir arada yaşamaya başladık. Bu süreçte en büyük destekçilerimiz olan ailelerimize çok teşekkür ederiz. Bu en güzel günümüzün organizasyonluğunu üstlenen Decoclass Direktörü Sayın Selen Poyrazlı ve ekibine, hayalimdeki iki gelinliği tasarladığı için de ayrıca çok teşekkür ederiz.

blank

Bu en güzel günümüzün organizasyonluğunu üstlenen Decoclass Direktörü Sayın Selen Poyrazlı ve ekibine, hayalimdeki iki gelinliği tasarladığı için de ayrıca çok teşekkür ederiz.”

blankDCIM\100MEDIA\DJI_0034.JPG

Genelde gelinlerimiz nikah anının düğünlerin en heyecanlı anlarından bir tanesi olduğunu söylüyor. Bu anı bizlerle paylaşır mısınız? Ne hissettiniz? Neler yaşadınız?

Her gelin gibi nikah anı benim için de unutulmaz anlardan biriydi. O anı her düşündüğümde ilk günkü gibi duygulanıyorum. O gün babamla birlikte herkesin bakışları arasında yürümek çok heyecan vericiydi, beni çok duygulandırdı ve ağlamamak için kendimi zor tuttum, daha sonra eşimin koluna girerek iskeledeki nikah yerimize geçtik. Nikahımızı daha evvelden yurtdışında kıydığımızdan dolayı burada sevenlerimiz ile birlikte temsili bir tören merasimi gerçekleştirdik. Temsili nikahımızı kıyan Mustafa Ersoy’a güzel temennileri için ve nikah şahitliğimizi yapan Bahire Hacıyusufoğlu ile Hasan Hacıyusufoğlu’na çok teşekkür ederiz.

blank

“Mekan seçimini yaparken, Merit Park Hotel’in bize en doğru, uygun olabilecek yer olduğuna karar verdik ve doğru seçim yaptığımızı kanıtlamış olduk…”

Mekan seçimini yaparken nelere dikkat ettiniz?

Mekan seçimini yaparken, Merit Park Hotel’in bize en doğru, uygun olabilecek yer olduğuna karar verdik ve doğru seçim yaptığımızı kanıtlamış olduk. Düğün alanının geniş, ferah olmasına, konumuna ve kaliteli bir mekan olmasına dikkat ettik. Burdan da Merit Park Hotel Halkla İlişkiler Müdürü Sayın Devrim Metin’e ve ekibine çok teşekkür ederiz.

Düğününüz için nasıl bir konsept tercih ettiniz?

Düğünümüz için Peri Masalı konspetini tercih ettik.

blank

Hayalinizdeki organizasyonu gerçekleştirebildiniz mi? Ne gibi detaylar vardı?

Evet hayallerimin ötesinde bir düğün oldu. Bütün ayrıntılar, dekorlar, çiçekler mükemmeldi.

Düğünümüzde, tüm sevdiklerimizle birlikte olmak da tarif edilmez bir mutluluktu.

Düğününüzü tek kelimeyle tarif edin dersek, bu ne olurdu?

Rüya gibi

DÜĞÜN DETAY:

Burçin Acar ve Can Ersoy çifti,güzel bir yaz akşamında,10 Ağustos 2018’de Merit Park Hotel’in denize nazır en güzel noktalarından bir tanesi, iskelede gerçekleştirdikleri nikah töreninin ardından Merit Park Hotel Lemon Park’ta peri masallarındaki gibi bir düğünle dünya evine girdi.
Decoclass by Selen Poyrazlı organizasyon şirketinin ince detaylarla süslediği mekanda Selen Poyrazlı imzası taşıyan gelinliği içerisinde göz kamaştıran güzel gelin Burçin’in saçı Maz Rumeli, makyajı Safiye Yalnız tarafından yapıldı. Rüya gibi geçen gecede, genç çift misafirleriyle birlikte önce sahneye çıkan “Grup Net “  daha sonra da  “Grup Frekans”ın müzikleriyle eğlenceli saatler geçirdi. Misafirlere Merit Park’ın hazırladığı nikah şekerleri ve pastadan ikram edildi. Genç çiftin bu unutulmaz anlarını Foto Göksel ölümsüzleştirdi.

Prev Tasarım gelinliklerin ustası: Mustafa Aslantürk
Next Pasta Trendleri

About Author

WhatsApp
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
KKTC evlilik hazırlıkları ve düğün sektörünün tek portalı olan www.aydergelin.com 'a hoşgeldiniz.