Selen Poyrazlı: “Vintage düğünler bu senenin de gözdesi”

Selen Poyrazlı: “Vintage düğünler bu senenin de gözdesi”

İlkbaharın gelmesiyle beraber düğün hazırlıkları da hız kazandı. Uzun süre akıllardan silinmeyecek bir düğün organizasyonunun detaylarını Ayder Gelin’e anlatan Decoclass Direktörü Selen Poyrazlı, bu senenin moda konseptleriyle ilgili bilgiler de verdi. İşte 2015 yılının trendleri…

4-copy 5-copy 7 13

“Decoclass, her yıl pek çok organizasyona sihirli dokunuşlar yaparak renk katıyor”

Selen Hanım bize biraz Decoclass’tan ve çalışmalarınızdan bahsedebilir misiniz?

Decoclass; gelinlik, organizasyon ve damatlık üzerine sektörde 8 yıldır hizmet veriyor. Sürekli olarak kendisini yenileyen, yeniliklere ve modaya uygun değişiklikler yapan Decoclass, her yıl pek çok organizasyona sihirli dokunuşlar yaparak renk katıyor. 2015 yılı için  de çalışmalarımız devam ediyor.

1

Selen Poyrazlı

 Bu yılın trend düğünlerinde neler göreceğiz? Evlilik arifesindeki çiftlerimize yok gösterecek bir kaç tüyo verebilir misiniz?

Bu yıl düğünlerde konsept organizasyonlar ön plana çıkıyor. Konsept düğünler içerisinde en çok beğenilenler ise Vintage tarzı düğünler ve dekorlar… Danteller, eskitilmiş tarzdaki objeler, masa üstü menüleri ve peçetelikler, aranjman materyalleri bu sene de ön planda… Özellikle Tiffany sandalyeler ve süslemeler bu tarzın bütünleyici unsurları durumunda…

Bu tarz düğünlerde gelinlik de kişiye göre vintage tarzda seçiliyor. Yine bu yıl düğün organizasyonlarımızda soft renkleri kullanacağız. Somon rengi ve tonları, mor ve tonları, turuncu, sarı ve bordo renklerden oluşturulan çiçekleri de bu yılki organizasyonlarda sıkça göreceğiz…

“Aynı konseptlerde düğünler olsa bile her düğünde farklı detaylara yer vererek aslında yeni bir düğün yaratıyoruz”

11  img-20150310-wa0017-copy

Vintage organizasyonlar son dönemde gerçekten yükselişte… Gelin ve damat adaylarımız elbetteki bazı düğünlerden esinleniyorlar ama her seferinde farklı bir şeyler olmasını da istiyorlar. Bunu başarmak için neler yapıyorsunuz?

Vintage organizasyonları hazırlamak bana da çok keyif veriyor. Çok basit malzemelerle çok farklı detaylar yaratılabiliyoruz. Aynı konseptlerde düğünler olsa bile her düğünde farklı detaylara yer vererek aslında yeni bir düğün yaratıyoruz. Tabii bu işin en güzel kısmı gelinlerimizin de bizlerle birlikte önceden hazırlığa katılabiliyor olmaları… Bu sayede onlarda detayları çok daha iyi görme fırsatına sahip oluyorlar. Yine anı köşeleri ve şeker büfelerinde kullanılacak detaylar da hoş olacaktır. Bunları genellikle gelin ve damatlarımızla birlikte hazırlıyoruz. Mesela çiftimizin aile fotoğraf geçmişini hazırlıyoruz ve daha sonrasında bunu evlerinde hatıra olarak kullanabiliyorlar.

“Bir organizasyondan geriye hatıra olarak kalacak detaylar son derece önemlidir”

Size göre kusursuz bir düğün organizasyonu nasıl olmalı?
Bir organizasyondan geriye hatıra olarak kalacak detaylar son derece önemlidir. Yani misafirleriniz gecenin sonunda çoktan akıllarının bir köşesine bu eşsiz geceyi kazımış olarak ayrılmalılar… Bunun içinde özellikle gelin ve damadın kişisel özellikleriyle birleşen detayları ekleyebilmek gerek… Konuklarınızın düğünden ayrılırken hediye olarak yanlarına alacakları objeler, bu gecenin unutulmaz kılınmasını sağlayacak en özel ayrıntıların başında geliyor…
8 9-copy 1557470_10202293702676767_1207111251_n

Biraz da gelinliklerden bahsedelim… Hazır gelinlikler mi yoksa özel dikim mi?
Mağazamızda hem hazır gelinlikler hem de özel dikimler var. Yani gelin adaylarımız tercihlerine göre hazır gelinlik modellerimizden seçebilir ya da istedikleri bir modeli diktirebilirler. Özellikle son dönemde gezip de istediği tarz gelinliği bulamayan ve özel dikime karar veren pek çok gelinimiz var. Gelinlerimize, dikim kalitemize gösterdikleri güvenden ve ilgiden dolayı da teşekkür ediyorum.

“Gelinlik seçiminde en önemli şey istenilen tarzın vücut tipine uygunluğudur”

Bu yılın gelinlik modası nasıl olacak sizce?
Gelinliklerde bu yıl soft Fransız dantelleri ile hazırlanmış balık modeller öne çıkıyor. Ancak, klasik kesim modeller ve A kesimin yanında prenses model gelinliklerin de tercih edildiğini görüyorum. Yine işleme detaylarında kristal taşları görüyoruz. İnci işleme detayları da bu senenin öne çıkan özelliklerinden…

Gelin adaylarımız gelinlik seçerken nelere dikkat etmeliler?

Gelinlik seçiminde en önemli şey istenilen tarzın vücut tipine uygunluğudur. Bel oranına göre gelinliğin kesimiyle birlikte bacak boyuna göre dengelenmesi sizi olduğunuzdan uzun ya da kısa gösterir. Burada damatlarında boy oranını öğrenerek son kararı vermekte fayda olduğunu düşünüyorum.

Bu yıl başka ilginçliklere de sahne olacak mı?
Aslında gelinlerin yanı sıa nedimelere de bu yıl çok fazla talep var. Tek renk ancak farklı model ya da aynı model nedime kıyafetleri de bu senenin gözdelerinden… Konsepte uygun olarak farkı renkte abiyeler, anne ve kız kardeşlere özel dikimler de yine modaevimizden yapılmaktadır.

Vintage tarzı düğünlerin ve gelinliklerin revaçta olacağı bu yılda sanırız aksesuar ihtiyacı da artacak gibi…

Aslında evet ama bu tamamen gelinlerimizin tercihlerine bağlı… Biz moda evlerimizde alternatif vintage el çiçekleri ve aksesuarlarının yanı sıra şapkalar ve dantel eldivenlere de yer veriyoruz…

10

“Artık damatlıklarda da siyah kısıtlaması pek yok. Renk seçenekleri çoğaldı”

 Gelinlikler değişiktikçe damatlıklarda da değişiklikler söz konusu oluyor… Bu sene sıra dışı damatlarda görecek miyiz? Decoclass’ın bu noktada damatlarımıza sunduğu alternetifler mevcut mu?
Elbette mevcut… Zaten artık damatlıklarda da siyah kısıtlaması pek yok. Renk seçenekleri çoğaldı. Yine bu yıl özellikle mavi ve tonları ön planda olacak… Uçuk mavi, saks ve parlament mavisi ile bordo renkteki damatlıklar çok moda… Bizde bu alternatiflerin tümünü müşterilerimize sunabiliyoruz.

Son olarak; sizce gelin ve damat adaylarımız neden Decoclass’ı tercih etmeliler?
Biz düğünlerin eksiksiz olması için buradayız… Çiftlerimize bir nevi danışmanlık da yaparak, konseptin bir bütün olmasına yardımcı oluyoruz. Dekordan gelinliğe, damatlıktan davetiyeye, ikramlıktan ilk dans müziğine dek her türlü ayrıntıyı düşünüyoruz. Bunları önceden netleştirerek çiftlerimizin kusursuz bir gece yaşamalarını sağlıyoruz. En beğenilen özelliğimiz ise düğün gecesinde de gelin ve damadın yanında olmamızdır… Biz işimizi büyük bir sorumluluk bilinciyle yapıyoruz. Bu da evlenecek çiftlerimize güven veriyor. İşte tüm bu nedenlerden dolayı, kusursuz bir düğün isteyen tüm çiftlerimizi Dereboyu’ndaki mağazamıza bekliyoruz. Herhangi başka bir şubemizin olmadığını da buradan belirtmek istiyorum.

Selen_Poyrazlı_Decoclass

Decoclass Direktörü Selen Poyrazlı Röportajı Ayder Gelin Sayı 18

selen-rop2

Prev 26. Sayımız Web’te…
Next Pembe Bayraktar: "Aksilikleri kafanıza takmayın"

About Author

WhatsApp
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
KKTC evlilik hazırlıkları ve düğün sektörünün tek portalı olan www.aydergelin.com 'a hoşgeldiniz.