Sıcak ve samimi bir köy düğünü

Sıcak ve samimi bir köy düğünü

Yüksel Kulucan Bilener ve Hasan Bilener, Mağusa Surlariçi’nde yer alan İncir Altı Restoran’da, geçmişin sıcaklığı ve samimiyetini yansıtan muhteşem bir köy düğünüyle dünya evine girdi. Güzel gelin Yüksel, bu en özel anlarını Ayder Gelin’e anlattı.

Merhaba, sizi ve eşinizi kısaca tanıyabilir miyiz?

Merhaba. Ben Yüksel Kulucan Bilener, eşim de Hasan Bilener.  Eşimle 2009 yılından liseden bugüne birlikteyiz. İkimiz de hayallerimizin peşinden giden insanlarız. Bu süreçte  eşimin seçtiği mesleğinden dolayı dört yıla yakın ayrı kalmak zorunda  kaldık. Senede iki defa ancak görüşüyorduk. İkimiz de hedeflerimiz için birçok fedakarlıkta bulunduk. Sonunda hayatımızı sürdürmemiz için gerekli olan istediğimiz meslekleri yapıyoruz.

“Arkadaş ve kuzenlerimizle  havuza gitmiştik. Havuzda  hepimiz eğlendiğimiz bir sırada eşim suya dalıp beni omuzlarına  alacağını söyledi. Ben de beni  omuzlarına almasını bekliyordum. Su yüzüne elinde yüzüklerle çıktı. Beni şok etmişti”

blank

Evlilik teklifini nasıl aldınız?

Evlilik  teklifini hiç beklemediğim bir anda aldım. Arkadaş ve kuzenlerimizle  havuza gitmiştik. Havuzda  hepimiz eğlendiğimiz bir sırada eşim suya dalıp beni omuzlarına  alacağını söyledi. Ben de beni  omuzlarına almasını bekliyordum. Su yüzüne elinde yüzüklerle çıktı. Beni şok etmişti. Hiç  beklemediğim bir yer ve zamandı (gülümsüyor).

blank

Düğüne hazırlık sürecine düğünden ne kadar zaman önce başladınız? Bu süreç nasıl geçti?

Düğün  hazırlıklarımıza 8 ay önce başlamıştık. Ayarlamaya çalıştığımız müzik grubu, fotoğrafçı,  dekorcu dolu olduklarını, çok geç kaldığımızı söyledi. Moralimiz çok bozulmuştu. Sonunda bir yerle anlaştık. Bu süreçte davetiye süreci bizi çok yordu.
Benim için en önemlisi bu özel günde hayalimdeki gelinliği giyebilmekti. Uzun yıllardır beğendiğim gelinlik modellerini hep telefonuma kaydediyordum. Sonunda o gün gelip  çattığında birini seçmek zorundaydım.
Gelinlikleri inceleyip birinin göğüs detayı, birinin sırt detayı, birinin kuyruğu ve birinin kabarıklığı derken  dört farklı gelinliğin birleşimi olan bir çizim ortaya çıkardım. Gelinlikçilere, ne istediğimi bilerek  gittim. Ülkemizde  benden gelinliği dikmek için  çok uçuk fiyatlar istedikleri için Türkiye’de gelinlikçilerin terzisi bir bayana modelimi gösterip çok uygun fiyata gelinliğimi istediğim gibi diktirdim. Çok tereddütlerim olmuştu  ama  gelinliğim tam da istediğim gibiydi ve çok mutluydum.

“Sevdiğim kişiyle  hayatımı birleştiriyordum ve hedeflerimizin en özel olanı buydu.  Bunun mutluluğu, heyecanı nasıl ifade edilebilir? Şu anda buna uygun kelimeleri bir araya getiremiyorum”

Nikah anını bizlerle paylaşır mısınız? Ne hissettiniz? Neler yaşadınız?

Biz  nikahımızı  düğünden önce kıymıştık. Çok farklı duygular  içindeydim. Sevdiğim kişiyle  hayatımı birleştiriyordum ve hedeflerimizin en özel olanı buydu.  Bunun mutluluğu, heyecanı nasıl ifade edilebilir? Şu anda buna uygun kelimeleri bir araya getiremiyorum.

blank

“Düğünümüz tam bir köy düğünüydü. Düğün alanına davul zurna ile giriş yaptık. Alana girişimizin ardından eşimle  birlikte hazırlamış olduğumuz zeybek oyununu oynadık. İlk dansımızdan sonra da tebrik kabul etmeye başladık”

Düğününüz için nasıl bir mekan ve konsept tercih ettiniz?

Düğünümüz tam bir köy düğünüydü. Düğün alanına davul zurna ile giriş yaptık. Alana girişimizin ardından eşimle  birlikte hazırlamış olduğumuz zeybek oyununu oynadık. İlk dansımızdan sonra da tebrik kabul etmeye başladık.

“Gelinliğimdeki gibi beğendiğim saç ve makyaj modellerini  de kuaförlüğüne ve makyajına çok güvendiğim Derya Özmilet Altınel’e gösterdim.  O da benimle önerilerini paylaştı. Makyajdan kalktığım zaman başka biri gibi görünüyordum.”

Saç ve makyajınız hakkında neler söylersiniz? Hayalinizdeki gibi miydi?

Gelinlik kadar saç ve makyajım da benim için çok önemliydi. Gelinliğimdeki gibi beğendiğim saç ve makyaj modellerini  de kuaförlüğüne ve makyajına çok güvendiğim Derya Özmilet Altınel’e gösterdim.  O da benimle önerilerini paylaştı. Makyajdan kalktığım zaman başka biri gibi görünüyordum. Makyajım çok güzeldi. Saçım da  aynı şekilde istediğim gibi olmuştu.

Düğününüzü tek kelimeyle tarif edin dersek, bu ne olurdu?

Harika, Mutluluk…

blank

DÜĞÜN DETAY: Yüksel Kulucan Bilener ve Hasan Bilener, 1 Ağustos 2018 tarihinde İncir Altı Restoran’da Boltaşlı Düğün Salonu’nda sıcak ve samimi, oldukça nostaljik bir köy düğünüyle evlendi. Güzelliğiyle göz kamaştıran Yüksel, kendi tasarımı gelinliği; Derya Özmilet Altınel (White Queen) imzası taşıyan saçı ve makyajıyla gecede oldukça dikkat çekti. Genç çift, bu özel gecelerinin organizasyonu ve gecenin müzikleri için Sinem Düğün Evi ile çalıştı. Misafirlere, pastiş, badem şekeri gecenin sonunda ise meyveli yaş pasta dağıtıldı. O unutulmaz gün de Hanife Elkovan’ın (Stüdyo Balligari) çektiği fotoğraflarla ölümsüzleşti

Prev Unutulmaz bir gündü...
Next Yüksel Yılmazoğulları: “Güzel ve hızlı geçen bir rüya”

About Author

WhatsApp
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
KKTC evlilik hazırlıkları ve düğün sektörünün tek portalı olan www.aydergelin.com 'a hoşgeldiniz.