Sinem Hasan “Çok heyecanlı ve mutluydum”

Sinem Hasan “Çok heyecanlı ve mutluydum”

sinem-hasan (4)

Ramadan Cemil İşletmeleri’nde Satış Müdürü olarak çalışan Sinem Hasan ve Avukat Batur Sağlamer düğünlerine kısa sürede hazırlanan çiftlerimizden. Sahilde kıyılan bir nikahın ardından çim alanda kokteylle devam eden düğüne damgasını ise damadın Fenerbahçe bayraklarıyla sahneye atlayan arkadaşları vurdu. O unutulmaz gecenin detaylarını Sinem Hasan’la konuştuk.

Kendinizden ve eşinizden kısaca bahseder misiniz?
Sinem Hasan, İngiltere’de doğdum ve yaklaşık olarak 8 yıl önce Kıbrıs’a taşındım. Westminster Üniversitesi İşletme Bölümü Mezunuyum ve şu an Ramadan Cemil İşletmeleri’nde Satış Müdürü olarak çalışıyorum. Eşim Batur Sağlamer ise Mağusa doğumlu ve uzun yıllar İngiltere’de yaşamış, Huddersfield Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu ve Mağusa’da Avukat olarak çalışıyor.

Düğüne hazırlık sürecini nasıl tanımlarsınız?
Düğün tarihi ve yeri hariç, her şey hızlı ve seri oldu. Özellikle son 20 günde annemin ciddi katkıları ile düğünümüze hazırlandık.

Düğün mekanına ve düğün konseptine nasıl karar verdiniz?
Öncelikle Palm Beach Otel’e, Hakan bey ve Yeşim Hanım’a sonsuz teşekkür etmek istiyorum. Palm Beach Otel’de kumsalda nikah, çim bahçede kokteyl fikrine eşim karar verdi. Düğün mekanına ve düğün konseptine karar verirken daha önce misafir olarak bulunduğumuz düğünlerde sunulan hizmetin oldukça etkisi oldu. Her seferinde bu yerden mutlu ayrılmamız bu kararımızı kolaylaştırdı.

sinem-hasan (1) sinem-hasan (10)
Düğündeki konsept detayları hakkında neler söylemek istersiniz?
Sade ve doğal bir düğün her zaman için iyidir fikriyle yola çıktık. Önemli olan misafirlerin samimi bir ortamda kaynaşabilmesi. Biz de kokteylli bir düğün yaparak bunu başardığımıza inanıyoruz.

Ne tarz süslemeler tercih ettiniz?
Sade ve beyaz, genelde klasik süslemeler tercih ettik. Levent Demiralp bu işi en iyi bilenlerden.
Nikah kıyılırken neler hissettiniz?
Çok heyecanlı ve mutluydum.

sinem-hasan (18)

Fotoğraf çekimlerinde neler yaşadınız?
Ahmet Tamel ve eşi Kıbrıs’ta kesinlikle bir numara diyebilirim. Eşi bana çekimler esnasında çok yardımcı oldu, ve hiç fotojenik olmayan eşime bile poz verdirtmeyi başardılar (Gülüyor). Fotoğraflarımızdan çok memnunuz, özellikle kale içinde gerçekleştirdiğimiz dış mekan çekimleri mükemmeldi.

Düğün gününe dair aklınızda kalan ilginç bir anı bizimle paylaşır mısınız?
Evet, akıllarda o kadar kalması gereken şeyler varken (hayallerimdeki gibi sahilde nikah, eşimin sahnede bana şarkı söylemesi) maalesef geceye damgasını vuran şey, Fenerbahçe bayrakları ile sahneyi basan eşimin fanatik Fenerbahçeli arkadaşları  oldu ve bu aklımda kalan ilginç bir andı (Gülüyor).

sinem-hasan (5) sinem-hasan (6)

Gelin adaylarına neler önerirsiniz?
Küçüklüklerinden beri hayal ettikleri gibi bir düğün yapsınlar. Stres yapmayıp, planlı olsunlar. İyi servis ve güzel yemek misafirlere huzur verir, o yüzden iyi seçim yapsınlar. İyi bir müzik geceyi  yaratır “Ziya – Özkan – Şeker”den şaşmasınlar, video ve fotoğraflar geceyi bir ömür boyu hatırlatır. Ekim ayında açık havada düğün yapacaklarsa, hava durumunu iyi incelesinler. Bizim düğün günümüzde bütün ülke genelinde sağanak yağış olmasına rağmen Mağusa’da tam gün hava güneşli ve harikaydı. Bu konuda dikkatli olmalarını öneririm.

11 Ekim 2014’de Mağusa Arkın Palm Beach Hotel’de gerçekleşen düğünün organizasyonu Bonsai Çiçekçilik tarafından yapıldı. Nikah şekerleri Ekor Pastanesi’nden tercih edilirken, gecenin fotoğrafları Ahmet Tamel tarafından çekildi.

Güzel gelin Sinem Hasan’ın gelinliği Vakko Wedding imzası taşırken, saçı Hatice İrfanoğlu, makyajı ise Melek Hüdaverdioğlu tarafından yapıldı.

sinem hasan baruter 17

Sinem Hasan Baruter Röportajı Ayder Gelin Sayı 17

sinem hasan baruter2 17

Prev Açelya Arhun Güneralp "Masallarda gibi hissetmiştim"
Next Büşra Balcı: "Tarihin 'büyük aşkları' masalarımızdaydı”

About Author

WhatsApp
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
KKTC evlilik hazırlıkları ve düğün sektörünün tek portalı olan www.aydergelin.com 'a hoşgeldiniz.