Süheyla Timuçin: “Güzel ve sade bir düğünle evlendik”

Süheyla Timuçin: “Güzel ve sade bir düğünle evlendik”

Süheyla_Timuçin (4)

 

Eşinden romantik bir evlilik teklifi alan Psikolojik Danışman Süheyla Timuçin , 11 Temmuz 2014’te Korineum Golf & Country Club’ta dünya evine girdi. Kendi kişiliğini yansıttığına inandığı sade ve şık bir kır düğünüyle evliler kervanına katılan güzel gelin düğüne hazırlık süreciyle ilgili gelin adaylarına yol gösterecek önemli detaylar paylaştı.

Süheyla Hanım bize biraz kendinizden ve eşinizden bahseder misiniz? Sizi evliliğe götüren bu serüven yollarınızı nasıl kesiştirdi?

Her ikimiz de 1985 yılında doğduk ve Lefkoşalıyız. Ben psikolojik danışmanım. Uzmanlığımı çocuk ve ergenlik psikolojisi üzerine yaptım. Eşim Irmak Acar ise endüstri mühendisi… İş geliştirme uzmanı olarak çalışıyor. Üniversiteden mezun olduktan sonra ikimiz de yüksek lisansımızı yurt dışında yaptık. Zaten tanışmamız da benim yüksek lisans yaptığım döneme denk geliyor. Mezun olduktan sonra Kıbrıs’a döndüm ve böylece eşimle birbirimizi daha yakından tanıma fırsatına sahip olduk. Birbirimize karşı yoğun duygular hissediyorduk. Konuşma ve görüşmelerimiz arttıkça çok fazla ortak noktamız olduğunu keşfettik ve bu sürecin sonunda; 11 Temmuz 2014’te sevdiklerimizin de bizi yalnız bırakmadığı güzel ve sade bir düğünle evlendik.

Süheyla_Timuçin (10)

Sade bir düğünle evlendik diyorsunuz… Abartıdan uzak nasıl bir konsept tercih ettiniz?

Fenerlerin ve mumların kullanıldığı, fuşya rengin ağırlıkta olduğu bir kır düğünüydü bizimkisi… Düğün için seçtiğimiz konseptte de bu detaylara uygun aksesuarları tercih ettik. Zannederim düğünlerde gördüğümüz konseptler çiftlerin kişiliklerinden izler barındırıyor. Eşim ve benim zevklerimiz hemen hemen aynı olduğu için ikimizde kır düğünuyle naturelliği, fuşya rengiyle de enerjimizi yansıtmak istedik.

Süheyla_Timuçin (2) Süheyla_Timuçin (3) Süheyla_Timuçin (5)

Peki düğün mekanınıza nasıl karar verdiniz?

Korineum Golf & Country Club bizim daha önceden de çok beğendiğimiz ve kendimizi özel hissettigimiz bir yerdi. Ancak yine de karar vermeden önce çok yer gezdik. Sonrasında ise Meryem Çerkez ve Fulya Karademir ile tanışmamız, onların sevecenliği ve profesyonel yaklaşımları karar vermemizi kolaylaştırdı. Şimdi geriye dönüp baktığımda ne kadar isabetli bir karar verdiğimizi görüyorum.

Süheyla_Timuçin (6)

Bu süreçte her şey istediğiniz gibi gitti mi? Stresli bir gelin adayı mıydınız  sakin mi?

Gelinlik, mekan seçimi, dekorasyon, saç, makyaj, fotoğrafçı, derken kendinizi çok yoğun ama bir o kadar da keyif dolu bir temponun içinde buluyorsunuz. Biz hazırlık sürecimize bir yıl önceden başladık. Bu süre zarfında bende bir kaç araştırma yaptığım için dekorasyon konusunda kafamda bir şeyler şekillenmişti. Biraz fazla titiz olduğum için hiç bir şeyi atlamamak için çok yer gezdiğimi ve çok fikir aldığımı söylemem de fayda var. Zaman zaman aksaklıklarla karşılaşmış olsam da kendi düğünümü organize etmekten büyük bir keyif aldığımı belirtmeliyim.

Süheyla_Timuçin (8) Süheyla_Timuçin (9)

“Nikah anı hayatımızın belkide en kısa ama en özel anlarından biri bence.”

Nikah anını hatırlıyor musunuz?

İkimizin de son derece heyecanlı olduğunu hatırlıyorum. Bu durum dekorasyonumuzu hazırlayan Ayşe Onat’ın da dikkatini çekmişti. Bana; “nikahta farkettiğim birşey vardı ki o da damadın seni beklerkenki heyecanıydı” dedi. Sanırım bu ikimizin de ne kadar heyecanlı olduğunu anlatıyor. Hem nikah öncesinde hem de nikah kıyılırken çok garip bir duygu yoğunluğu yaşıyorsunuz. Heyecanlısınız, sevinçlisiniz. Hatta bir ara “aman tanrım bu gerçekten benim düğünüm mü” diye soruyorsunuz. Etraf sevdiğiniz insanlarla dolu ve hepsi sizin bu özel gününüz için oradalar… O an aklınızdan bir çok şey geçiyor. O ilahi soruyla beraber bu mutluluğu perçinlemek için kuvvetli bir şekilde “evet” diyorsunuz. Nikah anı hayatımızın belkide en kısa ama en özel anlarından biri bence..

Evlenen bir çok çiftimizin başına düğün gününde ilginç olaylar geliyor. Sizde unutulmayacak bir anı yaşadınız mı?

Düğün gününe dair aklımda kalan en ilginç şey o kadar olan bitenden sonra pek bir şey hatırlamamdır sanırım. (Gülüyor) Aslına bakarsanız düğün günümüze dair olmasa da, evlilik teklifimle ilgili sizinle ilginç ve bir o kadar da güzel bir anımı paylaşabilirim. 11 Ekim 2012 tarihinde eşim ve ben paraglading yapmak için plan yapmıştık. Sabah beni almaya geç gelmişti üstelik beni yalnız bırakmış ve iniş yapacağımız yerde bekleyeceğini söylemişti. Bunu söylediğinde ona çok kızdım çünkü bu etkinliği beraber yapmayı planlamıştık. Tabii ben o ara sinir olmakla meşgulken eşimin benim için bir sürpriz hazırladığını da fark edememiştim. Üstelik bu durumdan ben hariç herkesin haberi vardı. Uçuş anı çok güzel geçmişti. İnişe yaklaştığımız bir esnada yerde kocaman bir  “benimle evlenir misin” yazısı vardı. O anı dün gibi hatırlıyorum. Enteresandır ki böyle güzel bir teklif aldığıma sevinmiş ama başkası için de yazılmış olabileceğini düşünmekten kendimi alamamıştım. Sonrasında ise ağzım kulaklarımda aşağıya indiğimi ve böylesi romantik biri ile birlikte olduğum için çok mutlu hissettiğimi hatırlıyorum.

Süheyla_Timuçin (1)

11 Temmuz 2014’te Korineum Golf & Beach Resort’te 250 kişilik yemekli düğün töreninin dekorasyonu Ayşe Onat tarafından yapıldı.

Güzel gelin Süheyla Timuçin’in saç Magic Style, makyajı ise Magic Style’ın sahibi Pınar Hacımehmet tarafından hazırlandı. Gelinlik ise Dai-Ankara’dan.

Bu özel düğünün fotoğrafları Gökhan Saymaz tarafından çekilerek ölümsüzleştirildi. Düğünün video çekimlerini ise Oral Fotoğrafçılık yaptı. Gecenin müziklerinde ise Levent Ünsal vardı.

süheyla timuçin sayfalar

Süheyla Timuçin Röportajı Ayder Gelin Sayı 12

süheyla timuçin sayfalar2

Prev Özde Azizoğlu: “Nikah şahitlerimiz ikiz kardeşlerimiz oldu”
Next Unutulmaz Gelinlikler... Filmleri gibi onlar da unutulmuyor

About Author

WhatsApp
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
KKTC evlilik hazırlıkları ve düğün sektörünün tek portalı olan www.aydergelin.com 'a hoşgeldiniz.