Tarih ve doğa, sevgi ve aşk bir arada…

Tarih ve doğa, sevgi ve aşk bir arada…

Tarih ve doğa, sevgi ve aşk bir araya gelince, muhteşem kareler ortaya çıktı… Cansu Dursun ve Onur Hıdıroğlu çiftinin nişan fotoğrafları Foto Özay tarafından Mağusa Suriçi’nde Venedik Evi’nde çekildi. Gelin adayımız Cansu Dursun, hayatının o en heyecanlı anlarını Ayder Gelin okuyucularına anlattı.  

Merhaba, sizi ve nişanlınızı kısaca tanıyabilir miyiz ?

Merhaba, Ben Cansu Dursun, 1992 yılında Mağusa’da doğdum. Okul öncesi öğretmeniyim. Nişanlım Onur Hıdıroğlu 1987 yılında Mağusa’da doğdu. Cyprus Central Hospital’da çalışmaktadır. Birbirimizi aynı zamanda Onur’unda kuzeni olan benim çok yakın arkadaşımın düğün hazırlıklarında tanıma fırsatı bulduk.

“Kız arkadaşlarımla masaya oturdum ve önüme aniden bir su ile bardak geldi. Bardağın altında ‘Benimle evlenir misin?’ yazıyordu. Tabi ben kağıdı okumadan suyu arkadaşıma vermeye çalıştığım sırada, arkadan tanıdık bir ses bana çağırdı…”

blank

Evlilik teklifini nasıl aldınız? Nişanlınız size nasıl bir sürpriz hazırladı?

Evlilik teklifini Mağusa’da ikimizin de sevdiği ve ara sıra gittiğimiz bir kafede aldım. Sürpriz için nişanlım önceden tüm arkadaşlarımı organize etti. Bana unutulmaz bir gece yaşattılar. Kız arkadaşlarım ile yemeğe gideceğimi sanıyordum.  Kafeye girdiğim ilk anda hazırlanan masa dikkatimi çekti ve içimden ‘Keşke benim için hazırlansa…’ diye geçirdim. Meğer gerçekten benim içinmiş (gülümsüyor). Kız arkadaşlarımla masaya oturdum ve önüme aniden bir su ile bardak geldi. Bardağın altında ‘Benimle evlenir misin?’ yazıyordu. Tabi ben kağıdı okumadan suyu arkadaşıma vermeye çalıştığım sırada, arkadan tanıdık bir ses bana çağırdı. Arkamı dönüp baktığımda Onur diz çökmüştü. O an tarif edilemez duygular yaşadım. Gerçekten çok farklıydı. Dikkatimi çeken o masa benim için hazırlanmıştı ve üzerinde notlar vardı. Hala hatırladıkça çok şanslı olduğumu düşünür; dönüp dönüp resimlere bakarım.

blank

blank

Nasıl bir hazırlık süreci yaşadınız?

Hazırlık sürecine ilk olarak tarih bularak başladık. Nişanlım için Galatasaray’ın önemi tarif edilemez. Ve biz de onun aşkıyla bu özel günümüzü birlikte kutlamak adına 19 Mayıs tarihini seçtik. Yani 19.05-1905. Aynı gün Galatasaray’ın şampiyon olacağını bilmeden araştırmalara başladık ve hazırlık heyecanını sonuna kadar yaşadık. Acaba saçım nasıl olmalı, makyajımı nasıl yapmalıyım, elbisem nasıl olsun, masalar nasıl düzenlensin diye sorularıma cevap ararken kendimi o günün sabahında buldum. Gerek ailemiz gerek arkadaşlarımız gerekse çalıştığımız kişiler bizim hayalimizdeki ortamı yaratmayı başararak, unutulmaz bir nişan gecesi yaşamamızı sağladılar.

“Tebrik kabul edeceğimiz alanda sade bir dantel kullandık. Masalarda ise tahta dilimler üzerine vazolar içinde cipsolar ve vazoların üzerinde C <3 O mühürleri vardı…”

Hayalinizdeki organizasyonu gerçekleştirebildiniz mi?

Tabi ki evet. Bu konuda gerekli desteği her zaman bize sağlayan Happily Organizasyon- Davet Banu ablam ile aylar öncesinden konuşmaya başladık. Her bulduğumuz fikri birbirimizle paylaşarak fikir birliği sağladık. Bu konuda Onur benim seçimlerime güvenerek ortamın benim istediğim gibi düzenlenmesini istedi. Ben de her bulduğum fikirde onunda onayını alarak ilerlemeyi tercih ettim. Tebrik kabul edeceğimiz alanda sade bir dantel kullandık. Masalarda ise tahta dilimler üzerine vazolar içinde cipsolar ve vazoların üzerinde C <3 O mühürleri vardı. Sade ve şık detaylar kullanarak ortamın samimi ve doğal olmasını istedik. Bunu da başardığımıza inanıyorum.

“Foto Özay’la çalışmak kuşkusuz bir ayrıcalıktır. Günün getirdiği stresi bize unutturan ve tatlı bir heyecana çeviren, bilgisi, ustalığı ve yaratıcılığı ile içimizi rahatlatan Raşit ve Cemal Özay kardeşler ile zaman zaman bol kahkahayla gülüp makyajımın akacağını bile düşündüm”

Fotoğraf çekimleri nerede yapıldı? Foto Özay’la çalışmayı nasıl tanımlarsınız?

Fotoğraf çekimlerimiz Mağusa Surlariçi’nde bulunan Venedik Evi’nde yapıldı. Henüz aktif durumda değil iken bize kapılarını açan Serdar Canaltay abimize tekrar teşekkürlerimizi iletiriz. Foto Özay’la çalışmak kuşkusuz bir ayrıcalıktır. Günün getirdiği stresi bize unutturan ve tatlı bir heyecana çeviren, bilgisi, ustalığı ve yaratıcılığı ile içimizi rahatlatan Raşit ve Cemal Özay kardeşler ile zaman zaman bol kahkahayla gülüp makyajımın akacağını bile düşündüm. Onur’un da hiç sıkılmadığı bir çekim yaşadık. Kendisi fotoğraf çektirmeyi hiç sevmez.

“Aşık olmak, sevmek ve onun hayatımın sonuna kadar benimle olacağını düşünmek ve birlikteliğimizi taçlandırmak anlatılamayacak kadar güzel hisler. O an o kadar heyecanlıydım ki neler oldu neler söylendi farkında bile değilim”

Yüzüklerin takıldığı anlarda neler hissettiniz?

Aşık olmak, sevmek ve onun hayatımın sonuna kadar benimle olacağını düşünmek ve birlikteliğimizi taçlandırmak anlatılamayacak kadar güzel hisler. O an o kadar heyecanlıydım ki neler oldu neler söylendi farkında bile değilim.

Onur: Yaşadığım heyecandan ötürü ne hissettiğimi tam olarak tanımlayamasam da, o an hayatıma birisini ortak etmenin verdiği sorumluluğu ve ciddiyeti, hayatımın geri kalanının artık eskisi gibi olmayacağını farkına vardığımı rahatlıkla söyleyebilirim.

Yüzüklerimizi takan ve bize güzel nasihatlerde bulunan Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali’ye ayrıca teşekkür ederiz. 

blank

ŞAN DETAY: Cansu Dursun ve  Onur Hıdıroğlu, Doktorlar Sitesi havuz başında sade ve bir o kadar da şık bir nişan töreniyle birlikteliklerini taçlandırdı. Happily Organizasyonun katkılarıyla hazırlanan nişan töreninde catering ve pasta Pisgot Unlu Mamülleri’nden yaptırıldı. Masalarda tahta dilimler üzerine vazolar içinde çiçekler dikkat çekerken,  sade ve şık detaylarla samimi bir ortam yaratıldı. Toz pembe tonlarında, tüller ve işlemelerle süslenmiş nişan kıyafeti içerisinde oldukça güzel görünen Cansu’nun kıyafeti La’poem, dağınık topuzu By Örsan, pastel tonlarda doğal görünümlü makyajı İzel Özdoğaç imzası taşıdı. Onur’un kıyafeti ise Moustache mağazasından alyanslar da Altınbaş Kuyumculuktan alındı. Genç çiftin nişan fotoğrafları, özel günlerin aranan fotoğrafçılarından Foto Özay çekti. Mağusa Surlariçi’nin tarihi ve sıcak mekanlarından Venedik Evi’nde gerçekleştirilen çekimler sonucunda oldukça güzel kareler objektiflere yansıdı.

Prev Gayem Büyükhüseyin: “Sonsuza kadar evet”
Next DUBLİN

About Author

WhatsApp
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
KKTC evlilik hazırlıkları ve düğün sektörünün tek portalı olan www.aydergelin.com 'a hoşgeldiniz.