Unutulmaz bir gündü…

Unutulmaz bir gündü…

Sevim Aktuna ve İbrahim Aktuna, unutulmaz bir gecede, ilişkilerini muhteşem bir düğünle taçlandırdı. Güzel gelin Sevim, sevdiği adamla onu bu özel geceye götüren serüveni Ayder Gelin okuyucuları için anlattı.

Merhaba, sizi ve eşinizi kısaca tanıyabilir miyiz?

Ben Sevim Aktuna. Eşim  İbrahim Aktuna ile üniversite  son sınıfta tanıştık. Eşim DAÜ Beslenme ve Diyetetik Bölümünden mezun olmaya hazırlanırken, ben de İşletme Bölümünden mezun olmaya hazırlanıyordum. İlk tanıştığımız andan itibaren birbirimizle uyumumuz olduğuyla ilgili hep konuşuyoruz. Hayata bakış açımız ve beklentilerimiz birbiriyle eşleşmeye başladıkça, konuşmalarımız tatlı atışmalara dönüştü.  İlişkimizi yedi ayda evlenmeyi düşünecek boyuta taşıdık. Birbirimize olan ilgimiz her gün arttı ve nişanlandık.
Nişanlılığımızın üç yılını 2018 Ağustos’unda tamamlarken 15 Eylül 2018, bizim evlilik tarihimiz oldu. Eşimle her zaman çok iyi dost, çok iyi arkadaşız. İlişkimiz birbirimize olan saygı ve sevgi üzerine kuruludur.
Hayatınızda birbirinize ağırlık olmak yerine, birbirinizin yükünü hafifletmeye başladığınız zaman hayat arkadaşı oluyorsunuz. Ömürlük bir mutluluğunuz oluyor.

“Eşimle benim, birbirimizle hayat kurma kararı aldığımız gün bizim için çok özel bir gündü. Arabada yolculuk yapıyorduk. Birbirimize verdiğimiz değerle ilgili çok güzel paylaşımlarda bulunduk”

Evlilik teklifini nasıl aldınız?

Eşimle benim, birbirimizle hayat kurma kararı aldığımız gün bizim için çok özel bir gündü. Arabada yolculuk yapıyorduk. Birbirimize verdiğimiz değerle ilgili çok güzel paylaşımlarda bulunduk. ‘Duygularımızı ileri boyuta taşımanın farkında vardığımızda evlenmeliyiz’ dedik.

blank

blank

blank

Düğüne hazırlık sürecine düğünden ne kadar zaman önce başladınız? Bu süreç nasıl geçti?

2017 yılının Aralık ayında düğün tarihimiz belli olmuştu. Ocak ayında, organizasyon, fotoğraf çekimi ve müzisyenler için internet üzerinden araştırmalar yapmaya başladım. Yakın tanıdıklarımın tavsiyeleri üzerine ve araştırmalarım sonucu, istediğim müzik grubu ve organizasyon için seçimlerde bulundum.
İyi ki araştırmalarıma erken başlamıştım. Düğünler nedeni ile her yerde tarihler önceden ayırtılmaya başlanmıştı. Ben ve eşim rahat olmayı tercih eden çiftlerdeniz. Çünkü, düğün bizim için en sevdiklerimizle o günü kutlama amacıyla yapacağımız bir organizasyondu. Bizim mutluluğumuz ve mutluluğumuzu sevdiklerimizle paylaşmamız ruhumuzu besliyor.

Benden evlenecek olanlara tavsiye, size kalacak olan tek şey o gün çekilecek kareler… Çünkü, onlar en sevdiklerinizle dolu ve çok renkli anılar…O yüzden fotoğraf çok önemli.

“Nikah memuru cümlelerini art arda sıralarken, siz ‘Evet’ demek için can atıyorsunuz…  Ömrünüze ömür katan ve nikah memurunun da dediği gibi ‘iyi günde ve kötü günde’ sizinle olacak hayat arkadaşınızla koca bir yaşama imza atıyorsunuz”

Nikah anını bizlerle paylaşır mısınız? Ne hissettiniz? Neler yaşadınız?

Mükemmeldi. Nikah memuru cümlelerini art arda sıralarken, siz ‘Evet’ demek için can atıyorsunuz…  Ömrünüze ömür katan ve nikah memurunun da dediği gibi ‘iyi günde ve kötü günde’ sizinle olacak hayat arkadaşınızla koca bir yaşama imza atıyorsunuz.

blank

Düğününüz için nasıl bir mekan ve konsept tercih ettiniz?

Düğün yerimizin ferah olmasını istedik. O nedenle düğün salonumuz açık alanı olan bir mekandı. Konseptimde somon, yeşil ve beyaz tonlarını kullanmayı tercih ettim.

“Hiç zorlanmadan karar verdiğim konu pasta ve ikramların nerede yapılacağıydı. Yeniliklere açık ve  dekorunuza uygun pastalar yaptırmak isterseniz Renkli Tatlar pastanesini tavsiye ederim”

Pasta ve ikramlıklarınız hakkında neler söylersiniz? Nasıl bir düğün pastası tercih ettiniz?

Hiç zorlanmadan karar verdiğim konu pasta ve ikramların nerede yapılacağıydı. Yeniliklere açık ve  dekorunuza uygun pastalar yaptırmak isterseniz Renkli Tatlar pastanesini tavsiye ederim. Düğünümde ikram olarak pastiş kullanmak istemedim. Özellikle, benim sevdiğim kayık pastalardan ikramda bulunduk ve misafirlerimiz çok memnun kaldı. Bunun için elinin lezzetine güvendiğim Cemaliye Emir’e çok teşekkür ederim.

Düğününüzü tek kelimeyle tarif edin dersek, bu ne olurdu?

Unutulmaz.

blank

blank

DÜĞÜN DETAY: Sevim Aktuna ve  İbrahim Aktuna, 15 Eylül 2018 tarihinde, İskele Belediyesi Düğün Salonu’nda dünya evine girdi. Çiçeği burnunda gelin Sevim, dantel detaylı muhteşem gelinliği içerisinde prensesleri andırdı. Gelin ayakkabıları Bayramoğlu markası taşırken, saçı Maxmarine (Ali Biradlı), makyajı Ruhsan Ziya’nın elinden çıktı. Somon, yeşil ve beyaz rengin ahenginin yansıtıldığı düğün alanında organizasyon şirketi Joy Team Organizasyon ile çalışan genç çift, ikramlar için özel günlerin vazgeçilmezi Renkli Tatlar Pastanesi’ni tercih etti.
Genç çiftin bu özel anları Stüdyo Alem (Ali İhsan Akça), ve videoda Ahmet Gürtuğ tarafından ölümsüzleştirildi. Gecede, Yahya Erenköy ve müzik grubu genç çift ve misafirlerine eğlenceli saatler yaşattı.

Prev Pasta Trendleri
Next Sıcak ve samimi bir köy düğünü

About Author

WhatsApp
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
KKTC evlilik hazırlıkları ve düğün sektörünün tek portalı olan www.aydergelin.com 'a hoşgeldiniz.