Unutulmaz Düğünlerin Mekanı Merit Park

Unutulmaz Düğünlerin Mekanı Merit Park

Hiç şüphe yok ki, çiftler düğün yapmaya karar verdiğinde, ilk akıllarına gelen konu düğün mekanı oluyor. Gerek yaz, gerekse kış düğünleri için Merit Park Otel hizmet kalitesi ve sunduğu imkanlarla, unutulmaz bir düğün düşleyen çiftlerin vazgeçilmez mekanı haline geldi.. Biz de Ayder Gelin dergisi olarak bu başarının mimarı Merit Park Hotel Halkla İlişkiler Müdürü Devrim Metin ile konuştuk.
blank blank

Ayder Gelin: Düğün bir ailenin oluşumu için ilk adım. İnsanlar düğün günlerini sorunsuz ve hatıralarına kazınacak bir anı olarak yaşamak isterler. İnsanlar sizde düğün yapmaya karar verdikleri andan itibaren nasıl bir yol izliyorsunuz?

Devrim Metin: Genelde evlenecek olan çiftler geldiklerinde ilk olarak mekanları görmek isterler. Aslında her çift gelirken hayaliyle birlikte geliyor. Hayatlarındaki en önemli günün hayalini çizmiş oluyor. Mekanları gezerken, sohbet esnasında çiftin hayalini çözmüş oluyorum. Gelinin ve damadın ne istediğini, neyi hayal ettiğini doğru anlarsınız geriye kalanı çok kolay. Yani işe ilk olarak, onları iyi anlamakla ve anladığınızı doğru ifade etmekle başlıyorsunuz. Geri kalanı sadece ayrıntı ve titizlik. Mekana karar verildikten sonra düğünün konseptini belirliyoruz. Konsepte göre menülerimiz var. Yemekli yada kokteylli düğünler için hazırlamış olduğumuz menüleri inceleyip karar veriyoruz. Genelde davetli kitlesinin hangi ülkelerden olduğunu öğrenirim. Öyle düğünler yaptık ki;  örneğin davetliler arasında Türkiye’den, Kıbrıs’dan, İngiltere’den ve İran’dan davetliler vardı. Bu tür organizasyonlarda amaç her davetlinin memnun kalacağı ortak damak tadına hitap edecek yeni bir menü yaratmak olur. Böyle durumlarda ayrıca menü yaratabiliyoruz.

Gelin ve Damat, düğünü bizde yapmaya karar verdikleri andan itibaren organizasyonun her ayrıntısıyla birebir ilgilenip düğünü sahipleniyoruz.”

A.G: Düğün organizasyonlarının vazgeçilmez adreslerinden oldunuz. Vazgeçilmeme sebebleriniz    nelerdir?

D.M: Öncelikle şunu söyleyebilirim. Bir düğün bir çok mekanda yada işletmede yapılabilir. Biz sadece düğün yapmıyoruz. Biz düğünü gelin ve damatla birlikte yaşıyoruz. Bunun üstüne servis edilen menülerin lezzeti, servis kalitesi, mekanın şıklığı ve güleryüz eklenince ‘MUHTEŞEM BİR DÜĞÜN İÇİN GERÇEK FARK ,MERİT PARK’ oluyor. Ada’da 1000 kişiyi aynı anda ağırlayabilecek kır düğününe uygun, deniz manzaralı çim alan bizde var. Bunun yanı sıra denize sıfır iskelesi olan 3 katlı, düğün sonrası after partiler yapmaya da uygun mekanda bizde. Bunlar da tercih edilmemiz için önemli sebepler arasında. Gelin ve Damat, düğünü bizde yapmaya karar verdikleri andan itibaren organizasyonun her ayrıntısıyla birebir ilgilenip düğünü sahipleniyoruz. Bu durum çiftlere güven,mutluluk ve kolaylık sağlıyor.

A.G: Her mevsimde düğün yapabilme kabiliyetine sahip bir mimariye sahipsiniz. Kış düğünleri için de ayrı bir organizasyon düzenliyor musunuz?

D.M: Elbette… Yemekli olarak 900 kişiyi ağırlayabileceğimiz, kokteylli olarak 2500 kişiye hizmet verebileceğimiz balo salonumuz kış düğünleri için çok ideal.

“Onlarla aynı heyecanı hissediyorsanız, aynı ayrıntılara kafa yoruyorsanız aslında onlara destek oluyorsunuz.”

blank blank

A.G: Gelin ve damat için düğün günleri stresli günler sayılabilir. Siz gelin ve damada düğüne hazırlık sürecinde ve düğün sürecinde nasıl destek oluyorsunuz?

D.M: Çiftler daha ilk görüşmeye geldiklerinde, henüz sözleşmemiz bile yokken onlara bana her istediklerinde, saat kaç olursa olsun hiç çekinmeden ulaşabileceklerini söylüyorum. Çünkü düğün günü öyle birşey ki, çok özel birgün. Gelin adayları her ayrıntıya çok fazla kafa yorarlar. Nikah masasına konacak çiçeğin rengine kararsız kalıp uykusu kaçan, ilk dans müziğine karasız kalıp gecenin bir saati beni arayan gelin adayları bile oldu. Onlarla aynı heyecanı hissediyorsanız, aynı ayrıntılara kafa yoruyorsanız aslında onlara destek oluyorsunuz. Düğüne 1 ay kala zaten ben kendim çifti arayıp görüşmeleri sıklaştırıyorum. Çünkü tüm düğün bir ritüel ile ilerliyor. Planlamasını birlikte yapıyoruz. Giriş müziğinden tutunda, ilk dansları, fotoğraf için dış çekim saatine kadar programlıyıp hareket ediyoruz. Çok kısa ve net şunu söyleyebilirim; bizler düğüne  sadece mükemmel olarak vermemiz gereken bir hizmet olarak bakmıyor, düğünü çiftle birlikte yaşıyoruz. Ayrıntısınıda düşünüyor ve planlıyoruz, heyecanınıda hissediyoruz. Çifte düğün paketimiz içinde balayı ve hazırlık odası veriyoruz. Aynı gün veya birkaç gün önce SPA kullanımımız da paketimize dahil. Hamam, sauna, cilt bakımı gibi hizmetlerimizde hediyemiz.

“Sadece düğün organizasyonları yapmıyoruz. Şirket yemekleri, okul mezuniyetleri, bekarlığa veda partileri, doğum günü partileri. Dolayısıyla sürekli bir yoğunluk ve etkinlik halindeyiz.”

A.G: Son yıllarda kır düğünleri oldukça moda oldu ve son derece de keyifli bir ortamda düğün yapma fırsatı sunuyor. Kır düğünleri için insanlara ne tür seçenekler sunuyorsunuz? Yoğunluk nedir ne kadar önceden rezervasyon yaptırmak gerekiyor?

D.M: Daha özel düğünler yapabilmek adına geçen sene LEMON PARK adını verdiğimiz (içine limon ağaçları ektiğimiz) deniz manzaralı bir alan oluşturduk. Enfes gün batımı ve deniz manzarası olan alanımız 1000 kişilik yemekli düğün yapmaya dahi uygun bir alan. Tebrik ve kokteyl düğünlerinde ise kişi sınırlamamız yok. Çim olan alanımız LEMON PARK kır düğünleri için çok uygun. Arzu edilirse iskelede, denizin üstünde nikah töreni yapılıp Lemon Park’da düğün törenide gerçekleştirebiliriz. Geçtiğimiz senenin başından beridir düğün organizasyonları için rezervasyonlarımız başladı. Son günlerde görüşmelerde fazlaca sıklaştı. Müsait tarihi bulmak adına önceden rezervasyon büyük avantaj olur. Konfirme olan düğünlerimizin sayıları artmaya başladı bile… Sadece düğün organizasyonları yapmıyoruz. Şirket yemekleri, okul mezuniyetleri, bekarlığa veda partileri, doğum günü partileri. Dolayısıyla sürekli bir yoğunluk ve etkinlik halindeyiz.

blank

A.G: Fotoğrafçı ve kameraman desteği sağlıyor musunuz?

D.M: Düğünlerden sonra geriye kalan ve yıllarca saklanacak olan yegane anı fotoğraflardır. Fotoğraf kavramı kişiye göre göreceli bir kavram. Bu sebeple pakete dahil edip bizlerin seçtiği bir firmayla sınırlı tutmak istemedik.

“Biz çiftlere hoşgörü göstermek zorunda kalmayacakları şekilde, profesyonelce, sevgiyle ve memnuniyetle hizmet veriyoruz.”

A.G: Gelin ve damat canlı müzik isterse, sanatçı bulma konusunda yardımcı oluyor musunuz?

D.M: Her konuda olduğu gibi bu konuda yardımcı oluyoruz tabi ki….

A.G: Son olarak ne söylemek istersiniz?

D.M: Bir çift en özel günleri olan düğün günleri için bir mekana karar vermişlerse asla hiç bir konuda hoşgörü göstermek zorunda kalmamalıdır. Bu sebeple tercih MERİT PARK HOTEL olmalı. Biz çiftlere hoşgörü göstermek zorunda kalmayacakları şekilde, profesyonelce, sevgiyle ve memnuniyetle hizmet veriyoruz.

Prev Girne'de yılın düğünü
Next Pınar Alkış: “Unutulmayacak bir düğündü”

About Author

WhatsApp
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
KKTC evlilik hazırlıkları ve düğün sektörünün tek portalı olan www.aydergelin.com 'a hoşgeldiniz.