Yüksel Yılmazoğulları: “Güzel ve hızlı geçen bir rüya”

Yüksel Yılmazoğulları: “Güzel ve hızlı geçen bir rüya”

Sıcak ve samimi bir düğünle eşi Kenan Akdel ile yaşam yollarını birleştiren tatlı gelin Yüksel Yılmazoğulları, bu heyecanlı serüveni Ayder Gelin’e anlattı.

Merhaba, sizleri tanıyabilir miyiz? Ne zaman tanıştınız ve evlilik süreciniz nasıl gelişti?

Ben Yüksel Yılmazoğulları, 29 Ağustos 1991 doğumluyum Uzman Psikolog olarak İskele Belediyesi’nde çalışmaktayım. Eşim Kenan Akdel 09 Ekim 1992 doğumlu ve özel sektörde grafik tasarım işi yapmaktadır. 6 yıl önce ortak arkadaşlarımız sayesinde bir kafede tanıştık ve daha sonra aynı ortamlarda daha çok bir araya gelerek birbirimizi yakından tanıma fırsatı bulduk. Arkadaşlığımızın ikinci yılında ben uzmanlığım için İngiltere’ye gittikten sonra, uzaklık sevgimizin pekişmesine sebep oldu. Döndüğümde aslında birbirimiz için doğru insanlar olduğumuzu anladık ve tesadüfen evlenme tarihimizle aynı tarih olan 10 Ağustos 2015’te çok güzel bir evlilik teklifine “evet” diyerek hayatlarımızı birleştirme kararı aldık.

“Tebrikli düğünlerin en zor kısmı da davetiye kısmıdır. Düğünüme dair en özel şeylerden biri de eşimin ikimiz için özel tasarladığı davetiyeydi. Davetiyemi dağıtırken kesinlikle hep ellerim titredi”

Düğün hazırlıklarına ne zaman başladınız? Bu süreçte seçimler yaparken nelere dikkat ettiniz? Hazırlık aşaması her gelin için olduğu gibi benim içinde biraz stresli geçti. Düğün hazırlıklarına bir sene öncesinden başladık. Tebrikli bir düğün yapacağımız için organizasyon konusunda biraz sınırlıydık. İlk önce bu süreçte ne istediğimize karar verdik. İşinde iyi insanlarla, beni mutlu edebilecek en özel günümüzde bizi hiç hayal kırıklığına uğratmayacak insanlarla çalışmaya özen gösterdik.
Her seçimimiz üzerinde çok düşünülmüş ve hiç şüphe duymadığımız insanlardı. Gerçekten de bizi kesinlikle hüsrana uğratmadılar. Tebrikli düğünlerin en zor kısmı da davetiye kısmıdır. Düğünüme dair en özel şeylerden biri de eşimin ikimiz için özel tasarladığı davetiyeydi. Davetiyemi dağıtırken kesinlikle hep ellerim titredi

blank

“Bol kahkahalı bir nikahtı bizimkisi ve çok da samimi… Herkesi tek tek hatırlıyorum mesela… Herkesin yüzündeki bizim adımıza mutluluklarını, gülümsemelerini unutmuyorum”

Gelinlerimiz için genellikle en heyecanlı an nikah anı oluyor? Bu sizin için de geçerli mi?

Nikahı düğün salonuna çok yakın bir yerde kıymak istedik. Bir hafta öncesinden nikah alanını kesinleştirdiğimizde nasıl bir ortam ve mekân olacağını pek kestirememiştim. Ama dedim ya işin ehli insanlarla çalışmaktan dolayı çok rahattım. Düğün günü nikah alanına gittiğimde kendi nikah yerime hayranlıkla baktım. Benim için gerçekten en özel andı… Bir o kadar daha heyecanlı ve özeldi ki anlatamam. O an kulaklarınız nikah memurundan başka hiçbir şey duymuyordu. Bol kahkahalı bir nikahtı bizimkisi ve çok da samimi… Herkesi tek tek hatırlıyorum mesela… Herkesin yüzündeki bizim adımıza mutluluklarını, gülümsemelerini unutmuyorum. Çok fazlasıyla çok özel bir andı. Sanırım ayaklarımın gerçekten yerden kesildiğini an ve an hissettim.

“O gün yanımda bir yabancı var gibi değil de ailemden biri fotoğraflarımızı çekiyor sandım. Anladım ki bir düğünde en önemli şeylerden biriymiş, hatta en ön sırada önem arz edermiş çalıştığınız fotoğrafçı. İyi ki Raşit Özay ve ekibiyle çalıştık.

blank

Dış mekan çekimlerini yaptınız mı?

Henüz dış çekimlerimizi gerçekleştirmedik, bunun için çok sabırsızız ikimizde.

“İlk dansımız. Eşimin gözlerime bakarak dans şarkımızı bana söylemesi benim en unutulmaz anım oldu ve olacak…”

Bugüne dair elbette unutamadığınız çok an vardır. Ancak bizlerle bir tanesini paylaşmanızı istesek…

İlk dansımız. Eşimin gözlerime bakarak dans şarkımızı bana söylemesi benim en unutulmaz anım oldu ve olacak…

Düğününüzü tek kelimeyle anlatmanızı istesek, ne dersiniz?

“Rüya” diyebiliriz. O kadar güzel ve hızlı geçti…

Yeni evlenecek gelin adaylarına bu heyecanlı süreç için tavsiyeleriniz ne olurdu?

Evet bu dönem ister istemez çok stresli oluyor insan. Ama bunun hayatlarının önüne geçmesine izin vermemeliler. Önce ne istediklerinden çok emin olmaları gerek. Doğru insanlarla çalışmak çok önemli. Bu gecenin bir kez olacağını unutmamalıdır. Ben çok şanslıydım bu süreçte ailelerimiz ve yakın arkadaşım Cemre Alicik hep yanımdaydılar. Unuttuğum atladığım detaylar için hep bana destek verdiler. Dilerim ki her gelin hayallerindeki düğünü o gününde yaşar.

blank

DÜĞÜN DETAY: Yüksel Yılmazoğulları ve Kenan Akdel çifti,10 Ağustos 2018’deİskele Belediyesi Parkı’nda kıydıkları nikahlarının ardından, İskele Belediyesi Düğün Salonu’nda  tebrikli bir düğünle dünya evine girdi. Düğün organizasyonu için Sevda Çiçekçilik ile çalışan genç çiftin düğününde nikah şekerleri ve pasta Altan Pastanesi’nde yaptırıldı. Alisse Nuera markası taşıyan gelinliği ile göz kamaştıran güzel gelin Yüksel’in saçı Gülcan Demiray, makyajı Evşen Köroğlu (Evsh Pearl Beauty) tarafından yapıldı. Eğlenceli bir düğün organizasyonuyla hayatının en güzel anlarını yaşayan genç çift, Babutsa Grubu’ndan Soner’in müzikleriyle doyasıya eğlendi. Bu özel anların tatlı telaşına ortak olan Foto Özay ve ekibi genç çiftin unutulmaz anlarını başarılı ve profesyonel çalışmalarıyla ölümsüzleştirdi.

Prev Sıcak ve samimi bir köy düğünü
Next Gayem Büyükhüseyin: “Sonsuza kadar evet”

About Author

WhatsApp
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
KKTC evlilik hazırlıkları ve düğün sektörünün tek portalı olan www.aydergelin.com 'a hoşgeldiniz.